וולוו מגבילה מהירות

וולוו מגבילה מהירות


יצרן היוקרה השבדי עושה צעד נוסף להשגת יעד "אפס הרוגים", ויגביל את מהירות כל הדגמים ל-180 קמ"שמאת רן סגל
 
לפני כשנה יצאה וולוו בהודעה משמעותית (בעיקר לשוק האירופאי) ובו קבעה כי תפסיק להציע מנועי דיזל בכל קו הדגמים. כעת וולוו יוצאת בהצהרה נוספת ומחליטה להגביל את כל קו הדגמים שלה ל-180 קמ"ש. תחילת הביצוע יהיה כבר בשנה הבאה.
 
בוולוו מציינים כי המהלך מגיע כחלק מהפעולות למימוש ההצהרה המפורסמת, לפיה "אף אדם לא יהרג או יפצע קשה במכוניות וולוו משנת 2020". בנוסף מציינים בוולוו כי טכנולוגיה לבדה אינה יכולה לצמצם את הפגיעה בגוף ולכן הם פונים כעת להתנהגות הנהג. בנוסף, מערכות בטיחות רבות מוגבלות בטווח המהירות בו הן יעילות ובמקומות רבים גם התשתיות אינן תורמות לבטיחות.

נשיא וולוו - סמואלסון
 
במחקר שערך היצרן עלו שלושה פערים משמעותיים להשגת היעד, כאשר מהירות מופרזת היה אחד מהם. כך לדוגמה, על פי מנהל התחבורה האמריקאי, 25% מתאונות הדרכים הקטלניות נגרמו עקב מהירות מופרזת. הוקן סמואלסון, נשיא ומנכ"ל וולוו, ציין כי הם מודעים לכך שהגבלת המהירות אינה מרפא לכל אך המהלך שווה גם אם יצילו נפש אחת. בנוסף ציין כי הם מעוניינים לעורר שיח בשאלה האם ליצרני הרכב הזכות להגביל את התנהגות הנהג או אף את החובה לעשות זאת – "אין לנו תשובה מוחלטת, אך אנו חייבים להוביל את המהלך ולהיות חלוצים בתחום".
 

המהלך הבא עליו עובדים בוולוו הוא הגבלת מהירות חכמה. כאשר בוולוו בוחנים כיצד יוכלו להגביל מהירות על בסיס איזורים שונים כגון סביבת בתי-ספר וגני ילדים. שני הפערים המשמעותיים הנוספים המאתגרים את וולוו בהשגת יעד "אפס הרוגים" הם נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים והסחת דעת מהטלפון הסלולרי או חוסר ריכוז.
 
לחובבי הביצועים והמהירות נספר כי אין סיבה לדאגה מיוחדת: לאחרונה הקימה וולוו את תת המותג פולסטאר שירכז את דגמי הספורט של החברה, ושם לא צפויה הגבלת מהירות דומה.


לדגמי וולוו בישראל – וולוו
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים