בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הונדה סיוויק האצ'בק החדשה: קודם לארה''ב, בהמשך לאירופהתמונות ראשונות של הונדה סיוויק האצ'בק החדשה נחשפות. לראשונה מזה זמן רב, הסיוויק האצ'בק האירופאית תשווק גם בארה"במאת נועם ריין

זה התחיל היום (ב') בשעות הבוקר, כאשר הונדה בריטניה שיחררה מספר תמונות חלקיות של הונדה סיוויק האצ'בק החדשה כאשר היא מטפסת על האוניה בנמל סאות'המפטון בדרכה לארה"ב. כמה שעות מאוחר יותר (וכנראה לפני שאותה ספינה עגנה בחופי אמריקה) פרסמו האמריקאים תמונות מלאות של הסיוויק הקומפקטית החדשה - וגם שיחררו פריטי מידע אודות היצע המנועים והאביזרים של הסיוויק האצ'בק.הסיוויק שנמכרת כיום באולמות התצוגה בישראל (וגם באירופה) היא מהדור התשיעי של המכונית, שהושק כבר ב-2011. בארה"ב, לעומת זאת, הוצגה כבר לפני כשנה הסיוויק החדשה מהדור העשירי - בתצורת סדאן וקופה בלבד, שתי הגרסאות המקובלות בשוק האמריקאי. למעשה, היום זו הפעם הראשונה בה מוצגת הסיוויק האצ'בק עם 5 דלתות - ובאופן מעט מפתיע, זה קורה דווקא לקראת ההשקה שלה בשוק האמריקאי, שלא פגש בסיוויק עם חמש דלתות כבר הרבה מאוד שנים.


הונדה לא משחררת פריטי מידע רבים אודות הסיוויק האצ'בק, אבל נראה שהכיוון - לפחות לשוק האמריקאי - הוא בהחלט ספורטיבי. זה מתחיל בעיצוב החיצוני, המעט חריג יש לומר, שם מציגה הסיוויק גריל קדמי עם שילוב של "כוורת" בחלק התחתון, גימור שחור מבריק במרכז והרבה מאוד קווים שנשברים בחדות וזורמים לכיוונים מנוגדים. מהצד ניתן להבחין בזנב ייחודי, שונה מזה של הסיוויק האצ'בק הנוכחי וקצת נוטה לכיוון ה"ליפטבק" - קצת כמו מיצובישי לאנסר ספורטבק או שברולט קרוז האצ'בק, ופחות כמו מכוניות האצ'בק קלאסיות נוסח פולקסווגן גולף. החלק האחורי של ההונדה המשפחתית זועק "ספורט" מכל פינה, וזה כולל את צמד האגזוזים המובלטים, הדיפיוזר מעליהם, שני הספוילרים וה"כוורת" שמתחת לפנסי הענק המחודדים. אם בעבר פגשנו מהדורות שונות של הסיוויק לאירופה ולארה"ב, הפעם אמורה להתמודד גרסת ההאצ'בק בשני השווקים במקביל.בחזית של הסיוויק, וכאן דווקא אמורים להיות פערים בין השוק האמריקאי לזה האירופאי (והישראלי), שוכן מנוע טורבו בנפח 1.5 ליטר עם הספק מרשים למדי של 174 או 180 כ"ס, בהתאם לגרסה. נתון המומנט עומד על 22.4 קג"מ, והכוח הזה ירד לגלגלים דרך תיבת הילוכים רציפה או תיבת 6 הילוכים ידנית (כן, בארה"ב). צריכת הדלק הממוצעת, במדידה הרשמית האמריקאית שקרובה יותר לנתוני המציאות, עומדת על 14.4 ק"מ לליטר.

רשימת האבזור, כצפוי, כוללת כמעט כל פריט שניתן לבקש ברכב משפחתי. זה מתחיל בבקרת אקלים, חימום וכוונון חשמלי למושבים ומערכת מולטימדיה תומכת "קאר פליי" של אפל ו"אנדרואיד אוטו", ומגיע לרשימה ארוכה של מערכות בטיחות - כולל בקרת שיוט אדפטיבית בחלק מהגרסאות.השיווק של הונדה סיוויק האצ'בק יתחיל בארה"ב לקראת סוף השנה הנוכחית, כאשר באירופה יפתחו המכירות במהלך הרבעון הראשון של 2017. חברת "מאיר", יבואנית הונדה לישראל, מסרה ל-iCar כי השיווק של הדגם בישראל צפוי להיפתח בשליש הראשון של 2017.


לדגמי הונדה בישראל - הונדה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים