בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ב.מ.וו סדרה 1: פרטים ראשונים

ב.מ.וו סדרה 1: פרטים ראשונים


ב.מ.וו חשפה תמונות תחת מעטה הסוואה ומידע ראשוני על הדור השלישי של סדרה 1. וגם: שלושה דגמים חשמליים חדשים בדרךמאת רן סגל
 
ב.מ.וו סדרה 1 החדשה נמצאת בשלבים האחרונים של נסיעות המבחן והניסויים. לדברי יצרן היוקרה הגרמני, סדרה 1 החדשה תציע מרווח פנים גדול יותר, מערכת מתלים משופרת, הנעה כפולה ולראשונה - הנעה קדמית. ב.מ.וו מציינים כי הניסיון שצברו עם דגמי ההנעה הקדמית של הקבוצה (דגמי מיני השונים, ב.מ.וו סדרה 2 גראן טורר וב.מ.וו i3 למשל) סייע להם בתכנון וכיול ההנעה הקדמית של סדרה 1 החדשה תוך מתן דגש על יכולות דינאמיות גבוהות. לישראל היא צפויה להגיע ברבעון האחרון של 2019.

במוו סדרה 1
 
כך למשל מערכת ARB (Actuator contiguous wheel slip limitation) הקיימת ב-i3, מותקנת ביחידת השליטה של המנוע ומאפשרת העברת מידע על גלגל מחליק באופן מהיר עד פי 10 לעומת מערכות המותקנות ביחידת השליטה של בקרת היציבות עצמה. בנוסף לכך גם מערכת Performance Control מותקנת כסטנדרט בסדרה 1 החדשה ומאפשרת שיפור התנהגות על-ידי בלימות מדודות של כל גלגל בנפרד ובהתאם לתנאי הדרך.
 
 
יחידת ההנעה הבכירה של סדרה 1 תענה לשם M135i xDrive, שבאופן מפתיע לא תצטייד במנוע ה-3.0 ליטרים הנהדר של היצרנית. במקומו היא תעשה שימוש במנוע 4 צילינדרים מוגדש טורבו בנפח 2.0 ליטר בעל הספק של 306 כ"ס. למנוע גל ארכובה ובוכנות מחוזקות ומערכת הזרקת דלק ומגדש טורבו משופרים. צריכת הדלק במסלול משולב עומדת על כ-14.4 ק"מ לליטר.

במוו סדרה 1

בתחום מרווח הפנים, הודות לתעלת הינע קטנה בהרבה לעומת דגמים בעלי הנעה אחורית, חל שיפור מתבקש. לדברי ב.מ.וו מרווח הרגלים ליושבים מאחור צמח ב-3.3 ס"מ ומרווח הראש צמח ב-1.9 ס"מ לעומת הדור הקודם. גם נפח תא המטען צמח ב-20 ליטר ועומד כעת על 380 ליטר.

רכבים חשמליים

במקביל לב.מ.וו סדרה , מכריזה ב.מ.וו גם שלושה דגמים חשמליים חדשים הנמצאים בשלבי ניסוי סופיים. יחד עם רכב הפנאי iX3 נבחנו גם המשפחתית i4 וגם ב.מ.וו iNext ששיווקם מתוכנן לשנת 2021.

רכבים חשמליים - במוו
 
ב.מ.וו iX3 המבוסס על ב.מ.וו X3 יציע טווח נסיעה של כ-400 ק"מ. שיווקו יחל בשנה הבאה והוא ייוצר במפעל ב.מ.וו בסין לשיווק באופן גלובאלי.

במוו i4 ו-iNext
 
ב.מ.וו i4 מבוססת על סדרה 4 גראן קופה ותציע טווח נסיעה של כ-600 ק"מ והאצה ל-100 קמ"ש בתוך כ-4 שניות בלבד, עד למהירות מירבית של מעל 200 קמ"ש. ב.מ.וו i4 תיוצר החל משנת 2021 במפעל ב.מ.וו במינכן, גרמניה.

במוו i4
 
הרכב החשמלי השלישי הוא ב.מ.וו iNext. מדובר ברכב פנאי בעל יכולות נהיגה אוטונומיות ברמה 3 (מתוך 5). ב.מ.וו מציינים כי ה-iNext יכלול את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות של ב.מ.וו ויציע עיצוב מתקדם, מערכות מקושרות וטווח נסיעה של מעל 600 ק"מ. ב.מ.וו iNext ייוצר במפעל דינגולפינג, גרמניה.


 
לדגמי ב.מ.וו בישראל - ב.מ.וו
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מי היה מאמין ש-במו מייצרים רכבים בסין (לת)  

אזרח שומר חוק,30.03.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים