בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויטה אוריס החדשה הוצגה בז'נבה

טויטה אוריס החדשה הוצגה בז'נבה


טויוטה הציגה בתערוכת ז'נבה את האוריס החדשה עם צמיחה במימדים, מנוע טורבו-בנזין ושתי יחידות הנעה היברידיות. בנוסף הוצג קונספט חדש לטויוטה סופרה האייקוניתמאת רן סגל
 
טויוטה הציגה את הדור השלישי של האוריס (גרסת ההאצ'בק לטויוטה קורולה) בתערוכת ז'נבה. הדור הראשון של האוריס הושק בשנת 2006 ושווק בהמשך גם עם יחידת הנעה היברידית. טויוטה מציינים כי בשני העשורים האחרונים מכרו כ-11 מיליון רכבים היברידיים (מתוכם 1.5 מיליון רכבים היברידיים באירופה) ועם האוריס החדשה הם מתכננים להמשיך בתנופת ההנעה ההיברידית ביבשת הישנה.
 
טויוטה אוריס החדשה מבוססת על פלטפורת TNGA החדשה של היצרן. טויוטה מציינים כי הפלטפורמה קלה יותר מהפלטפורמה הנוכחית והיא מספקת חווית נהיגה טובה יותר והודות להקשחתה השתפרו מאפייני הניהוג והיציבות.

טויוטה אוריס החדשה - צד
 

מנוע וביצועים

הדור היוצא של האוריס מציע בעולם 5 מנועים ויחידה היברידית אחת. אך בהתאם לתוכניות היצרן, האוריס החדשה תציע מנוע בנזין אחד ושתי יחידות הנעה היברידיות.
המנוע הראשון הוא טורבו-בנזין בנפח 1.2 ליטר המספק 116 כ"ס ומשודך לתיבת הילוכים רציפה חדשה. המנוע השני זו יחידת ההנעה ההיברידית המוכרת מהפריוס הנוכחית, בנפח 1.8 ליטר המספקת 122 כ"ס. המנוע השלישי גם הוא היברידי, בנפח 2.0 ליטר ובהספק של 180 כ"ס.
 
הסוללה החשמלית החדשה קטנה וקלה יותר אך היא בעלת 12 תאים יותר (180 בסה"כ) ומפיקה נתון חשמלי טוב יותר: 6.5 אמפר ו-216 וולט (201.6 וולט ביחידת ההנעה הקודמת).
 

מידות ועיצוב

טויוטה מציינים כי העיצוב החדש חסון ודינאמי יותר. האוריס החדשה ארוכה ב-4 ס"מ (437 ס"מ), רחבה ב-3 ס"מ (179 ס"מ), בעוד הגובה פחת ב-2.5 ס"מ (145 ס"מ) ועיצוב החזית הונמך. אלו יצרו מראה זורם ושיפרו את הראות לפנים. כמו כן, הגריל הקדמי כעת פחות מחודד וניצב בצורה אנכית יותר ועיצוב חלקו האחורי של הרכב זכה לקווים מעוגלים. זווית השמשה גדלה ב-14 מעלות, ליצירת מראה קומפקטי למרות הגדלת הסרח האחורי ב-2 ס"מ. לאוריס החדשה פנסי לד אחוריים והיא תוצע גם בצביעה דו-גוונית.

טויוטה אוריס החדשה - אחור
 

טויוטה סופרה קונספט

במקביל להשקת האוריס החדשה, טויוטה הציגו קונספט רכב ספורט חדש ובניגוד להשערות עבר, הפעם השם "סופרה" מוזכר מפורשות - הכירו את GR Supra Racing.
מדובר ברכב בעל מנוע קדמי והנעה אחורית, אורכו עומד על 457.4 ס"מ, רחובו עומד על 204.8 ס"מ, הגובה עומד על 123 ס"מ ובסיס הגלגלים עומד על 247 ס"מ.

טויוטה סופרה קונספט
 
מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, נמסר כי טויוטה אוריס החדשה תגיע לישראל במהלך 2019.
 
 
לדגמי טויוטה בישראל – טויוטה
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. הם ממשיכים לעשות שטויות  טויטה וכלל הרכבים המלוכסנים ממשיכים בשיטת ההעתקות ...

א,08.03.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים