בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הסינים באים: דגמי גרייט וול יוצגו בתערוכת אוטומוטורהטנדר וול סטיד היה הסנונית הראשונה, ובעקבותיו יגיעו לישראל דגמים נוספים של היצרנית הסינית. הצצה לקראת תערוכת אוטומוטורמאת נועם ריין


גרייט וול סטיד, הטנדר הסיני הסימפטי שעשה עליה בשנה החולפת, אמנם לא נחל הצלחה שיווקית מסחררת - אבל הרכבים שיגיעו אחריו צפויים לעורר עניין גדול הרבה יותר בישראל. בתערוכת אוטומוטור שתיפתח בגני התערוכה במהלך חג הפסח יוצגו חלק מהדגמים החדשים של היצרנית הסינית המתפתחת, וגם מכונית קונספט חשמלית אחת כבונוס.

גרייט וול C10

מכונית הנוסעים הראשונה שתגיע לישראל מתוצרת גרייט וול היא דווקא הסופר מיני C10, המשתייכת לתת-המותג "ווליקס". הסינית הקטנה, שהחליפה את גרייט וול פלוריד (העתק של טויוטה יאריס, ששתי יחידות ממנה נעות על כבישי ישראל) משווקת מאז שנת 2010 ברחבי המזרח התיכון ובמדינות מזרח אירופה. גרייט וול C10 נמכרת בעולם עם מנועי בנזין בנפח 1.3 ליטר (92 כ"ס) או 1.5 ליטר (105 כ"ס), המשודכים לתיבת הילוכים ידנית או רציפה. לישראל היא צפויה להגיע במחצית השניה של שנת 2012.

גרייט וול C10. סופר מיני סינית


גרייט וול C10. סופר מיני מסוגננת


גרייט וול H6

המכונית הסינית הראשונה שהגיעה לישראל היתה MG-סאיק 550, שניסתה את מזלה בפלח מכוניות המנהלים - אך היא לא נחלה הצלחה ושיווקה הופסק לאחרונה. אחת הסיבות לכך היא ההיחלשות הכללית של קטגוריית מכוניות המנהלים, שמאבדות מכוחן לטובת הג'יפונים העירוניים שנמכרים במחירים דומים. נראה שגרייט וול הפיקו את הלקחים הנדרשים: הרכב הראשון שיתמודד בישראל בטווח המחירים שמעל המכוניות המשפחתיות יהיה הג'יפון גרייט וול H6, המשתייך לסדרת ה-"האבאל" של המותג הסיני. ה-H6 ישווק בישראל החל משנת 2013 עם מנועי טורבו דיזל המשודכים לתיבת הילוכים ידנית או עם מנוע בנזין בנפח 2.4 ליטר המשודך לתיבה אוטומטית.

גרייט וול H6. רכב שטח עירוני
גרייט וול H6. ג'יפון עירוני בעיצוב סולידי


גרייט וול C20R-EV קונספט

ל-C10 הקטנה יש גרסת "שטח" מוגבהת, הנקראת C20R. יכולות השטח אמנם נעדרות מהתפריט של הג'יפון העירוני הסימפטי, שמתחרה בפלח השוק של יונדאי ix20 ואולי גם קיה סול, אבל החיבה של הישראלים לכלי רכב המסוגלים לטפס על מדרכות עשויה בהחלט להביא אותו אלינו בעתיד. עד שזה יקרה, נסתפק בהצצה לגרסת הקונספט החשמלית שתוצג בתערוכת אוטומוטור הקרובה: גרייט וול C20R-EV. הסינית המחשמלת מפיקה רק 32 כ"ס צנועים, בהם היא תוכל להשתמש לאורך טווח נסיעה של 160 ק"מ – נתון שיוכל להתממש במלואו רק אם במהלך הנסיעה לא תגיע המכונית למהירותה המקסימאלית, שעומדת על 130 קמ"ש. טרם נמסרו פרטים אודות ייצור סדרתי של המכונית.

גרייט וול C20R חשמלית
גרייט וול C20R-EV. תהיה גם גרסה בייצור סדרתי?

 

לדגמי גרייט וול בישראל – גרייט וול

    

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. עיצובים מאוד בנאלים ונדושים. נראה כמו חיקויים לרכבים דומים. חבל שלא מחדשים לנו משהו. (לת)  

חיים,13.03.2012

2. ראיתי מכונית של יצרן זה בארץ  לפני כשבועיים ראיתי ליד מחלף גהה מכונית של גרייט ו...

נוסע בזמן,13.03.2012

3. מה בדיוק סימפטי בטנדר בסיסי ומיושן כמו הסטיד?  המכוניות הללו היו ראויות למאכל אדם בתמחור הרבה הרב...

תוהה,14.03.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים