בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הדבר החם הבא: יגואר F-TypeF-Type, מכונית העתיד של החברה האנגלו-הודית, מספקת הצצה מרתקת לעולמה של E-Type האגדית
מאת יתיר דוידוביץ


יגואר
F-Type היא ממתק לעיניים. מכונית הספורט היפהפייה של יגואר, שנחשפה בימים אלו בתערוכת פריז, תצא לשווקים בשנה הבאה ותנסה להחיות את התהילה שצברה יגואר E-Type האגדית בשנות  ה-60. אבל ה- F-Type היא לא רק פנים יפות: מדובר במכונית ששמה את הדגש בראש ובראשונה על היכולות הדינאמיות והביצועים. בנוסף, מדובר ביגואר הראשונה מזה זמן רב שמתוכננת בבסיסה כמכונית פתוחה. מה עוד צריך בשביל להתאהב?


יגואר F-Type. עוצרת נשימה / צילומים: יצרן

ה- F-Type תשווק עם שני מנועים לבחירה: מנוע V6 בנפח 3 ליטר, ומנוע שמונה צילינדרים בנפח 5 ליטר שמוכר מיגואר XJ ו-XF. המנועים יוצעו בשלושה הספקים שונים. הקטן "יסתפק" ב-340 כוחות סוס, הבא אחריו יספק 380 כ"ס והחזק שבהם יקפיץ את ההספק לכמעט 500 כ"ס (495 ליתר דיוק). כתוצאה מההספקים המרשימים, נתון התאוצה מ-0 ל-100 של היגואר הצעירה יהיה בין 4.3 ל-5.3 שניות. באופן מאכזב, ואפילו מקומם, ה- F-Type לא תוצע עם תיבת הילוכים ידנית אלא רק עם תיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים.אז כוח, כאמור, לא יהיה חסר, אבל ביגואר מתחייבים שגם חובבי הנהיגה הדינאמית ייהנו לנהוג ב-
F-Type (ולכו תסבירו להם שתיבה ידנית זה פריט אלמנטרי עבור חובבי ההגה). שלדת המכונית עשויה מאלומיניום קל, ויחד עם חלוקת משקל טובה ומרכז כובד נמוך אמורות להתקבל תוצאות טובות מאוד. ביגואר מכוונים גבוה עם ה- F-Type החדשה, ומציבים במרכז הכוונת את פורשה בוקסטר. לא פחות ואולי אפילו יותר.

לדגמי יגואר בישראל - יגואר

 

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. הדגם הזה מחזיר עטרה ל-J Type האגדי של שנות ה-60 (לת)  

הנוסטלגי,05.10.2012

2. שבוע הבא אני קונה שתיים (לת)  

,07.10.2012

3. יפה אבל...  עדיין לא מגרדת את ה ETYPE האגדית. מה לעשות על קלאס...

,10.10.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים