בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מכונית השנה - אופל אינסיגניהבתום קרב צמוד מאין כמוהו, יקחו אנשי אופל הביתה את פרס מכונית השנה 2009: אופל אינסיגניה (Insignia), רכב המנהלים-סלון החדש מתוצרת החברה, לקחה את המקום הראשון בתחרות השנתית החשובה, כאשר היא מנצחת מספר פייבוריטיות
מאת טל ברונפר

 בכל תעשייה מקובל אירוע שנתי נוצץ: בתעשיית הסרטים, מדובר בפרס האוסקר. בתעשיית המוזיקה, מנגד, מככב פרס האמי. בעולם הרכב זהו פרס מכונית השנה האירופאית. זוהי הפעם ה-46 שתחרות שנתית זו נערכת. במהלך התחרות, נותן חבר שופטים מקצועי ניקוד לכל רכב שהגיע לגמר, ובסופה – מחברים את הנקודות ומכריזים על הזוכה המאושר. כדי להתמודד בתחרות, הרכב צריך להיות מוצג עד שנה לפני התחרות, ולהמכר ב-5 מדינות אירופאיות לפחות, בעת פתיחת התחרות.

ברשימת שבע הפיינליסטיות השנה היתה תחרות צפופה: אופל אינסיגניה, פורד פיאסטה, פולקסווגן גולף החדשה, סיטרואן C5 החדשה, אלפא רומיאו מיטו, סקודה סופרב ורנו מגאן החדשות – כולם התמודדו בשלב הגמר על תואר מכונית השנה 2009 הנכסף. הפייבוריטיות לנצחון היו פורד פיאסטה ואלפא רומיאו מיטו, אך בתחרות כמו בתחרות – התהפכו היוצרות, ובסופו של דבר ניצחה אופל אינסיגניה, שגרפה 321 נקודות וניצחה בהפרש של נקודה בודדת את הפיאסטה. ואיך אפשר בלי קצת אירוניה: שתי המתמודדות המובילות על תואר מכונית השנה האירופאית מיוצרות על ידי חברות בבעלות אמריקנית.

אופל אינסינייה החדשה 2009

 והאוסקר הולך ל... אופל אינסיגניה / צילומים: יצרן 

את המקום השלישי לקחה – בהפרש ניכר ש ל קצת פחות מ-100 נקודות – פולקסווגן גולף החדשה, כאשר מיד אחריה עם 198 נקודות נמצאת סיטרואן C5 החדשה. הפייבוריטית, אלפא רומיאו מיטו, נאצלה להסתפק במקום החמישי עם 148 נקודות, בעוד שסקודה סופרב ורנו מגאן סגרו את השביעייה הפותחת עם 144 ו-148 נקודות בהתאמה.

אז מי את, אופל אינסיגניה? מדובר ברכב המנהלים-סלון ("משפחתית גדולה") החדש מתוצרת אופל, החטיבה האירופאית של ג'נרל מוטורס. שם, סביר להניח, למרות הקשיים הכלכליים, מרימים כוסית לציון הזכייה. אופל אינסיגניה מתבססת על פיתוח של פלטפורמת אפסילון, המשמש בין השאר את שברולט מאליבו המוכרת במחוזותינו, ונועדה להתחרות באירופה מול מתחרות מבוססות ונחשבות, דוגמת פולקסווגן פאסאט ופורד מונדיאו. זאת היא מתכננת לעשות באמצעות עיצוב נאה, תא נוסעים איכותי שהספיק לזכות בשבחים רבים, והבטחות ליכולות דינמיות מרשימות.

פורד פיאסטה החדשה 2009
פורד פיאסטה החדשה. תסתפק במקום השני  

אופל אינסיגניה, שהוצגה בטיזרים ממושכים ומתוקשרים לאורך 2008, ובאופן רשמי בתערוכת לונדון 2008, מחליפה את אופל וקטרה המצליחה (באירופה). למרות ההצלחה במכירות, זכה רכב המנהלים של אופל לתדמית פושרת ומשעממת, ולפיכך החליטו לעשות באופל מהפכה עיצובית, ואף להחליף את השם – מהלך לא שגרתי באירופה, בה שם עם מסורת הוא חשוב מאוד. בתחום ההנעה, תציע אופל אינסיגניה מגוון מנועים רחב, המתחיל במנועי דיזל ובנזין צנועים, וממשיך ביחידת בנזין V6 עוצמתית. אופל אינסיגניה היא גם הרכב הסדרתי הראשון שמציע מערכת לזיהוי תמרורים בכביש.

ומתי אצלנו? למרות חוסר ההצלחה של מותג אופל בישראל, לא מתייאש היבואן – ומתכוון להביא את אופל אינסיגניה לארץ בשנת 2009.

לדגמי אופל בישראל - אופל

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים