בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס GLB: פנאי חדש לשבעה

מרצדס GLB: פנאי חדש לשבעה


מרצדס חושפת בתערוכת שנגחאי רכב פנאי קומפקטי חדש, כרגע רק כקונספט - אבל גרסת היצור תגיע אלינו עוד השנהמאת נועם ריין
 
מבול הדגמים הקומפקטיים של מרצדס מסרב לדעוך. בפרק זמן של שנה אחת בלבד השיקה מרצדס 4 דגמים על פלטפורמת המשפחתיות החדשה (A קלאס, A סדאן, B קלאס ו-CLA), וכעת נחשף הדגם החמישי בסדרה - ה-GLB - ואחריו צפוי דגם שישי שיהיה דור חדש ל-GLA. על פי מרצדס, אחת מכל ארבע מכונית שנמכרו השנה היו מתוך הרשימה הנ"ל.

מרצדס GLB
 
מרצדס GLB, שמוצג בימים אלו בתערוכת הרכב של שנגחאי, עדיין מוגדר כדגם קונספט - אך ברור לגמרי כי מדובר בדגם שיהיה קרוב מאוד לתוצר הסופי. על פי מרצדס, מדובר ברכב משלים ל-GLA, שיהיה פחות ספורטיבי באופיו, יותר רבוע וקשוח וגם יציע 7 מקומות ישיבה.
 

העיצוב מסגיר לחלוטין את הכוונות האלו. הקווים הרבועים של השמשות מלפנים ובעיקר מאחור, הגריל האנכי ופנסי החזית הקובייתיים מהווים יותר מקריצה ל-G קלאס האגדי. ברכב הקונספט הותקנו גם תוספות שככל הנראה לא ירדו לפס הייצור, כמו תאורת לד בגג הרכב, תיבת אחסון על הגג וצמיגי שטח עם נגיעות כתומות מתוצרת BFGoodrich בקוטר "17. 

מרצדס GLB
 
הצבע הכתום נכנס גם לתא הנוסעים, במה שמעלה אסוציאציות חזקות לעיצוב של סובארו פורסטר. אך מעבר לצביעה הכתומה ולגוון העור הייחודי, העיצוב לכשעצמו מזכיר את יתר הדגמים הקומפקטיים של מרצדס, עם לוח מחוונים דיגיטלי גדול שמתחבר למערכת המולטימדיה. זו האחרונה נעזרת בתפעול הקולי המורחב של מרצדס (MBUX) וכן במשטח מגע הממוקם בין המושבים מלפנים.
 
המימדים של ה-GLB, לפחות בדגם הקונספט, קרובים הרבה יותר לאלו של ה-GLC מאשר ל-GLA. האורך עומד על 463.4 ס"מ, הרוחב הוא 189 ס"מ והגובה מתייצב על 190 ס"מ - נתון קיצוני שככל הנראה לא יגיע לדגם הייצור. בסיס גלגלים של 282.9 ס"מ מסייע לקיצור סרחי העודף ומאפשר לאכלס ברכב 7 מקומות ישיבה, שעל פי מרצדס יציעו מרווח סביר אפילו בשורה השלישית לנוסעים בגודל בינוני.


 
המושבים האחוריים מתקפלים כמובן לתוך רצפת הרכב, על מנת להגדיל את שטח ההעמסה. השורה השניה נעה על מסילה בטווח של 14 ס"מ ומציגה מנגנון לקיפול קל לטובת השתחלות לשורה השלישית. 
 
מרצדס GLB קונספט מצויד במנוע 2.0 ליטרים בהספק של 224 כ"ס ועם מומנט של 35.7 קג"מ, אותו מנוע שקיים גם ב-A קלאס. הכוח ירד לכל ארבעת הגלגלים דרך תיבת 8 הילוכים כפולת מצמדים, כאשר מערכת ההנעה הכפולה מאפשרת 3 סוגי חלוקת כוח: 80:20 לטובת הציר הקדמי במצב נהיגה רגיל, 70:30 לטובת הקדמי במצב נהיגה ספורטיבית או 50:50 במצב נהיגה בשטח.

מרצדס GLB
 
עדיין לא ברור מתי יוצג הדגם הסופי של מרצדס GLB, אך היבואנית הישראלית מבטיחה כי נראה אותו בישראל במהלך הרבעון האחרון של 2019. 
 
לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים