וולוו תפסיק לייצר מנועי דיזל

וולוו תפסיק לייצר מנועי דיזל


יצרן רכבי היוקרה השבדי ימקד את הייצור במנועי בנזין בעלי הנעות כלאיים וזאת עד המעבר לרכבים חשמליים לגמרימאת רן סגל
 
ההכרזה המשמעותית של וולוו תבוא לידי ביטוי כבר בוולוו S60 החדשה שייצורה יחל בסתיו הקרוב והיא לא תציע עוד מנועי דיזל. כיצרן אירופאי (עם בעלים סינים) מנועי דיזל הם כמעט "הלחם והחמאה", אך בשנים האחרונות חלה ירידה בביקוש לרכבי דיזל חדשים ועליה בביקוש לרכבים היברידיים.
 
וולוו S60 החדשה מבוססת על הפלטפורמה החדשה SPA והיא תוצע עם מספר יחידות הנעה בעלות 4 צילנדרים: בנזין, שתי יחידות פלאג-אין הייבריד ובשנה הבא תוצע גם יחידה מיקרו-היברידית. ה-S60 החדשה תיוצר במפעל החדש של וולוו בדרום קרולינה והוא יהיה המפעל היחיד שייצר את ה-S60, הן לשוק האמריקאי והן לשאר העולם.

מנוע וולוו T8
 
בוולוו מציינים כי החל משנת 2019 כל דגמי וולוו החדשים שיושקו יציעו הנעות מיקרו-היברידיות, פלאג-אין הייבריד או הנעה חשמלית לגמרי. החלטה אסטרטגית זו היא קיום הלכה למעשה של ההצהרה משנת 2017 אז הכריזו בוולו כי יחשמלו את כל קו הדגמים שלהם.
 

בתערוכת ביג'ינג בחודש שעבר, וולוו חיזקו עוד את אסטרטגיית החשמול והצהירו כי עד שנת 2025 הדגמים החשמליים יהוו 50% מסך המכירות הגלובליות שלהם. ההצהרה בסין לא הגיעה במקרה, שכן זהו אחד השווקים הגדולים ביותר כיום למכוניות חשמליות. 

שקע טעינה
 
הוקן סמואלסון, נשיא ומנכ"ל וולוו, אמר: העתיד שלנו הוא חשמלי ואנו לא נפתח עוד דור חדש למנועי הדיזל. אנו נדחק את הרכבים הממונעים במנועי בעירה פנימית בלבד על ידי גרסאות בנזין היברידיות כאופציית מעבר עד לחשמול מלא. ה-S60 החדשה מייצגת את הצעד הבא בהתחייבות הזאת".
 
 
לדגמי וולוו בישראל – וולוו
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים