זה מתחיל: רשיונות נהיגה עד גיל 70

רשיון עד גיל 70


בימים אלו מתחיל משרד התחבורה להנפיק רישיונות נהיגה שיהיו בתוקף עד גיל 70, במקום לעשר שנים בלבד עד כהמאת: מערכת iCar
 
בחודש ינואר האחרון הודיע משרד התחבורה כי החל מחודש אוקטובר 2021 רישיונות הנהיגה של אזרחי ישראל יהיו בתוקף עד גיל 70 במקום לתקופה של 10 שנים. בימים אלו הרפורמה יורדת לפסים מעשיים, כאשר מסמכי חידוש רישיונות עד גיל 70 נשלחו כבר לנהגים שתוקף רישיונם צפוי לפוג בתחילת אוקטובר.
 
במסגרת הרפורמה, רישיון הנהיגה המונפק כיום לנהגים לכלי רכב פרטיים, אופנועים ורכב מסחרי עד 12 טון, יהיה בתוקף עד לגיל 70, במקום לתקופה של 10 שנים כיום. לאחר גיל 70 יחודש הרישיון מדי 5 שנים עד גיל 80, ולאחר מכן יחודש הרישיון בכל שנתיים כנהוג כיום. 
 
 

עלות הנפקת רישיון נהיגה עד גיל 70 תעמוד על 510 שקלים. בהתחשב בעובדה שבישראל יש כיום 4.35 מיליון בעלי רישיונות נהיגה, מדינת ישראל תצטרך להתמודד עם אובדן הכנסות של כ-200 מיליון שקלים מדי שנה, סכום שכעת זורם לקופת המדינה מכיסם של מחדשי הרשיונות.
 
"אני שמחה ליישם בתוך תקופה קצרה החלטות משמעותיות שישפיעו על פניה של החברה הישראלית בעשור הקרוב. היום אנחנו עושות ועושים צעד נוסף ליישום רפורמה חשובה לציבור בתחום רישיונות הנהיגה, שתחסוך בירוקרטיה והוצאה כספית מכל אזרח", ציינה שרת התחבורה מרב מיכאלי.
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים