בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי TT החדשה: כל הפרטים



מכונית הספורט-קופה של אודי נחשפת בדור השלישי שלה בתערוכת ז'נבה. אלינו היא תגיע ככל הנראה לקראת סוף השנה



מאת נועם ריין

כשהוצגה לראשונה אודי TT, בשנת 1998, היא היתה מכונית מהפכנית. מאז חלפו לא מעט שנים, וה-TT זכתה למעמד כמעט אייקוני - וכעת מוצג בז'נבה הדור השלישי, עם חזות אלגנטית ושפע של טכנולוגיה.

העיצוב, כמו שפגשנו בדגמי אודי האחרונים, ריבועי וסולידי. ה-TT החדשה אולי אף יותר רבועה מהדגמים האחרים, עם גריל שטוח, פנסים מחודדים וקווים שמזכירים את אודי R8. מאחור ישנם כרגיל שני אגזוזים בגרסאות הרגילות או ארבעה בגרסת ה-TTS. את הספוילר אחורי, לצערנו, לא נזכה לראות בישראל במצב פתוח - שכן הוא מתרומם אוטומטית במהירות של 120 קמ"ש, מהירות שאיננה חוקית על כבישי ישראל...

אודי TT
אודי TT החדשה. פחות דרמטית, יותר אלגנטית / צילומים: יצרן
 הפלטפורמה, גם הפעם, היא זו של הגולף - אך בסיס הגלגלים של ה-TT קצר יותר משמעותית ואורכו עומד על 250.5 ס"מ בסך הכל, גידול של 3.7 ס"מ. האורך הכללי של הדגם החדש עומד על 418 ס"מ, זהה לדור היוצא, הרוחב קטן בס"מ ל-183.2 ס"מ, והגובה נותר זהה עם 135.3 סנטימטרים. תא המטען גדל ב-13 ליטרים וכעת הנפח עומד על 305 ליטרים, בין היתר בזכות התוספת לבסיס הגלגלים.

תא הנוסעים של ה-TT יהיה חדש לחלוטין, עם עיצוב נקי ואלגנטי - ולראשונה מזה זמן רב, ללא מסך מולטימדיה מרכזי. במקום המסך המרכזי יתמקם מסך חדש בגודל 12.3 אינצ' במרכז לוח המחוונים, מול עיני הנהג. שלושה פתחי מיזוג בעיצוב ייחודי יהיו האלמנט הבולט ביותר בקוקפיט, כשבמרכזו של כל אחד מהם ישנם מתגים לשליטה בבקרת האקלים. 



אודי TT
היצע המנועים יכלול יחידות דיזל ובנזין בנות 4 צילינדרים, כאשר לשוק שלנו רלוונטיות כמובן גרסאות הבנזין. יחידת הבנזין הבסיסית, בנפח 2.0 ליטר, תציע הספק של 230 כ"ס בסיוע של מגדש טורבו. המומנט יעמוד על 37.7 קג"מ בטווח שבין 1,600 ל-4,300 סל"ד, והתאוצה ל-100 קמ"ש תימשך 6 שניות בלבד. הגרסה הזו תשודך להנעה קדמית ולתיבת הילוכים ידני, כאשר עם שילוב של תיבת S-Tronic כפולת מצמדים והנעה כפולה משתפר נתון התאוצה ל-5.3 שניות בלבד. צריכת הדלק בגרסה זו עומדת על 17.6 ק"מ לליטר, על פי נתוני היצרן.

אודי TTS תציע כמובן הספק גבוה הרבה יותר - 310 כוחות סוס. בנתון המומנט נרשם שיפור קל בלבד והוא יעמוד על 38.7 קג"מ, ואילו התאוצה ל-100 קמ"ש תיארך 4.7 שניות - נתון מרשים בפני עצמו, אך לא עדיף בהרבה על זה של ה-TT הרגילה. 

אודי TT

המשקל העצמי של ה-TT הופחת ב-50 ק"ג, וגרסת ה-2.0 ליטר טורבו תשקול 1,230 ק"ג. חובבי הנהיגה יוכלו לבחור בהנמכה של מערכת המתלים בס"מ בודד, וכמובן שברשימת האבזור יהיו אינספור אופציות לפינוקים שונים.


לדגמי אודי בישראל - אודי
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים