בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

15 מערכות בטיחות מפתיעות שייגנו עלינו מתאונהברכבי היוקרה תוכלו למצוא את מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר, אבל מצאנו כמה מערכות מפתיעות כאלו גם ברכבים עממיים. קבלו את המיטבמאת אסף בר-שי
צילומים: יח"צ


כריות בטיחות? מערכות ABS למניעת נעילת גלגלים? כל זה טוב, יפה וגם חשוב, אבל בקטלוג המכוניות החדשות של iCar אפשר למצוא היום מגוון רחב מאוד של מערכות בטיחות טכנולוגיות רבות יכולת, מתוחכמות ואפקטיביות במיוחד, שמקרבות אותנו אל חזון 0 ההרוגים בדרכים. קבלו 15 מערכות שאפשר לקנות כבר עכשיו במכוניות שמחירן נמוך מ-200 אלף שקלים.


המערכת: מערכת לניטור רכב בשטח המת - Blind Spot
מה היא עושה: מזהה מכוניות ב"שטח המת" בנתיב הנסיעה שלצדנו - בין מה שאנחנו רואים במראות ובין מה שאנחנו רואים בזווית העין. אם אנחנו במגמה לעבור לנתיב שלידנו, והוא אינו פנוי - המערכת תתריע בנוריות ובאזעקה. ישנן מערכות שאפילו יתנגדו לפעולת ההגה.
איפה אפשר למצוא אותה: ניסאן נוט, סיטרואן C4, פולקסוואגן גולף ספורטוואןהמערכת:
בקרת שיוט אדפטיבית - ACC
מה היא עושה: את בקרת השיוט אנחנו מכירים עשרות שנים - המכונית שומרת על המהירות שהגדרנו לה. בקרת השיוט האדפטיבית מוסיפה רכיב קריטי: המערכת הזו מזהה מכונית שנוסעת לפנינו באופן אוטומטי, ומאטה את הרכב כדי לשמור ממנה מרחק.
איפה אפשר למצוא אותה: סיטרואן C4 גרנד פיקאסו, ניסאן קשקאי, וולוו V40המערכת: מערכת לבלימה אוטומטית בעיר - City Safety
מה היא עושה: המערכת מזהה מכונית שבולמת לפתע לפני הרכב, בעיקר במהירויות עירוניות, ואז היא מפעילה מאליה את הבלמים כדי למנוע את התאונה - גם אם הנהג שקוע בסמארטפון, או סתם משתהה עם הלחיצה על הבלמים. תגידו שלום לתאונות החזית-אחור (לפחות בצד החזית).
איפה אפשר למצוא אותה: פולקסוואגן אפ ושות', פיאט פנדה, מאזדה 3


המערכת: מערכת התראה בפני סטייה מנתיב - Mobile Eye
מה היא עושה: המערכת, שמגיעה בדרך כלל מחברת מוביל איי הישראלית, מזהה את הנתיב שעליו אנחנו נוהגים, ומתריאה אם היא מזהה סטייה ממנו. אם אותתנו - המערכת מבינה שאנחנו מודעים לשינוי הנתיב, ואינה מודיעה דבר. נוסף על זיהוי הנתיב, המערכת מזהה קירבה יתרה למכונית שלפנינו.
איפה אפשר למצוא אותה: מכוניות רבות ובהן כלל דגמי אלבר-יבוא-מקביל ודגמים שונים של יונדאי וניסאןהמערכת: חניה אוטומטית
מה היא עושה: כדי לחסוך את הפגיעות הקלות סביב חניה במקום צפוף, המערכת מזהה אם מקום חניה יתאים למכונית או לא. אם כן ואנחנו מעוניינים בו - המערכת תופסת פיקוד על ההגה ומבקשת מאתנו רק לנסוע קדימה או אחורה לפי הצורך. מערכות מתקדמות יעשו עבורינו אפילו את העבודה הזאת, ויש שיידעו אפילו להחנות נגרר.
איפה אפשר למצוא אותה: פורד פוקוס, סקודה ייטי, סיאט אלהמברההמערכת: מערכת עזר לזינוק בעלייה
מה היא עושה: זוכרים את הנסיונות המאתגרים מימי לימוד הנהיגה והגיר הידני להזניק את הרכב מעמידה בעלייה? המערכת הזו מזהה עזיבה של דוושת הבלם בעמידה, וממשיכה לבלום את הרכב מלהתדרדר אחורה במשך מספר שניות, כדי למנוע תאונה מאחור ולהקל את הזינוק.
איפה אפשר למצוא אותה: דגמים רבים ובהם פולקסוואגן אפ ושות', סיטרואן C1 ושות', מיצובישי ספייס סטאר ואטראז'המערכת: בוסטרים מובנים ברכב
מה היא עושה: יש מי שמתעצל לחגור את הילדים במושבי הבטיחות, בעיקר אם יש צורך להעביר מושבים מרכב לרכב לצורך העניין. לעתים נדירות אפשר למצוא מושבי בטיחות (בוסטרים) המובנים במכונית ומאפשרים רתימה בטיחותית לילדים בכל מצב.
איפה אפשר למצוא אותה: דודג' ג'רניהמערכת: תצוגה עילית - HUD
מה היא עושה: מעולם מטוסי הקרב, הישר אל עולם המכוניות. כמה מכוניות מציעות הקרנה של נתונים שונים, כמו המהירות והכוונת מערכת הניווט, על השמשה הקדמית, מול פני הנהג. המטרה היא שהנהג לא יצטרך להוריד את העיניים מהתמקדות בכביש, כדי לקבל את המידע. במקום זאת, הוא יקבל אותו מול העיניים.
איפה אפשר למצוא אותה: טויוטה פריוס, מאזדה 3, פיג'ו 3008 ו-5008המערכת: מערכת להתראה על עייפות
מה היא עושה: באמצעות ניטור של שינויים באופי הנהיגה שלנו, פגיעה ביציבות סביב הנתיב ואפילו מעקב אחר תנועת העיניים שלנו, המערכת הזו מזהה מצב של עייפות. התגובה: סימן של כוס קפה על לוח המחוונים, ולעתים גם שאלה: "תשתו קפה?".
איפה אפשר למצוא אותה: מרצדס A ו-B קלאס, פולקסוואגן פאסאטהמערכת: מערכת לזיהוי תמרורים
מה היא עושה: האם אנחנו נוסעים מהר מדי? יותר ויותר מכוניות יודעות כבר לזהות כשהן חולפות על פני תמרור הגבלת מהירות. הן מצלמות את המהירות ויודעות לציין בפנינו בכל רגע נתון מהי המהירות המותרת. אפשר לעתים לבקש מהמכונית להגביל את מהירות הנסיעה באופן אוטומטי לפי המהירות המרבית המותרת בכביש המסוים.
איפה אפשר למצוא אותה: ניסאן קשקאי, וולוו S60המערכת: מפתח חכם - MyKey
מה היא עושה: נותנים את המכונית שלכם לנהג שאינכם בטוחים איך ינהג בה? מערכת המפתח החכם מאפשרת להגביל מעט את השימוש במכונית, בכל הקשור בבטיחות. באמצעות המפתח אפשר להגביל את מהירות הנסיעה, למנוע את ביטול בקרת היציבות ואפילו להגביל את עוצמת הקול במערכת.
איפה אפשר למצוא אותה: פורד פיאסטההמערכת: מערכת לזיהוי הולכי רגל
מה היא עושה: בעת נסיעה ליד מכוניות חונות או בכל סביבה אחרת שבה מסתובבים הולכי רגל, ישנו תמיד הסיכוי שילד, אדם מבוגר או כל הולך רגל אחר, יפנו במהירות אל הכביש, מבלי שלנהג תהיה שהות מספקת לבלום את הרכב ולמנוע את הדריסה. המערכת הזו מזהה הולכי רגל שפונים בדרכם אל גלגלי המכונית הרבה לפני הנהג - והיא בולמת את הרכב בשעת חירום.
איפה אפשר למצוא אותה: ניסאן קשקאי, דגמי וולווהמערכת: פנסים עוקבי פנייה
מה היא עושה: כשהמכונית פונה בשעות החשיכה, הפנסים אינם מאירים את הפנייה, אלא את הסביבה שנמצאת ישר מול עיני הנהג. פנסים עוקבי פנייה, כשמם, מזהים באמצעות מערכת ההיגוי שהמכונית נמצאת בפנייה ובהתאם - מפנים את האלומה אל עבר הפנייה.
איפה אפשר למצוא אותה: סיאט איביזה, יונדאי i10, סיטרואן C4המערכת: מערכת לשטיפת הפנסים
מה היא עושה: דווקא בימים גשומים וסוערים, כשצריך את הפנסים יותר מאי פעם, הם נוטים להתלכלך מהשפרצות תכופות של בוץ ועפר. בכמה וכמה מכוניות מותקנת מערכת ששוטפת את הפנסים, בדיוק כפי שאפשר להשפריץ מים על השמשה הקדמית.
איפה אפשר למצוא אותה: הונדה סיוויק, לנצ'יה אפסילון, סובארו פורסטר, אודי A1המערכת: בקרת אלומה גבוהה - HBC
מה היא עושה: בעת נהיגה בשעת לילה, לעתים הכביש פנוי ממכוניות ונדרשת עוצמת תאורה מרבית, ולעתים נוסעות מכוניות מולנו או לפנינו. בקרת האלומה הגבוהה עוברת בין אור גבוה ואור דרך לפי הצורך באופן אוטומטי, מונעת סינוור ומאירה את הדרך באופן אופטימלי.
איפה אפשר למצוא אותה: מאזדה 3, סיטרואן C4 גרנד פיקאסולמאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אתה ממש עושים עוול למאזדה 3  כמעט כל הקטגוריות נמצאות ב3 החדשה המאבוזרת כמובן ב...

מיקי,21.01.2015

2. ניטור לחץ אויר בצמיגים  מערכת קריטית לזיהוי אובדן לחץ אויר בצמיגים בזמן אמ...

גנדן,22.01.2015

3. פתיחת חלונות הרכב באופן אוטומטי  דבר נוסף שיש במאזדה 3 שלא הוספתם: בעת שחרור נוד (...

ג'אדטי חנו,25.01.2015

4. רוב המכוניות שציינתם הן לא עממיות  עד להודעה חדשה, מכוניות במחירים שמעל 120,000 ש"ח ל...

עוזי,26.01.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים