דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח לפי קילומטר: למי זה מתאים?

Getting your Trinity Audio player ready...

חברות הביטוח מציגות מוצרים חדשים אחת לכמה שנים, על מנת לענות על הצרכים המשתנים של הלקוחות. בעבר הרחוק מאוד האגדה סיפרה כי מכוניות אדומות היו יקרות יותר לביטוח, אך למעשה התחשיבים מתבצעים בצורה רציונלית בהרבה. היום הפוליסות השונות משקללות מגוון רחב של פרמטרים ובהם גיל המבוטח, וותק הנהיגה, מצבו המשפחתי ועוד, ומאפשרות אפיון מדויק יותר לטובת יצירת פוליסת ביטוח מתאימה יותר. על מנת לקבל פרספקטיבה נוספת מאחת החברות הכי פעילות בשוק הביטוח האלמנטרי כיום, ניהלנו שיחה עם מגי יושווייב מנהלת מערך מכירות אלמנטרי בחברת ביטוח ישיר.

בכתבה שלפניכם נעסוק באחד הפרמטרים הכי מדוברים בתקופה האחרונה: ביטוח לפי קילומטרים. מה זה בדיוק אומר ולמי זה מתאים?

נהיגה במגרש

מודל הביטוח לפי קילומטרים הוצג כבר לפני כ-15 שנים, אך לא צבר תאוצה. בשנת 2018, עם פרסום הודעתו של הכלכלן הראשי במשרד האוצר על הרפורמה בביטוחי הרכב, חזר מודל התשלום לפי קילומטר אל סדר היום. מכיוון שעלות הביטוח מבוססת בחלקה על הסיכון לתשלום תביעות נזקי תאונה, הרי שככל שהיקף הנסיעה קטן - יותר כך הנהג והרכב חשופים פחות לתאונות.

"בשנה האחרונה זכה מודל הביטוח לפי קילומטר לפופולאריות גוברת", מציינת מגי יושווייב מביטוח ישיר. "זאת עקב השפעות נגיף הקורונה שעוד נמצא איתנו כאן. עובדים רבים הוצאו לחל"ת ורבים אחרים פנו לעבודה מהבית, ובהתאם הצטמצמה הנסועה של נהגים רבים. הצפי לעתיד מנבא כי מודל התעסוקה החדש שנוצר עשוי להישאר איתנו בעתיד, כך שממוצע הנסועה (קילומטראז') השנתי עתיד לרדת. כל זה אומר כי להרבה מאוד נהגים כדאי לבדוק מודלים של ביטוח לפי קילומטר". 

ביטוח רכב לפי ק

ביטוח לפי קילומטר: למי זה מתאים?

השאלה החשובה ביותר בהקשר הזה היא כמות הנסועה הצפויה לרכב. האם מדובר ברכב שני של המשפחה, כזה שמיועד בעיקר לנסיעות קצרות בקרבת הבית? האם מדובר ברכב שמיועד לשימוש חלקי, למשל רכבי שירות של העסק הנע במסלול קבוע או רכב שטח שיוצאים איתו לטייל רק בסופי שבוע? ואולי מדובר ברכב שמשרת נהגים צעירים שחוזרים הביתה רק בסופי שבוע?

"אם אתם עונים על אחד הפרמטרים האלו", מסבירה יושווייב, "או פשוט נוסעים פחות מהממוצע, מודל הביטוח לפי ק"מ בהחלט שווה בדיקה".

"לגבי הביטוח עצמו, לרוב מדובר בביטוח מקיף אשר כולל את כל המרכיבים המוכרים: כיסוי נזק עצמי, גניבה וכיסוי נזק לצד ג', כיסוי הגנה משפטית ותוספות כגון ביטוח שמשות, גרירה ורכב חליפי".

ביטוח נהג צעיר לפי ק

ביטוח נהג צעיר לפי קילומטר

פוליסות ביטוח נהג חדש וצעיר הן פוליסות ביטוח יקרות משמעותית בדרך כלל, ועל כן מאפשרות חלק מחברות הביטוח להפעיל ביטוח לנהג אחר (חדש, צעיר או מזדמן) לתקופה קצובה. בעבר היה נהוג לאפשר זאת בהתרעה של כמה ימים מראש והתשלום היה גבוה, כך שהפתרון לא תמיד היה נוח או משתלם.

"כיום המצב פשוט הרבה יותר", מסבירה מגי יושווייב מביטוח ישיר. "אנחנו מציעים כיום ללקוחות את שירות 'ישיר צעיר' - שבאמצעות הורדת אפליקציה מאפשר להפעיל ביטוח נהג צעיר בלחיצת כפתור ולכבות אותו ברגע שהסתיימה הנסיעה".

והמחיר? התשלום הוא בדיוק על כמות הקילומטרים שנסע הרכב והעלות מינימלית ועומדת על עשרות שקלים בודדים, עם תוספת על כל קילומטר של נסיעה. אצל ביטוח ישיר, שירות "ישיר צעיר" מוצע בעלות של שקל אחד לכל קילומטר שהנהג הצעיר נוסע, בעלות מינימום חודשית של 40 שקלים. בנוסף, ההורים אפילו יוכלו לראות מהו מסלול הנסיעה שבוצע ואף לקבל דיווחים על איכות הנהיגה במספר מדדים שונים, וכך להשגיח על הנהג הטרי.

פורסם לראשונה ב- 01.03.21

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה