בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ב.מ.וו Z4 החדשה נחשפה

ב.מ.וו Z4 החדשה נחשפה


ב.מ.וו חשפה פרטים ראשונים על הדור השלישי של ה-Z4, עם עיצוב ששמר על מאפייני דגם הקונספט ושיפור בביצועיםמאת רן סגל
 
סדרת Z של ב.מ.וו הוצגה לראשונה בשנת 1989 עם ה-Z1. היו אלה מכוניות קופה ורודסטר קטנות, בדומה ל-SLK של מרצדס. ה-Z1 שרדה בייצור למשך זמן קצר של 3 שנים בלבד ו-4 שנים לאחר הפסקת הייצור, ב.מ.וו הציגה ב-1996 את ה-Z3 ולאחריה את ה-Z8 שאף הספיקה לככב בסרטי ג'יימס בונד. פס הייצור של שני הדגמים האלו נדם בשנים 2002 ו-2003 (בהתאמה).

במוו Z4
 
ב.מ.וו Z4 הוצגה בשנת 2002 ויוצרה ברציפות במשך 14 שנים בשני דורות. כנראה ב.מ.וו סוף סוף מצאה את המנוחה והנחלה, שכן שנתיים לאחר הפסקת ייצור הדור השני הציגה ב.מ.וו בתערוכת פבל ביץ', קליפורניה את הדור השלישי של ה-Z4 (את מכונית הקונספט גם כן הציגה ב.מ.וו בתערוכת פבל ביץ' בשנה שעברה). ה-Z4 החדשה נחשפה בגרסת M40i אך ב.מ.וו מציינים כי זוהי גרסת ייצור ראשונית ואילו פרטים מלאים ימסרו ב-19 בספטמבר. ההצגה הרשמית תיערך בתערוכת פריז שתיפתח בתחילת אוקטובר והשיווק הרשמי יחל באביב 2019.
 

עיצוב

העיצוב, כך לדברי ב.מ.וו, דינאמי יותר, עם לא מעט מאפיינים שהושאלו מדגם הקונספט. הפנסים אנכיים ומשוכים לאחור, גריל הכליות קיבל עיצוב ספורטיבי יותר, כונסי האוויר גדולים, וישנם קווים חדים לאורך הרכב ועד חלקה האחורי של המכונית עם פנסים אחוריים צרים ועיצוב מחודד.

במוו Z4
 
פנים הרכב כמקובל בב.מ.וו מוטה לכיוון הנהג. הקונסולה המרכזית ממשיכה את שפת העיצוב המוכרת אם כי היא יותר מודרנית ומציגה מערכת מולטימדיה חדשה, פתחי מיזוג חדשים וכפתורים בעיצוב עדכני. לוח המחוונים החדש של ב.מ.וו מוצא דרכו גם ל-Z4 החדשה והוא דיגיטלי לגמרי.
 
ה-M40i מוצגת בצבע חדש העונה לשם כתום "קפוא" והיא בעלת גג בד הנפתח חשמלית. חלקי פלסטיק שונים בפנים הרכב בצבע "שחור פסנתר", יחד עם חלקי חוץ שונים בצביעת שחור מבריק (כמו תחתית בתי המראות למשל) וחישוקים קלים בגודל 19 אינץ' בצביעה שחורה משלימים את האווירה הספורטיבית.

במוו Z4
 

מנוע וביצועים

גרסת ה-M40i של ה-Z4 מצויידת במנוע 6 צילינדרים בטור המספק 340 כ"ס (בדומה לדור השני) וההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 4.6 שניות (0.2 שניות מהר יותר). צריכת הדלק המוצהרת במסלול משולב עומדת על כ-13.8 ק"מ לליטר.
 
חלוקת המשקל של ה-Z4 מושלמת - 50% לחלקה הקדמי ו-50% לחלקה האחורי בדומה למאזדה מיאטה למשל (או אפילו ב.מ.וו X3). מרכז הכובד הנמוך ובסיס הגלגלים הקצר אמורים לספק חוויית נהיגה מהנה במיוחד.
 
לב.מ.וו Z4 M40i גם מתלי ספורט בעלי בולמים נשלטים אלקטרונית, בלמי M Sport ודיפרנציאל אחורי אלקטרוני גם הוא מבית M Sport.

במוו Z4
 

אבזור

בגרסת הייצור הראשונה שהוצגה בפבל ביץ', ניתן למצוא פרטי אבזור שונים וביניהם מושבים בעלי ריפוד עור המתכווננים חשמלית ובעלי זכרונות, תאורת אווירה, מערכת שמע מבית "הרמן קרדון", פנסי חזית בטכנולוגיית מטריקס-לד ותצוגה עילית לראשונה בדגמי הרודסטר של ב.מ.וו.

במוו Z4
 
לדגמי ב.מ.וו. בישראל – ב.מ.וו
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים