בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ג'יפון סופר-אקסלוסיבי: בנטלי בנטאיגה נחשף רשמיתיצרנית היוקרה הבריטית-בבעלות-גרמנית היא הבאה בתור להיכנס לקטגוריית רכבי הפנאי האולטרה יוקרתיים ומבטיחה את הרכב הכי חזק, יוקרתי, מהיר ואקסקלוסיבי בעולם. צניעות? לא בבית ספרנומאת פבל צ'רניצקי

בהתחלה היו אלה חברות שייצרו כלי רכב מסוקסים וקשוחים לשטח בעבור צבאות העולם, כאלה שיחליפו את הסוס שעייף ממאות שנים של שירות. מאוחר יותר הצטרפו החקלאים, חובבי הטיולים ושאר חובבי נסיעה "על הגובה". לפני כעשור וחצי החלו להכנס לקטגוריה גם יצרניות היוקרה, שהחליטו שהלקוחות שלהן רוצים רק את המראה הקרבי אבל לא באמת מעניין אותם לרדת לשטח. מאוחר יותר, אלה הולידו גרסאות עממיות, ספורטיביות, ופחות או יותר כל ואריאציה נוספת שאפשר לחשוב עליה. היום אנחנו עומדים בפתחו של פרק חדש. בנטלי הבריטית בבעלות פולקסווגן היא יצרנית הסופר פרימיום הראשונה להיכנס לקטגוריה. כי גם לממש עשירים מגיע, לא?

בנטלי בנטאיגה
בנטלי בנטאיגה. גם לעשירים מגיע / צילום: בנטלי
בנטלי בנטאיגה (Bentayga) הוא המתחרה החדש ביותר בקטגוריית רכבי הפנאי הסופר יוקרתיים. שני הדגמים היחידים שאפשר לומר עליהם שיהוו לו תחרות כלשהי הם הקאיין של פורשה והריינג' רובר של לנדרובר. שאר הרכבים בקטגוריה המאוד גמישה הזו, כנראה יראו לידו כמו צעצועים שיצאו מביצת הפתעה. וזה בדיוק מה שבנטלי רצתה לייצר, את רכב הפנאי היוקרתי והאקסקלוסיבי ביותר בעולם, ואם אפשר תוך כדי גם להפוך אותו לחזק והמהיר בעולם, אז למה לא.

עיצובו של הבנטאיגה הוא, איך לומר, מעניין. קשה לדעת אם מעצבי בנטלי ניסו לעצב אותו כך שיזוהה מיידית כבנטלי, או שמא לא טרחו לעצבו כלל כי האפשרויות האחרות של הרוכשים הפוטנציאליים הן די מצומצמות, אבל כך או כך, התוצאה היא קובייה מגודלת עם מכסה מנוע, ארבעה פנסים עגולים וגריל מרובע עצום מלפנים, ושני פנסים מלבניים מאחור. בנטלי קוראת לעיצוב הזה "על-זמני", אנחנו קוראים לה לבקר במחלקת עיצוב רכבי הפנאי של יגואר.

בנטלי בנטאיגה
בנטלי בנטאיגה. על העיצוב אפשר להתווכח

מה שבנטלי ללא ספק הצליחו בו, הוא שילוב מנוע ה-W12 שלהם לתוך הבנטאיגה. מדובר למעשה במנוע חדש לחלוטין עם נפח של 6.0 ליטר והספק של 608 כ"ס ו-תחזיקו חזק- 91.8 קג"מ. המנוע משודך לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית והתוצאה היא שיגור הבנטאיגה למאה קמ"ש תוך 4.1 שניות, מהר יותר מפורשה 911 קאררה החדשה, ומהירות מרבית מופרכת לחלוטין של 301 קמ"ש.

גם בכל שאר הפרמטרים בנטלי בנטאיגה הוא בנטלי בכל רמ"ח איבריו. הוא מציע את הצעקה האחרונה במערכות בטיחות אקטיבית ופאסיבית, נוחות וכמובן פאר. הוא יוצע עם בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת אופציה לזחילה בפקקים וזיהוי התנועה של כלי רכב בכל הנתיבים שמנתקת את המצערת על מנת לאפשר לרכבים להשתלב, במקום הבלימה של המערכות הקיימות כיום בשוק. אם זה לא מספיק, המערכת גם משולבת לתוך מערכת הניווט ויכולה לצפות עיקולים קרובים בכביש, יציאה או כניסה לתוך איזור עירוני שיכולה להתאים את מהירות הנסיעה לתנאים מבעוד מועד על מנת לחסוך בדלק. כי אין דבר שחשוב יותר מחסכון בדלק לאנשים שקונים ג'יפון ענק ויקר להחריד עם מנוע עצום.

בנטלי בנטאיגה
בנטלי בנטאיגה. אך על רמת הפאר אין עוררין

לא נלאה אתכם בכל רשימת הפינוקים שיש לבנטאיגה להציע, בעיקר כי אנחנו בטוחים שיש לכם עוד דברים לעשות היום. נציין רק שיש כאן מושבי עור עם כיונון חשמלי ל-22 כיוונים, טאבלט 10.2 אינץ' נשלף עם תקשורת סלולרית דור רביעי, מערכת שמע עם 19 רמקולים ו-1,950 וואט, חישוקים בגודל 20 עד 22 אינץ, מערכת מתלי אוויר אדפטיביים ואקטיביים שמקשחיה את המתלים הפנימיים לפניה על מנת למזער זוויות גלגול, ועוד ועוד ועוד.

בנטלי בנטאיגה יוצג בתערוכת פרנקפורט והלקוחות המאושרים הראשונים יוכלו לקבל אותו כבר בתחילת 2016.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים