בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ג'יפון חדש בישראל: סאנגיונג קוראנדו13 שנה חלפו מאז נערך בישראל אירוע השקה של מכונית מתוצרת . כעת מגיע קוראנדו החדש לישראל ומנסה להציל את המותג הרדום
מאת אורן דורי ונועם ריין

השם ודאי מוכר לכם. בתחילת העשור הקודם שווק בישראל רכב שטח משונה למראה בשם סאנגיונג קוראנדו, שנעלם מן המפה תוך שנים ספורות ומאז אבדו עקבותיו. כעת חוזר סאנגיונג קוראנדו לישראל במתכון חדש לחלוטין: העיצוב קל יותר לעיכול, יכולות השטח צומצמו לטובת שיפור ביצועי הכביש והמחירים מציבים אותו בתחרות ישירה מול יונדאי ix35 וקיה ספורטאז'. האם זה האות לתחייתה המחודשת של סאנגיונג?

[לעמוד הדגם בקטלוג iCar: סאנגיונג קוראנדו – רכב חדש]


סאנגיונג קוראנדו לא מסובב ראשים, אבל כבר בהחלט לא מכוער / צילומי יצרן

על העיצוב של סאנגיונג קוראנדו חתומה סדנת ג'יוג'ארו האיטלקית, וזו בהחלט בשורה. על אף שלא מדובר ברכב יפהפה באופן מיוחד, הקוראנדו מציג מראה מעודן ופחות משונה לעומת דגמי העבר של סאנגיונג. בינתיים ישווק הקוראנדו החדש עם מנוע דיזל בלבד, כאשר בעתיד תצטרף להיצע גם גרסת בנזין. מנוע הדיזל של סאנגיונג קוראנדו, שנלקח מהארסנל הוותיק של מרצדס, מנפק 175 כ"ס מנפח של 2.0 ליטר ומתהדר בנתון מומנט של 36.6 קג"מ. אל המנוע הזה תשודך תיבה אוטומטית בעלת 6 הילוכים מתוצרת DSI האוסטרלית אשר תעביר את הכוח אל הכביש דרך הנעה קדמית או כפולה, בהתאם לגרסה. ברשימת האבזור ניתן למצוא בקרת אקלים מפוצלת, מערכת שמע מקורית עם שליטה מההגה, בקרת שיוט, מושבים קדמיים מחוממים וגג שמש חשמלי (בגרסת ה-4X4 בלבד). המחירים לא יהיו זולים: בגרסת ההנעה הקדמית יעלה סאנגיונג קוראנדו 169,500 שקל, ועבור ההנעה הכפולה תידרש תוספת של 10,000 שקל.


על אף המחירים, שאינם זולים מאלו של המתחרים, מצפים אנשי סאנגיונג לקצב מכירות של 300-400 רכבים בשנה בגרסת הדיזל. סך המכירות של סאנגיונג בישראל, לשם השוואה, עומד כיום על 200-250 רכבים בשנה בלבד. במהלך שנת 2012 צפוי הקוראנדו להוביל את ניסיונות ההחייאה של סאנגיונג אשר סובלת מהיצע בעייתי של דגמים לא פופולאריים. הרכב הבא בתור, שיושק לקראת אמצע השנה הבאה, הוא ג'יפון נוסף אשר הוצג זה מכבר כדגם קונספט תחת השם "XIV-1". ברבעון האחרון של 2012 תוצג מתיחת פנים מקיפה לסאנגיונג רודיוס, ועד שנת 2014 מקווים אנשי היבואן להביא ארצה גם מכונית בקטגוריית הסופר מיני מתוצרת "מהינדרה" ההודית (שמחזיקה בבעלות על סאנגיונג). ייתכן כי בהמשך תגיע אף מכונית הפאר ההודית "צ'רמן", המתחרה בקטגוריה של מרצדס S קלאס. 

לדגמי סאנגיונג בישראל - סאנגיונג

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים