בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לובינסקי: יבוא סאייק מסין מתעכבלפי התכנון המקורי, היינו אמורים לראות בישראל את רכבי חברת "סאיק" הסינית כבר לפני מספר חודשים. מה השתבש בדרך?מאת נועם ריין

כבר בחודש מרץ 2009, ערכה חברת דוד לובינסקי טקס השקה רשמי לדגמי סאיק. הצפי היה כי עד סוף השנה שעברה נוכל לנהוג במכונית סינית על כבישי ישראל, אך החזון לא הגיע לידי מימוש.

הדגם שאמור היה לפתוח את השערים בפני התוצרת הסינית הוא MG550, מכונית מנהלים המבוססת על פלטפורמה של רובר הבריטית, מנוחתה עדן. מכונית זו אמורה להציע לנהג הישראלי את התפריט החביב עליו: מקסימום מטר פח לשקל, בתוספת רשימת אבזור מכובדת. ה-MG550 מתייצבת היישר מול מאזדה 6 וטויוטה אוונסיס, ומעוניינת להתחרות ביריבות היפניות גם מבחינת האיכות. בחרטומה של הסינית שוכן מנוע בנזין מוגדש טורבו בנפח של 1.8 ליטרים, המנפק 161 כ"ס מכובדים. ה-MG במפרט הישראלי תוצע אך ורק ברמת הגימור הגבוהה ביותר שלה, שאמורה למחוק את הסטריאוטיפים על פשטות ודלות המוצרים הסיניים. בין היתר נוכל להתרווח במושבים מרופדי עור, להשתעשע במערכת מולטימדיה מובנית ולחנות בעזרת מצלמת רוורס. תג המחיר הישראלי צפוי להיות תחרותי במיוחד, ולעמוד על כ-135,000-140,000 ?, שימקמו את הסאיק MG550 בקטגוריית המחיר שעד לא מזמן נקראה בשם "קבוצה 3".

בלובינסקי מדגישים שוב ושוב כי לא מדובר במוצר נוסח "הכל בדולר", וכי איכות ההרכבה והגימור היא ברמה אירופאית לכל דבר ועניין. כהוכחה לרצינות הכוונות, מספר המנכ"ל, דורי מנור, על ייבוא של דגמי סאיק גם לשוק האירופאי במהלך השנים הקרובות.

סאיק MG 550 - תמונת פרופיל

           סאיק MG550. סינית עם יומרות / צילומים: יח"צ

כרגע, מתלוננים בלובינסקי, הגורם היחיד המעכב את תחילת שיווקם של דגמי סאיק הוא משרד התחבורה, שמתעקש לא לאשר את הרכב גם לאחר למעלה מ-5 חודשים של הליכי תקינה. ע"פ אנשי היבואן, ה-MG550 עומדת בתקן זיהום האוויר "יורו 4", וגם רמת הבטיחות שלה גבוהה כנדרש. הסיבה בגללה המכונית איננה מאושרת לשיווק, ע"פ מנור, היא מוצאה הסיני של המכונית, על כל הדעות הקדומות הנלוות אליו. מנור מזכיר כי גם כאשר הגיעו לישראל המכוניות היפניות, בתחילת שנות ה-70, הדבר גרר כמעט שנה של הליכים בירוקרטים עד שאושרו הרכבים. כך קרה גם עם תחילת הייבוא של הרכבים הקוריאניים, וכך קורה גם עכשיו- לטענת היבואן.

עד שייגמרו הויכוחים בין הצדדים, אנו נסתפק בהתרשמות כללית מהסאיק MG550, שתופיע בתערוכת אוטומוטור הקרובה. בלובינסקי מקווים כי במהלך החודשים הקרובים יפתרו כל ענייני התקינה, וכי הסאיק MG550 תפתח את שערי היבוא גם לרכבים סיניים נוספים.

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים