בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה אייגו: מתיחת הפנים בישראל

טויוטה אייגו: מתיחת הפנים בישראל


יבואנית טויוטה בישראל, יוניון מוטורס, מתחילה בשיווק מתיחת הפנים של האייגו הקטנה. המחיר נותר ללא שינוימאת רן סגל
 
טויוטה אייגו הוצגה לראשונה בשנת 2005 כחלק משיתוף פעולה עם קונצרן פיג'ו-סיטרואן שהוליד גם את פיג'ו 107 (ו-108 בהמשך) ואת סיטרואן C1. הדור השני הוצג בשנת 2014 ועבר מתיחת פנים בתחילת 2018, עליו גם נהגנו בהשקה האירופאית - וכעת היבואנית משיקה את מתיחת הפנים בישראל.
 

עיצוב

העיצוב החינני בעל ה-X הבולט בחזית נשמר, אך הוא כעת בצורה תלת-מימדית. הפנסים הקדמיים והאחוריים עודכנו והם בעלי תאורת לד בצורת ברק. בנוסף, קיבלה האייגו המחודשת חישוקים קלים בגודל 15 אינץ' בכל הגרסאות. גם פנים הרכב התחדש בגרפיקה חדשה ללוח המחוונים עם תאורה משופרת.
 
טויוטה אייגו
 
 

מנוע וביצועים

השינויים נוגעים בעיקר למנוע שעבר עדכון ותואם את תקני הזיהום החדשים (פחות 2 גרם של פחמן דו-חמצני לקילומטר) ובנוסף גם קיבל תוספת הספק קטנה. מנוע ה-1.0 ליטר בעל 3 צילינדרים בגרסתו החדשה מספק 72 כ"ס ב-6,000 סל"ד (3  כ"ס יותר) ומומנט העומד על 9.5 קג"מ (0.2 קג"מ פחות) הזמינים מ-4,400 סל"ד. טויוטה אייגו המחודשת מאיצה ל-100 קמ"ש ב- 15.2 שניות (0.3 שניות מהר יותר) לכדי מהירות מרבית של 160 קמ"ש (זהה לדגם טרום מתיחת הפנים). כמו בדגם הקודם, המנוע משודך לתיבת הילוכים ידנית או לתיבה רובוטית בעלת מצמד יחיד, שתיהן עם 5 הילוכים.
 
בנוסף לעדכוני המנוע גם מערכת המתלים שופרה ותגבור ההגה החשמלי שופר גם הוא. טויוטה מציינים כי בידוד הרעשים שופר על-ידי הוספת חומרי בידוד ב"קיר האש", בקורות הקדמיות, בדלתות ובמשטח האחורי.

טויוטה אייגו
 

אבזור ובטיחות

מערכת המולטימדיה בטויוטה אייגו המחודשת הינה מתוצרת "פיוניר", וגם היא שודרגה. מדובר במסך מגע בגודל 7 אינץ' וכעת ישנן גם קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי ויכולת שיקוף למכשיר הסלולרי. בנוסף ישנן מספר פונקצויות לפקודות קוליות וסיוע וכאשר מכשיר האייפון מחובר ניתן להסתייע גם ב-Siri.
 
טויוטה אייגו המחודשת זוכה לקבל מערכת בלימת חירום אוטונומית והתרעת סטייה מנתיב. במבחני הריסוק הפומביים של איגוד הבטיחות האירופאי Euro NCAP זכתה טויוטה אייגו ב-4 כוכבים.

טויוטה אייגו
 

טויוטה אייגו - מחירים:

טויטה אייגו X Play תעלה 69,900 שקל
טויטה אייגו Open Top תעלה 75,900 שקל
 
כמו כן, האייגו המחודשת תוצע למכירה גם בליסינג הפרטי של טויוטה. מסלול זה כולל תשלום מקדמה בסך 7,900 שקל ותשלום חודשי של 1,450 שקל במסלול הכולל ביטוח חובה ומקיף וחבילת טיפולים בחלפים מקוריים.

טויוטה אייגו
 
ב-3 הרבעונים הראשונים של 2018 עלו על כבישי ישראל 271 יחידות של טויוטה אייגו, מתוכן 6 בלבד עם גיר ידני והיתר עם גיר רובוטי.
 
לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רכב מכוער ברמות...  פחונית מאובזרת לישראלי הדביל.

,09.10.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים