מאזדה CX-50 נחשף: בינתיים לא לישראל

מאזדה CX-50 נחשף: בינתיים לא לישראל


היצרנית היפנית חושפת רכב פנאי גדול עם קריצה לשטח והנעה היברידית - אך בשלב זה הוא מיועד לשווקי צפון אמריקה בלבדמאת: נועם ריין
 
מספר חודשים אחרי ההצהרות על העמקת שיתוף הפעולה עם טויוטה, חושפת מאזדה רכב ראשון שיהיה מיוצר במפעל המשותף לשתי היצרניות באלבמה, ארה"ב. מדובר ברכב פנאי, כמובן, שנושא את השם CX-50 וישווק בשלב הראשון עם מנועים מתוצרת מאזדה - אך בהמשך צפוי לקבל גם את יחידת ההנעה ההיברידית של טויוטה. לצערה של היבואנית המקומית, הדגם מיועד לשווקי צפון אמריקה בלבד ולא צפוי להגיע לישראל.

מאזדה CX-50
 
מאזדה CX-50 מתמקם בהיצע של היצרנית מעל ל-CX-5 המוכר, אך הוא מתבסס דווקא על הפלטפורמה של מאזדה 3 ומאזדה CX-30. נתוני המימדים טרם פורסמו אך העיצוב נאמן לקו העדכני של מאזדה, בדומה ל-MX-30 החשמלי, עם יחידות תאורה שממוקמות בשני הקצוות הרחוקים של הסבכה הקדמית הגדולה ותאורת לד כפולה בחלק האחורי.
 
 
במאזדה מצהירים כי ה-CX-50 החדש פונה לקהל חובבי השטח, ולפחות מבחינת העיצוב הוא מגבה את ההצהרות עם פגושים דמויי מיגון גחון, קשתות שחורות מעל בתי הגלגלים וגגון לנשיאת מטען שמשום מה הוצמד לכל התמונות הרשמיות של הרכב - אולי במטרה לחפות על גובה כללי צנוע. במאזדה גם מתגאים, באופן משונה למדי, בכך שזהו הרכב הראשון מתוצרתם שמצויד בגג שמש פנוראמי - פריט אבזור שמוצע כבר שנים רבות כמעט בכל דגם מתחרה.

מאזדה CX-50
 
עיצוב הפנים מזכיר את זה של מאזדה 3 עם מסך מולטימדיה צר ורחב, קונסולה מרכזית גבוהה ולוח מחוונים דיגיטלי-חלקי בעל שלושה צבירי מחוגים.
 
ה-CX-50 יצויד בשלב הראשון בצמד מנועי 2.5 ליטרים מסדרת "סקייאקטיב" של מאזדה, האחד עם מגדש טורבו והשני אטמוספרי. שני המנועים ישודכו לתיבת 6 הילוכים אוטומטית ויורידו את הכוח לכל ארבעת הגלגלים. בהמשך תצטרף גם יחידת הנעה היברידית מתוצרת טויוטה, ככל הנראה אותה אחת שמשמשת גם את הראב 4.
 
מאזדה CX-50
 
הקהל הישראלי יצטרך להמתין לשני רכבי פנאי נוספים שתשיק מאזדה בשנתיים הקרובות עבור השוק האירופי: האחד עם 5 מקומות ישיבה בשם CX-60, והשני עם שבעה מושבים בשם CX-80 - שניהם יוצעו עם מנועי דיזל לצד יחידת הנעה היברידית-נטענת.
 
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. סוף סוף גגון למזדה  אני מקווה שהגדילו את תא המטען

עזרא יחזקאל,18.11.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים