וולוו C30 מתמתחתוולוו C30, מכונית הפרימיום הקומפקטית, עברה מתיחת פנים ורענון מקיף. מה נשתנה?מאת נועם ריין

קצת יותר מ-3 שנים לאחר שהוצגה, הוחלט בשבדיה לבצע מתיחת פנים של אמצע החיים למכונית הפרימיום הקטנה, וולוו C30 [לחוות דעת מקצועית על הרכב - וולוו C30]. את הפנים המחודשות של ה-C30 ראינו לראשונה בתערוכת פרנקפורט שנערכה בחודש שעבר, וכעת הגיע תורה לעלות לישראל.

כשנחשפה לראשונה וולוו C30 המקורית, באוקטובר 2006, לא מעט גבות הורמו בעולם הרכב. היצרנית השבדית שזוהתה עם רכבים סולידיים ומכובדים הפונים לקהל מבוגר ורציני, הצליחה להפתיע את כולם. מעבר לעובדה שזו הייתה המכונית הקטנה הראשונה של היצרן מזה זמן רב, וולוו C30 שברה את הסטיגמה האפרורית של וולוו בזכות עיצוב חדשני, סקסי וספורטיבי הפונה לקהל צעיר. על הכוונת הוצבו אז אודי A3 וב.מ.וו סדרה 1, ולוולוו הצעירה היה בהחלט מה למכור מולן.

אם מישהו חשב שבוולוו נרתעו מהמהלך האמיץ, ויש בכוונתם לעדן מעט את העיצוב האוונגרדי- אז שיחשוב שוב. בניגוד ליצרנים אחרים, שהציגו עיצובים נועזים שעודנו במהלך השנים (רנו מגאן, למשל, או פורד פוקוס) בוולוו המשיכו עם הקו שהנחה אותם אז, וכעת הם מדגישים עוד יותר את המאפיינים הדינאמיים.

וולוו C30 - מתיחת פנים

           וולוו C30. עיצוב זורם והרמוני / תצלומים: יצרן

מלפנים, זכתה וולוו C30 לשבכה קדמית חדשה- אותה שבכה שהיוותה את הפן הסולידי יחסית של ה-C30 הקודמת. פנסי החזית נמתחו לכיוון הכנפיים, ויצרו קו מותניים שמתחיל בתחתית הגריל ומסתיים באחוריים המחוטבים. גם החרטום הונמך מעט כחלק ממתיחת הפנים, והמרכב המעוגל הפך ספורטיבי ודינאמי יותר. מאחור השינויים מינוריים יחסית, וחדי העין יצליחו להבחין בצמד המפלטים שהפכו עגולים.

אם כן, העיצוב החיצוני מבטיח- וה-C30 בהחלט מקיימת. בשלב זה, הוולוו מתוחת הפנים תגיע ארצה כשהיא מצוידת במנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים המנפק 145 כ"ס ומשודך לתיבת הילוכים רובוטית כפולת-מצמדים בעלת 6 יחסי העברה, המשפרת את תצרוכת הדלק בכ-8%.

הסטנדרטים הגבוהים נשמרו גם בתא הנוסעים, שפונה אף הוא אל הקהל הצעיר. בוולוו מבטיחים מערכת שמע בעלת איכות סאונד משופרת, הודות למבנה העמוק והמתרחב מאחור של החלל הפנימי. הסטייל העדכני ממשיך אל המושבים, שמתהדרים בקולקציה נרחבת של ריפודים שונים הניתנים לבחירה ולהתאמה עם צבעי הקונסולה המרכזית. אם אתם חייבים שגם שכניכם לפקק ישזפו את עיניהם בטעמכם האישי, תמיד תוכלו להזמין את הקיט האווירודינמי הכולל כנפיים ופגושים מנופחי שרירים. 

מחברת "מאיר", יבואני וולוו בישראל, נמסר כי שיווקה של וולוו C30 המעודכנת מתחיל בימים אלו ממש, במחיר התחלתי של 179,000 ?.

 

לדגמי וולוו בישראל- וולוו 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים