בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה אוריס המחודשת בישראלצעד קטן לטויוטה העולמית, צעד גדול ליבואנית בישראל. טויוטה אוריס עוברת מתיחת פנים קלה ומקבלת גיר אוטומטי כשר למהדרין. האם זה יעשה את ההבדל על גרף המכירות?מאת אורן דורי
 
טויוטה רק התכוונו לנער קלות את האוריס. באמת שלא משהו רציני: נגיעות עדינות בעיצוב, ידית חדשה לבלם היד, כיוונונים מינוריים של מערכת המתלים וכו'. טויוטה אוריס, גרסת ההאצ'בק של הקורולה, מיועדת לשוק האירופאי, וספק אם אותו שוק יניד עפעף למשמע השינויים. אלא שבכמעט בלי כוונה, על הדרך, מאפשרים כעת היפנים את הזמנת טויוטה אוריס גם עם הגיר האוטומטי של הקורולה, כאשר עד כה הוצעה המכונית בשידוך תיבות ידניות ורובוטיות בלבד (אשר גם הן לקוחות מן הקורולה). בעוד שלאירופאים - חובבי גיר ידני ידועים - ההתרחשות לא תשנה בהרבה, הרי שעבור השוק הישראלי מדובר בחדשה של ממש.  
 
רבות דובר על הגיר הרובוטי של טויוטה, אשר התקבע בדעת הקהל הישראלית כקופצני, מעצבן לתפעול ומוקצה מחמת מיאוס. כאשר קיבלה הקורולה גיר אוטומטי "אמיתי" זינקו המכירות שלה בישראל באופן מידי. אמנם טויוטה אוריס הינה מכונית "מתוקשרת" פחות, אך לא מן הנמנע שהמודל החדש יקפיץ את גרף המכירות שלה באופן דומה.

 

 
טויוטה אוריס החדשה
טויוטה אוריס החדשה. צילומים: יצרן
 
טויוטה אוריס החדשה צפויה לנחות בארץ עד מאי 2010, אך סוגייה מעניינת לא פחות היא הגעתה המתוכננת של אוריס היברידית לקראת סוף השנה. הגרסה הירוקה, עליה דיווחנו לאחרונה, אמורה להציע חלופה זולה לטויוטה פריוס ולהתמודד מול הונדה אינסייט.
 
לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים