בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ג'יפון חדש למשפחה: אופל קרוסלנד X נחשף

אופל קרוסלנד X


אופל משיקה רכב פנאי חדש תחת השם אופל קרוסלנד X, שיתחרה ברנו קפצ'ור, פיג'ו 2008 וכן - גם באופל מוקהמאת: נועם ריין

משפחת ה-X של אופל מתרחבת. אחרי מתיחת הפנים של המוקה, שהעניקה לו הנעה כפולה ואת שם התואר "מוקה X", אופל מציגה רכב פנאי חדש שיצטרף אליו - ובאופן מפתיע יתמקם באותו הסגמנט בדיוק. רכב פנאי גדול יותר, שיתחרה ביונדאי טוסון ופיג'ו 3008, יושק רק לקראת סוף שנת 2017 (תחת השם אופל גרנדלנד X).

אופל קרוסלנד X

אז מה ההבדלים בין אופל מוקה לאופל קרוסלנד X, ולמה אופל היתה צריכה רכב פנאי נוסף? כדי לבחון את זה, נצטרך קודם לבדוק מה ההבדלים בין השניים. אופל קרוסלנד נמתח לאורך של 421 ס"מ, 6 ס"מ פחות מהמוקה; הרוחב של הדגם החדש הוא 176.5 ס"מ (1.5 ס"מ פחות מהמוקה) והגובה הוא 159 ס"מ (כ-7 ס"מ פחות).


אך למרות שמדובר ברכב קטן מהמוקה כמעט בכל פרמטר, אופל קרוסלנד X מתמקם במרכז קטגוריית הג'יפונים הקטנים. הוא ארוך במעט מפיג'ו 2008, רנו קפצ'ור וסוזוקי ויטרה, ואופל טוענת שהוא גם מציע מרווח פנימי נדיב ביחס למקובל בסגמנט (ואולי לכן יחליף גם את אופל מריבה). הנתון הבולט ביותר בהקשר הזה הוא נפח תא המטען, שעומד על 410 ליטרים. אם מזיזים את המושבים האחוריים לפנים (הם מונחים על מסילה באורך 15 ס"מ), מקבלים תא מטען ענק של 520 ליטרים - גדול יותר גם מהמקובל אצל ג'יפונים גדולים משמעותית.

אופל קרוסלנד X

עוד עובדה מעניינת היא הקשר המשפחתי לפיג'ו 2008. הקרוסלנד X הוא חלק משיתוף פעולה חדש יחסית בין קונצרן פיג'ו-סיטרואן לבין ג'נרל מוטורס, ועל פי שמועות עקשניות - שני רכבי הפנאי חולקים את אותה הפלטפורמה. אופל עדיין לא מפרסמת פרטים על היצע המנועים, אך לא נופתע אם הקרוסלנד ישתמש במנוע ה-1.2 ליטר טורבו-בנזין של פיג'ו.

בסעיף האבזור, אופל מדווחת כי הקרוסלנד X יציע כמעט את כל מה שיש ליצרנית הגרמניה במחסן החלפים: מערכת מולטימדיה עם מסך 8 אינץ' וקישוריות לקאר-פליי של אפל ולאנדרואיד אוטו, תאורת לד אדפטיבית, תצוגה עילית של נתוני הנסיעה, ומערכות בטיחות כמעט-מלאות הכוללות התראה על שמירת מרחק, בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, שמירה על נתיב הנסיעה, זיהוי תמרורים, ניטור רכב בשטח מת במראות ועוד.

אופל קרוסלנד X

אופל קרוסלנד X יחשף באופן מלא בברלין בתחילת חודש פברואר, ויוצג לקהל בהופעת בכורה בתערוכת ז'נבה בחודש מרץ. חברת "שלמה", יבואנית אופל לישראל, מסרה כי הדגם צפוי להגיע לישראל לקראת סוף 2017 או בתחילת 2018.

לדגמי אופל בישראל - אופל


למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מצויין (לת)  

מוטי,19.01.2017

2. בטוח עדיף על המוקה  בנוסף בארץ הוא גם יותר זול (למרות המבצע באופל, במב...

כי ה2008 עדיף בכל פרמטר כמעט על המוקה,23.01.2017
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים