בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לראשונה ב-EuroNCAP: ציוני בטיחות נפרדים לגרסאות באבזור מופחתאיגוד הבטיחות האירופאי מתייחס לראשונה למכוניות שלא מצוידות במלוא אביזרי הבטיחות כסטנדרט, ומשיק גם מבחנים חדשים למערכות זיהוי הולכי רגלמאת נועם ריין

מבחני הריסוק של איגוד הבטיחות האירופאי, ה-EuroNCAP, נחשבים לסטנדרט בתעשיית הרכב האירופאית וגם בזו הישראלית, אך עד כה לא נעשתה בהם ההבחנה בין מכוניות שמגיעות עם אביזרי בטיחות שונים. עד כה, מכוניות הועמדו למבחני הריסוק ב"גרסה שצפויה להיות פופולארית בשווקים", אך בישראל היצע הגרסאות מצומצם יותר מבאירופה - וכך ראינו מבחנים עם ציונים גבוהים למכוניות עתירות מערכות בטיחות מתקדמות, אך אלו לא הגיעו לשוק שלנו.


כעת מחליט ה- EuroNCAP לשנות את הכללים, ולבחון מכוניות ברמות אבזור שונות. כמו כן, מעתה ייבחנו גם מערכות בלימה אוטונומית המבוססות על זיהוי הולכי רגל, ולא רק זיהוי מכוניות.
 

המכונית הראשונה שנבחנה בתנאים העדכניים היא טויוטה פריוס החדשה, שמצוידת במערך ה-Safety Sense של טויוטה המזכה אותה בציון של 5 כוכבים. בסעיפי המשנה זכתה הפריוס בציונים של 92% בהגנה על מבוגרים, 82% בהגנה על ילדים, 77% בהגנה על הולכי הרגל ו-85% בסעיף מערכות הבטיחות. הציונים מרשימים במיוחד לאור העובדה שה- EuroNCAP מחשיב את הפריוס כ"משפחתית גדולה", ובוחן אותה לצידן של מכוניות כמו סקודה סופרב, אודי A4 ויגואר XE.

אבל, וכאן יש אבל גדול, המבחנים החדשים מבדילים בין חבילות בטיחות סטנדרטיות לאופציונאליות - ואלו של הפריוס נחשבות כסטנדרט בכל השווקים באירופה, למעט השוק הישראלי. כלומר, לישראל מגיעה הפריוס ללא המערכות המתקדמות (אלא עם מערכת מובילאיי כתחליף חלקי ומוגבל), כך שכרגע היא לא זכאית לציונים הגבוהים בגרסה הנמכרת בישראל.

סוזוקי באלנו החדשה, שצפויה להגיע לישראל בקרוב, מצוידת בחבילת מערכות בטיחות אופציונלית - ולכן זכתה לשני ציונים נפרדים. עם החבילה המלאה זוכה הבאלנו ב-4 כוכבים, ואילו בלעדיה היא מסתפקת ב-3 כוכבים בלבד.

הגרסה המצוידת של הבאלנו זוכה בציון של 85% בהגנה על מבוגרים (80% ללא המערכות), 73% בהגנה על ילדים (ללא שינוי), 65% בהגנה על הולכי הרגל (ללא שינוי) ו-43% בסעיף מערכות הבטיחות (25% ללא החבילה).עדיין לא פורסם מה המערכות שיגיעו עם הבאלנו לישראל, אך עד כה היבואנית לא שיווקה בישראל את מערכות הבטיחות המקוריות של היצרנית, והסתפקה בפתרון חלקי של מערכות מובילאיי. אם כך יהיה גם במקרה של הבאלנו, אזי צפויה המכונית להימכר אצלנו עם ציון של 3 כוכבים בלבד.
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לטויוטה מגיע 5 כוכבים באמת אחלה רכב!! (לת)  

,20.04.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים