בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

בדרך: יגואר XE שתתחרה בב.מ.וו סדרה 3מכונית חדשה של יגואר תתחרה בסגמנט משפחתיות היוקרה עם שלדת אלומיניום וגרסה ספורטיבית שתגיע ל-300 קמ"שמאת: אסף בר-שי

היגואר הבריטי שהועבר לג'ונגל ההודי ממשיך להתפתח. אחרי ששקעו הדי חגיגות ההשקה של סדרת מכוניות הספורט, יגואר F טייפ, מתחילים אנשי יגואר לחגוג על אש קטנה את השקת סדרת הדגמים הבאה. קוראים לה "יגואר XE" וכשתגיע השקתה המלאה מתכוונים ביגואר להרחיב משמעותית את מגוון הלקוחות של היצרן ולהתמודד מול ב.מ.וו סדרה 3, מרצדס C קלאס, אודי A4 וחברותיהן.

יגואר XE
שלדת האלומיניום של יגואר XE החדשה / צילומים: יצרן

אם לשפוט על פי הדיווחים בתקשורת, בבריטניה ובשאר העולם, הרי שסדרת המכוניות החדשה תהיה מעניינת במיוחד. היגואר הקטנה תיבנה על פלטפורמה עשויה אלומיניום קל וחזק, דבר שצפוי לתרום להתנהגות, לביצועים, לפליטות ולצריכת הדלק. את המכונית תניע סדרת מנועים חדשה, בנפח של 2 ליטר ובתצורה של ארבעה צילינדרים, עם הנעת בנזין או דיזל.
כבר בשלב זה נודע שבין דגמי יגואר XE יהיה דגם ספורטיבי וחזק במיוחד. הדגם הזה יהיה מתוכנן להתנהגות כביש מחודדת והמנוע שלו צפוי להביא את דגם העל למהירות מרבית של למעלה מ-300 קמ"ש. כמו שאר דגמי היצרן, גם מאחורי יגואר XE יעמוד מעצב יגואר, איאן קאלום, שברקורד שלו כמה וכמה מהדגמים המרהיבים של אסטון מרטין ויגואר.

יגואר X טייפ
יגואר X טייפ, הניסיון הקודם של יגואר להתחרות במשפחתיות היוקרתיות

לפני למעלה מעשור, כשיגואר היה תחת בעלותו של קונצרן פורד, כבר השיק יגואר דגם שהתחרה בב.מ.וו סדרה 3, מרצדס C קלאס ואודי A4. קראו לו יגואר X טייפ, והוא התבסס על הפלטפורמה המצוינת של פורד מונדיאו של הימים ההם. למרות זאת, ה-X טייפ לא זכה לשבחים רבים ולא היה מההצלחות הגדולות של היצרן. לקראת סוף העשור שעבר חדלה סדרת יגואר X טייפ מלהתקיים. יגואר XE, שנולדת בימים אלה, עושה זאת תחת בעלותו של קונצרן טאטא ההודי ובהודו ובאנגליה מקווים שהפעם זה יצליח.

לדגמי יגואר בישראל - יגואר
 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים