בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מיצובישי אאוטלנדר PHEV ההיברידי הנטען בישראל. המחיר: כ-225,000 שקליםרכב הפנאי ההיברידי, שניתן לטעינה ביתית, מבטיח לאפשר נסיעה יומיומית פרברית בלי להיכנס לתחנת הדלק, וגם למנוע תאונה באופן אוטומטימאת: אסף בר-שי

מה דעתכם לנסוע באופן יומיומי ברכב, כמעט בלי להיכנס לתחנת הדלק? רכב הפנאי ההיברידי הנטען, מיצובישי אאוטלנדר PHEV, החל להימכר בישראל והוא מבטיח לאפשר זאת. מדובר ברכב פנאי שמשלב בין מערכת הנעה חשמלית ובין מנוע בנזין, ואת ערכת הסוללות של המערכת החשמלית אפשר להזין ממערכת חשמל ביתית, פחות או יותר.

להבדיל ממרבית כלי הרכב ההיברידיים שאנחנו מכירים עד כה, מערכת ההנעה המרכזית של מיצובישי אאוטלנדר PHEV אינה מנוע הבנזין, אלא המערכת החשמלית. שימושו העיקרי של מנוע הבנזין הוא לאפשר את טעינת מערכת הסוללות וכך לאפשר לכלי הרכב החשמלי-בבסיסו טווח נסיעה גדול הרבה יותר מהמקובל. נוסף על כך, מנוע הבנזין מסוגל גם להשתלב בתוך מערכת ההנעה עצמה, ולייצר הספק מנוע של 203 כ"ס.

מיצובישי אאוטלנדר PHEV
המערכת ההיברידית של מיצובישי אאוטלנדר PHEV צורכת חשמל ביתי / צילומים: מיצובישי

נתוני היצרן מצהירים על כ-52 קילומטרים של נסיעה חשמלית-טהורה, אחרי טעינה מלאה של ערכת הסוללות. נראה שבמציאות המספר נע בין 30 ל-40 קילומטרים. כשמתרוקנות הסוללות ממשיך מיצובישי אאוטלנדר PHEV לפעול ככלי רכב היברידי לכל דבר ועניין.

שקע הטעינה הביתי יכול להתאים לטעינת מיצובישי אאוטלנדר PHEV ההיברידי הנטען, אבל המדינה אינה מאשרת זאת באופן רשמי, וכדי להתאים לתקן הרשמי במדינה יש צורך להזמין עמוד טעינה שייאפשר ככל הנראה למדינה שליטה בשימוש בחשמל לתחבורה. חברת כלמוביל מספקת את הכבל הביתי, אבל ממליצה להתקין עמוד טעינה של חברת ג'ינרג'י. את עמוד הטעינה הזה אפשר להזמין במחיר של כ-160-190 שקלים לחודש - או בתשלום חד פעמי של כ-7,000-8,000 שקלים (כולל התקנה). על טעינת הרכב אפשר לשלוט ולבקר באמצעות אפליקציה לסמארטפון, שמאפשרת גם הפעלה מרחוק של המזגן.

מיצובישי אאוטלנדר PHEV

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ג') במשרדי חברת כלמוביל בפארק אפק נמסר כי מעתה אפשר לרכוש את מיצובישי אאוטלנדר PHEV בשישה אולמות תצוגה ברחבי הארץ. מחירו של הרכב עומד על כ-225 אלף שקלים והוא כולל אבזור מקיף, כמו מערכת בקרת יציבות אדפטיבית, ששומרת מרחק מהרכב שלפנים, מערכת למניעת תאונה, שמזהה תאונה מתקרבת ומסוגלת לבלום את הרכב באופן אוטומטי עד לעצירה מלאה, מושבי עור ופנסי קסנון. יצוין שאת גרסת ה-PHEV אי אפשר להזמין עם שבעה מקומות ישיבה, אלא עם חמישה בלבד.

לדגמי מיצובישי בישראל - מיצובישי

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מדהים!!!  אחלה כתבה! חבל מאוד שהמדינה שלנו קושרת לנו את ידיי...

,11.06.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים