קופרה מרחיבה את היצע הדגמים

קופרה מרחיבה את היצע הדגמים


קופרה הציגה 3 דגמי קונספט שגם יגיעו לייצור בשנים הקרובות – רכבי פנאי היברידיים וחשמליים וגם סופר-מיני ספורטיביתמאת: רן סגל
 
מותג קופרה הספורטיבי מבית סיאט הגיע לעולם לפני 4 שנים, כאשר הדגם הראשון שלו היה הקופרה אטקה, רכב פנאי קומפקטי שהתבסס כמובן על סיאט אטקה. שנתיים לאחר מכן הוצגה הלאון, שגם היא התבססה על האחות השגרתית, ומיד אחריה, במרץ 2020 הוצג הדגם הראשון העצמאי של קופרה – הפורמנטור. מאז המותג השקיע בפיתוח והתרחבות והציג את ה"בורן" החשמלית במאי 2021, אחות לפולקסווגן ID.3.
 
כעת הוצגו 3 דגמים חשמליים חדשים שבשלב זה מוגדרים עוד כדגמי קונספט, אך בקופרה כבר יודעים לציין את מועדי החשיפה של דגמי הייצור. עד כה מכר המותג כ-200,000 רכבים ובקופרה מצפים להגדיל את המכירות לכדי חצי מיליון רכבים בשנה.

קופרה
 

קופרה טראמר (Terramar)

רכב פנאי הקרוי על שמו של מסלול מרוצים הסמוך לברצלונה שנפתח לראשונה בשנת 1923 ואירח כמה מרוצי גראנד פרי, אך נסגר לפני עשרות שנים. לאחר שעבר שיפוץ קל לפני כ-13 שנים הוא משמש כמה יצרנים לבדיקות רכבים. לצד זאת, השנה הוא מתוכנן לעבור שיפוץ מקיף ולהיפתח רשמית לציבור בשנה הבאה.
 

קופרה טראמר, שאורכו עומד על כ-4.5 מטרים, ישווק עם מנועי בנזין ועם הדור החדש של ההנעה ההיברידית-נטענת, כשלדברי קופרה הוא יאפשר נסיעה של 100 ק"מ על חשמל בלבד. הדגם יושק עד שנת 2024.

קופרה טראמר
 

קופרה טווסקאן (Tavascan)

עוד רכב פנאי, אך הפעם חשמלי לגמרי ובקופרה מציינים כי גרסת הייצור תשמור על מאפייני דגם הקונספט שהוצג בתערוכת פרנקפורט 2019. הטווסקאן מבוסס גם הוא על פלטפורמת MEB של קונצרן פולקסווגן, המשמשת בין היתר את אודי Q4 וסקודה אניאק, והוא יגיע לייצור בשנת 2024.

קופרה טווסקאן
 

קופרה אורבן רבל (Urban Rebel)

אחרונה חביבה היא מכונית הסופר-מיני הספורטיבית, דגם חשמלי קטן ראשון לקונצרן פולקסווגן. אורכה עומד על 4.03 מטרים, ההנעה הכל-חשמלית כמובן מניעה את הגלגלים הקדמיים והעיצוב מוחצן בכל פינה, מבחוץ ומבפנים עם שימוש בתפירה והדפסות תלת-מימד.

קופרה אורבן רבל
 
ההספק יעמוד על כ-226 כ"ס, ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 6.9 שניות והיא תספק טווח נסיעה של כ-440 ק"מ (בהתאם לסוג הסוללה). ההשקה הרשמית מתוכננת לשנת 2025.

קופרה אורבן רבל
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים