בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

בלי לצאת מהמזגן: 5 אתרי רכב ליום העצמאות

סיטרואן ברילנגו על רקע דגלי ישראל. צילום: zeeveez


הסודות של תעשיית הרכב הישראלית, מגזין הענתיקות, אנציקלופדיה מאוירת, מפת האנדרטאות ולוח המודעות שבו תוכלו למצוא וויליס 1949נופף בדגל וכתב: אסף בר-שי
 
הסודות של תעשיית הרכב הישראלית
האם ידעתם שבישראל פותחה מהמסד ועד הטפחות מכונית כחול לבן (שלא כמו הסוסיתא שעיקרה הובא מאנגליה)? ושבתקופה מסוימת כלל מספר הרישוי של מכוניות בישראל מספרים ואותיות - הן בעברית והן באנגלית? ומה עם הסיפורים של הכבאית הראשונה בתל אביב, המרצדס של מלך עירק שקפצה לבקר והמכונית היפנית שהגיעה לישראל כבר לפני למעלה מיובל שנים? כל אלו ועוד ועוד באתר של היסטוריון הרכב הישראלי, יוחאי שנער. את שנער, אגב, זכינו לראיין והכתבה שלו פורסמה כאן.

האתר: תעשיית הרכב הישראלית
כתובת האתר: www.IsraelMotorIndustry.org

ייצור סוסיתא

כשללוחית הרישוי היו חמש ספרות
מעוניינים לדפדף במגזין רכב עם פרסומות משנות השלושים? מגזין "האוטומוביל" של מועדון מכוניות האספנות הישראלי, מועדון החמש, מוגש באינטרנט מהמידעון והגליונות הראשונים של אמצע שנות השמונים ועד לשנת 2018. המגזינים כוללים סיפורים רבים על מכוניות ששוחזרו, רכילויות בנות עשרות שנים, השוואות בין מכוניות חדשות וישנות, מסעות בישראל ובעולם והמון מדריכים. באתר מועדון החמש ישנם כמובן תכנים נוספים ובהן הודעות ולוחות שיגלו לגולשים מתי והיכן אפשר לשזוף את העיניים בתערוכות של רכבי אספנות ברחבי ישראל.

האתר: האתר הרשמי של מועדון החמש
כתובת: www.5club.org.il


אנציקלופדיה מאוירת וסיפורי האישים והמכוניות שעשו את ישראל
אחד האישים המוכרים ביותר בישראל לבעלי המקצוע בתחום הרכב הוא בני אביעד, שגדל בין נבכי מכונות הייצור של מפעלי הרכב לבית אפרים אילין. בעקבות תאונת דרכים קשה בשנות השמונים החליט אביעד להקדיש את חייו לחינוך מוטורי. במסגרת הזו אביעד מרצה ומלמד וגם כתב עשרות ספרי הדרכה מקצועיים. אתר האינטרנט שלו כולל אנציקלופדיה מאוירת שכוללת הסברים מפורטים ומונחים מקצועיים וגם כעשרים כתבות על ההיסטוריה של האישים והמכוניות שעשו את ישראל. בעבר גם כתב בני אביעד אצלנו, ב-iCar.

האתר: בני אביעד
כתובת האתר: www.bennyaviad.com

רכבי אספנות

איפה נמצאות אנדרטאות הפיגועים
כמעט כל פינה בארץ ישראל, שלא נדע, היתה עדה לפיגוע טרור כזה או אחר, שבו נפגעו רבים רבים. לזכרם של הנרצחים מוקמות ברחבי ישראל אנדרטאות ושלטי הנצחה. אבל היכן אפשר למצוא את כולן? יוסי צור, שבנו אסף (בלונדי) נרצח בחיפה ב-2003/תשס"ג, החליט להנציח אותו בפרויקט רחב של איתור ותיעוד ההנצחות וסיפורי הנרצחים והפיגועים. אתר האינטרנט שהקים, "ארץ זוכרת יושביה", כולל קרוב ל-700 אנדרטאות שאותן אפשר לחפש לפי אזורים, תאריכים ועוד. האנדרטאות כוללות איתור במפה ואף צילומים והפניות לדפי הנצחה ברשת.

האתר: ארץ זוכרת יושביה
כתובת האתר: www.ezy.co.il

מישהו מוכר סטודיבייקר מודל 64'?
מצאתם סוסיתא 1972 מאובקת בגראז'? מחפשים וויליס משנות החמישים? קבוצת "רכב אספנות פורום מקצועי" בפייסבוק חיה ובועטת, בעיקר עם כלי רכב שכבר נסעו בכבישי ישראל עוד לפני שמארק צוקרברג נולד. בקבוצה מודעות רבות של קניה ומכירה, וגם פלטפורמה טובה לאיתור חלפים לענתיקות החינניות, לשאלות מקצועיות וגם למועדי מפגשים, השקות ותערוכות של מכוניות אספנות מבריקות, שגודשות את בלוטות הנוסטלגיה.

הקבוצה: רכב אספנות פורום מקצועי
כתובת: goo.gl/XvHvHC

פיאט 124 סטיישן צילום: אסף לוי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים