בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

חצי ספורטיבית: קיה ריו GT-Line נחשפה

חצי ספורטיבית: קיה ריו GT-Line נחשפה


קיה חשפה תמונות ופרטים ראשונים על קיה ריו GT-Line, שתוצג לציבור בתערוכת ז'נבה 2018. ל-GT מאפיינים ספורטיבים, מנוע טורבו ומערכות בטיחות מתקדמותמאת רן סגל
 
קיה ריו הושקה לראשונה לפני קצת יותר מ-17 שנים, והחל מהשנה שעברה משווקת הריו בדור הרביעי שלה. כעת פרסמה קיה תמונות ונתונים ראשוניים של קיה ריו GT-Line ומציינת כי המכירות באירופה יחלו בסוף הרבעון הראשון של שנת 2018. הפרטים המלאים על קיה ריו GT-Line יפורסמו לקראת ההשקה הרשמית בתערוכת ז'נבה 2018 שתיפתח ב-9 במרץ.
קיה ריו GT-Line - חזית
 

מנוע וביצועים

קיה תציע בגרסת ה-GT-Line מנוע טורבו 3 צילינדרים בנפח 1.0 ליטר. המנוע מספק 118 כ"ס ומומנט של 17.4 קג"מ הזמינים מ-1500 סל"ד. המנוע משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 6 יחסי העברה. צריכת הדלק המוצהרת במסלול משולב עומדת על 25.5 ק"מ לליטר.
 
לדברי קיה, משקלו הנמוך של המנוע על הציר הקדמי מאפשר לריו להיות מהנה יותר לנהיגה ובעלת תגובות טובות יותר.
 
בשלב זה קיה לא פרסמו את הנתון ההאצה ל-100 קמ"ש, אך מסרו כי גרסת ה- GT-Line תוצע גם עם מנועי 1.25 ו-1.4 ליטר ותיבת הילוכים רובוטית דו מצמדית בעלת 7 יחסי העברה שיהיו זמינים מסוף הרבעון השלישי השנה.
 

אבזור ובטיחות

רוב האבזור בקיה ריו GT-Line מוכר משאר גרסאות הריו (חלקן לא משווקות בארץ), כגון דוושות אלומיניום, פנסים עוקבי פנייה, מסך מגע בגודל 7 אינץ' הכולל קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, מצלמת רוורס, מושבים וגלגל הגה מחוממים. תא המטען בנפח 325 ליטר כולל מדף חלוקה לטובת שימושיות גבוהה יותר.
 
בתחום הבטיחות, קיה ריו זכתה בציון של 5 כוכבים במבחני הריסוק האירופאיים, כאשר היא נבחנה עם כל מערכות הבטיחות המוצעות, ללא מערכות אלו זכתה בציון של 3 כוכבים בלבד. המערכות המוצעות כוללות מערכת בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, מערכת בקרת סטייה מנתיב (כוללת היגוי אקטיבי), התרעת זהירות לנהג (מערכת המזהה נהיגה חסרת אחריות או מסוכנת.

קיה ריו GT-Line - אחור
 

עיצוב

כדי להכניס סממנים ספורטיביים לקיה ריו, גרסת ה- GT-Line תקבל את גריל "אף הנמר" בצבע שחור מבריק, חישוקי 17 אינץ' יחודיים, פנסי ערפל בסגנון "קוביות קרח" (בדומה לקיה ספורטז' GT), יציאות מפלט כפולות, תאורת יום לד, מסגרות כרום לחלונות וספויילר אחורי בשחור מבריק.
 
גם תא הנוסעים מקבל נגיעות עיצוב ייחודיות, כגון מושבים בשילוב בד ועור (סינטטי) עם תפירה בצבע אפור, הגה קטום מצופה עור, גימורים כסופים סביב מתגי החלונות וידית ההילוכים ובדשבורד נמצא גימור דמוי קרבון.

קיה ריו GT-Line - פנים
 
מייקל קול, סמנכ"ל תפעול קיה אירופה, אמר: "הריו היא אחת מרבות המכר שלנו בעולם. כבר מכרנו באירופה יותר מ-54,000 יחידות מהדגם החדש, שהחל להימכר ברבעון הראשון של 2017. המפרט של הריו GT-Line החדשה משפר את המשיכה לדגם ויסייע להגדיל את המכירות ב-2018 ובהמשך, זאת הודות למגוון תכונות כגון נוחות, בטיחות, רב תכליתיות ועיצוב ספורטיבי".
 
מיבואנית קיה בישראל, חברת טלקאר, נמסר כי בשלב זה טרם התקבלה החלטה אודות הייבוא של גרסת ה-GT ליין לישראל.
 
לדגמי קיה בישראל – קיה
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מתי הריו הספורטיבית תגיע לארץ?  אני כ"כ מחכה לרכב הזה.

ירון,07.08.2018

2. למגיב 1   הריו GT LINE תגיע לארץ לקראת חודש ספטמבר 2019.

ליאור,24.07.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים