בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי A8 מקבלת גרסה ארוכה. ממש ארוכהאודי A8 מקבלת גרסת Extended עם 6 וקצת מטרים בין הפגושים, שישה מושבי פאר, שלושה גגות שמש ומקררמאת פבל צ'רניצקי

לאודי A8 יש גרסה קצרה, וגם גרסה ארוכה, ועכשיו יש לה גרסה ממש, אבל ממש ארוכה. בשלב זה מדובר ברכב אחד שנבנה בהתאם לבקשתו של "לקוח אירופאי" ולא בגרסה בייצור המוני. אבל היא מציינת גם שהיא כבר קיבלה בקשות נוספות, כך שאם גם לכם ממש מתחשק אחת כזו, כדאי שתתחילו לנסח אי-מייל מאוד יצירתי למטה החברה באינגלושטט.


ה-A8 המוארכת מציעה, כמו שבטח כבר הבנתם מהתמונות, שש דלתות, ושישה מושבים. אורכה של ספינת התענוגות הזאת הוא 6.36 מטרים, והיא מקבלת גם פנסי מתאר כתומים בכל אחת מארבע הפינות, כי זה מה דורש החוק הגרמני כשמדובר במה שאודי מכנים "מכוניות בממדים האלו".

אודי A8 Extended

עם שישה מושבים בשלוש שורות, ה-A8 לא יכלה היתה להישאר עם בסיס הגלגלים הרגיל. אז היא קיבלה גם תוספת של 109 ס"מ "צנועים" לבסיס הגלגלים, שנמתח עכשיו לאורך של 4.22 מטר. שזה 23 ס"מ ארוך יותר מפיאט מולטיפלה. כולה. מפגוש לפגוש. שגם לה, אגב, היו שישה מושבים. 

אודי A8 Extended

בדרך כלל, כל מה שנדרש כדי לעשות מכוניות אקסטרה ארוכות הוא לחתוך את המכונית באמצע, להוסיף צינור פלדה בקוטר המתאים, ויש לכם לימוזינה מוכנה פחות או יותר. אבל אודי מבהירה שזה ממש לא הסגנון שלה, וכדי לשוות ל-A8 המוארכת מראה הרמוני ו"נכון", היא עיצבה מחדש את כל המרכב של המכונית מקורת A ואחורה. בנוסף, כדי להעצים את תחושת האווריריות והמרווח במכונית, מקבלת ה-A8 גם חלון שמש קטן, באורך של 2.4 מטר, שמחולק לשלושה חלונות נפרדים עם ווילונות לכל שורת מושבים. לא משהו יוצא דופן. בכלל לא.

אודי A8 Extended

את פנים המכונית תוכלו לעצב ולאבזר בפחות או יותר כל אביזר מקטלוג התוספות של אודי, וזו הספציפית שנחשפה עכשיו מקבלת מושבים וריפודי פנים בצבע בז', עם קונסולת בידור לרווחת שני הנוסעים במושבים האחוריים ביותר, כיוונון חשמלי לכל ששת המושבים, מקרר, שליטה על הטמפרטורה בנפרד בסביבת כל מושב ועוד.

אודי A8 Extended

הדבר הכי רגיל וצנוע באודי A8 המוארכת הוא דווקא המנוע. 3.0 ליטר מוגדש טורבו שמפיק 310 כ"ס - שהם 23 כוחות סוס פחות אפילו ממה שמפיק המנוע הזהה שמשרת את ה-A6. המומנט, מאידך, זהה, ועומד על 44.8 קג"מ. המנוע מביא את ה-A8 המגודלת למאה קמ"ש תוך 7.1 שניות נאות בהחלט, וכדי להביא את כל 2,418 הקילוגרמים שלה לעצירה, בחרה אודי להשתמש במערכת הבלמים שמשופרת של ה-S8.

אודי A8 Extended

אם הגעתם עד לפה ושאלת המחיר עדיין בוערת בכם, כנראה שתצטרכו להוסיף אותה לאותו אי-מייל יצירתי. כי אודי החליטה שלא לחשוף את מחירה של המכונית.

לדגמי אודי בישראל - אודי
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מדהים! (לת)  

,12.04.2016

2. מגניב (לת)  

,12.04.2016

3. פעם היו מוניות מרצדס כאלו  הם היו עושות את הקו מתל אביב לירושלים כמוניות שרות...

ברוך,13.04.2016

4. אאודי A8  מרהיב!

משה,15.04.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים