מבחני ריסוק: סובארו משווה את השיא

מבחני ריסוק: סובארו משווה את השיא


סובארו אאוטבק רושם ציון שיא במבחן מערכות הבטיחות, וגם: שתי סיניות מחושמלות זכו לציון מירבי, אך לא מדובר בדגמים שנמכרים בישראלמאת: נועם ריין
 
איגוד הבטיחות האירופי EuroNCAP פרסם במהלך החג תוצאות של סבב מבחני ריסוק חדש שערך, החמישי לשנה זו. במסגרת המבחנים נבדקו 5 דגמים, ארבעה מתוכם עם הנעה חלופית - כאשר בכל המקרים זכו הרכבים לציון המירבי של 5 כוכבים.

מבחני ריסוק
 
בין הרכבים הנבחנים יש צמד דגמים סיניים שלא משווקים בישראל. הראשון הוא "לינק & קו 01", רכב פנאי מבית ג'ילי שחולק פלטפורמה עם וולוו XC40, והשני והגדול יותר הוא ES8 מבית NIO. ציוני המשנה של ה-01, שעשוי להופיע בישראל בעתיד הלא רחוק, עומדים על 96% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 87% בהגנה על ילדים, 71% בהגנה על הולכי רגל ו-81% בסעיף מערכות הבטיחות. באיגוד הבטיחות האירופי החמיאו לרכב על כך שהשיג ציון מירבי בהגנה מפני פגיעות צד.

מבחני ריסוק
 
רכב הפנאי הנאה של NIO רשם 82% בהגנה על מבוגרים, 84% בהגנה על ילדים ו-72% בהגנה על הולכי רגל ו-92 אחוזים מרשימים בסעיף מערכות הבטיחות.
 
 
הדור החדש של סובארו אאוטבק, שצפוי להגיע לישראל בשבועות הקרובים, הוא היחיד בסבב המבחנים הנוכחי שלא נהנה מהנעה חשמלית - אך חשובים יותר הם הציונים שלו: גם האאוטבק זכה לציון מירבי של 5 כוכבים, אך עם ציון נדיר של 95% בסעיף מערכות הבטיחות, הגבוה ביותר שהושג אי פעם בעידן מערכות הבטיחות האקטיביות במבחני הריסוק האירופאיים. וולוו XC60 זכה בציון דומה לפני כ-4 שנים, אך התמודד במבחנים מקלים יותר מאלו שמבוצעים כיום. הציון הגבוה של האאוטבק, על פי ה-EuroNCAP, הושג בין היתר בזכות מערכת נדירה יחסית לסריקת עיני הנהג וזיהוי מוקדם של מצבי עייפות. גם ביתר הסעיפים זכה האאוטבק לציונים גבוהים, עם 88% בהגנה על מבוגרים, 89% בהגנה על ילדים ו-84% בהגנה על הולכי רגל.

מבחני ריסוק
 
ציון של 5 כוכבים נרשם גם לטובתו של רכב הפנאי החשמלי אודי Q4 אי-טרון, שמשחזר את ההישגים המוצלחים של אחיו לפלטפורמה סקודה אניאק ופולקסווגן ID.4. ה-Q4, שצפוי לנחות בישראל עוד לפני סוף השנה הנוכחית, השיג ציוני משנה של 93% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 89% בהגנה על ילדים, 66% בהגנה על הולכי רגל ו-80% בסעיף מערכות הבטיחות.

מבחני ריסוק
 
הנבחנת האחרונה היא טויוטה מיראי, דור שני למשפחתית שמונעת במימן. לאור הרגישות הרבה של מיכל המימן, הלקוחות (באירופה) יכולים להיות רגועים מתוצאות מבחן הריסוק: המיראי גרפה גם היא ציון מירבי של 5 כוכבים, והשיגה ציוני משנה של 88% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 85% בהגנה על ילדים, 80% בהגנה על הולכי רגל ו-82% בסעיף מערכות הבטיחות.
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים