דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ליסינג תפעולי – מחירים

בעסקת ליסינג תפעולי מעורבים מספר גורמים: הראשון בשרשרת הוא יבואן הרכב, הרוכש את הרכב מהיצרן, משלם למדינה את מס הרכישה ומוכר לחברת הליסינג את המכונית. לאחר מכן נמצאת חברת הליסינג, המחכירה את הרכב ללקוח (בעוד הרכב נשאר רשום על שמה) ומספקת לו סל שירותים ואחזקה עבור הרכב. בסוף תקופה ההחכרה, מוכרת חברת הליסינג את המכונית ללקוחות פרטיים. אחרון חביב הוא הלקוח, בין אם מדובר בלקוח פרטי ובין אם מדובר בעסק. הלקוח משלם לחברת הליסינג בעבור הרכב וסל השירותים, ואם מדובר בעסק הנותן את הרכב לעובד – אזי העובד נדרש לשלם גם מס למדינה, הנקרא "שווי שימוש".

ליסינג תפעולי – מחירים: מה משפיע על תג המחיר?


הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על נושא ליסינג תפעולי מחירים הוא כמובן מחיר הרכישה של הרכב. חברות הליסינג זוכות להנחות מפליגות מהיבואנים, כאשר ישנם יבואנים הנותנים הנחות גדולות יותר, ולכן רכביהם נפוצים יותר בחברות הליסינג. ישנן חברות ליסינג שהן למעשה יבואן: חברת "שלמה סיקסט" מייבאת לישראל את רכבי אופל, וחברת הליסינג "פריים ליס" שייכת לחברת דוד לובינסקי, יבואנית פיג'ו וסיטרואן. בחברות אלו ניתן לרוב לקבל הנחות גדולות למדי על הרכבים הרלוונטיים. חברות הליסינג הקטנות, המחזיקות במספר מצומצם של רכבים, משיגות הנחות על ידי רכישה של רכבים לא פופולאריים, רכבים ה"תקועים" במלאי של היבואנים ורכבים הנמצאים בסוף ימיהם, לקראת החלפתם בדגם חדיש.

ליסינג תפעולי – מחירים: השורות הקטנות


בהתאם להנחה שמקבלת חברת הליסינג על הרכב נגזר מחיר העסקה עצמה, ולכן כדאי לקחת את הרכבים עליהם מושגת ההנחה הגדולה ביותר. יתר המרכיבים המשפיעים על נושא ליסינג תפעולי מחירים תלויים בסל השירותים המוענק ללקוח: מספר הטיפולים, בחירת המוסך המטפל (מוסך מורשה או מוסך פרטי של חברת הליסינג), הרכיבים הניתנים להחלפה במהלך תקופת הליסינג (למשל: סט אחד של צמיגים, או זוג מגבים מדי שנה), סכום ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה, מספר הנהגים המורשים לנהוג ברכב וגילם המינימאלי, אספקת רכב חלופי ועוד. ככל שהעסקה כוללת מרכיבים רבים יותר, כך היא תהיה יקרה יותר.

כמו כן, עסקת הליסינג התפעולי כוללת לרוב הגבלת קילומטראז'. במקרה של חריגה מהיעד שנקבע, מטילה חברת הליסינג קנסות על הלקוח. אם הוצע לכם רכב בליסינג תפעולי ממקום העבודה, בדקו היטב את התנאים: האם המעסיק משלם את הקנסות או אתם? והאם כל בני המשפחה יוכלו לנהוג ברכב? לפרמטרים אלו ולפרמטרים נוספים יש משקל מכריע בשקלול כדאיות העסקה.


למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג תפעולי

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה