בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סובארו: רכב שטח חדש, מכונית היברידית נטענת ומהפך בתחום המנועיםהתוכניות של סובארו למחצית השנייה של העשור כוללת פלטפורמה חדשה שתציע סדרה של שדרוגים טכנולוגיים ותדמיתיים. סובארו מעביר הילוךמאת: אסף בר-שי

אחרי שנחשפנו לתוכניות המפורטות של קבוצת פיאט-קרייזלר באשר לעתידה בשנים הקרובות, אנחנו יכולים לדווח גם על תוכניות העתיד של סובארו. היצרן היפני, שנמצא בקשרים עסקיים ענפים עם טויוטה, מתכונן להגדיל את היצע הדגמים שלו ולעדכן מהותית את המערך הטכנולוגי והתדמיתי.

בעוד כשנתיים תופיע בעולם פלטפורמה חדשה, שתייצג במידה רבה כמעט את כל השינויים המהותיים של היצרן. הפלטפורמה הזו, שנקראת "הפלטפורמה הגלובלית של סובארו" (Subaru Global Platform), תהווה תשתית למגוון רחב של מכוניות, קומפקטיות כמו האימפרזה, וגם גדולות יותר כמו הלגאסי/B4.
אחד מכלי הרכב שיתבסס כנראה על הפלטפורמה הזו יהיה רכב פנאי, "קרוסאובר", שיציע לאמריקאים וגם לשאר העולם שבעה מושבים והנעה לכל הגלגלים. הקרוסאובר יחליף במידה רבה את סובארו טרייבקה הגדול, שאינו מצליח להימכר כראוי ונראה כי הוא נמצא בסוף דרכו כבר כעת. כלי הרכב שיחליף אותו יושק כנראה במחצית השנייה של העשור. כדי להתרשם מכיוון העיצוב של הרכב, אפשר להציץ בעיצובו של הקונספט העדכני של היצרן, סובארו Viziv 2.

הקונספט סובארו ויזיב 2
סובארו ויזיב 2. רמז לעיצוב הקרוסאובר הבא של סובארו / צילומים: יצרן

כל כלי הרכב שיתבססו על הפלטפורמה החדשה צפויים להפגין שינויים טכנולוגיים ותדמיתיים מהותיים ביחס לדגמי סובארו הנוכחיים. ראשית, היצרן היפני ישיק סדרת מנועים חדשה. המנועים הללו צפויים לשמור על מסורת מנועי ה"בוקסר" השטוחים של סובארו, אבל הם ישתמשו בטכנולוגיה מתקדמת יותר של הזרקת בנזין ישירה וגם יתמקדו ביעילות אנרגטית. אחת הווריאציות האפשריות של השימוש במנועים הללו תהיה מכונית היברידית נטענת (Plug-in Hybrid) שתתבסס עליהם.

כלי הרכב של הפלטפורמה החדשה יעוצבו מחדש, כדי לשפר מהותית את התדמית של היצרן. נוסף על כך, סובארו ישתמש בטכנולוגיה חדשה של בטיחות, כדי לשמור על רמת בטיחות גבוהה ומופגנת יחסית ליצרנים אחרים (מערך דגמי סובארו נחשב כבר שנים רבות לאחד המערכים הבטיחותיים שקיימים, בעיקר במבדקים האמריקאים המחמירים).

לדגמי סובארו בישראל - סובארו
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. היה נחמד אם כבר היו יותר פרטים טכניים בכתבה  ולא רק טיזר... אם רושמים על מערכות בטיחות, בבקשה ל...

ס',13.05.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים