דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח רכב לנהג חדש או ביטוח נהג צעיר: 7 טיפים שיחסכו לכם כסף

Getting your Trinity Audio player ready...

1. רכשו ביטוח רכב לנהג חדש שיופעל רק כשהנהג הצעיר נוהג ושמרו על הרקורד ה'נקי' שלכם

ביטוח רכב לנהג צעיר או חדש, שהוא לפעמים גם וגם, יכול להיות עסק יקר ביותר. מי שמנסה פשוט להרחיב את הפוליסה שלו כך שתתאים גם לנהג הטרי, עשוי לגלות שהיא תתייקר בשיעור בלתי נתפש. חברות הביטוח מציעות פתרונות יצירתיים למצב הזה במגוון טעמים. 

למשל: אפשר לרכוש 'חבילות נהיגה' - מספר ימים מוגדר של נהיגה, למשל חמישי עד שבת - שמתאים מאוד לחיילים בחופשה. במקרה כזה רוכשים ביטוח נהג צעיר ל-4 ימים (בדרך כלל), משלמים סכום מוגדר של כמה עשרות שקלים והנהג הצעיר יכול לנהוג בחופשיות במהלך הסופ"ש או הימים הנבחרים. 

ביטוח נהג חדש

פתרון נוסף שמוצע הוא רכישת ביטוח למספר קילומטרים מוגדר או ביטוח נהג צעיר לפי שעות. הטלפון של הנהג הצעיר/חדש מתחבר לרכיב ברכב (OBD) ובכל פעם שהוא מתחיל לנהוג, הוא מפעיל את הביטוח דרך אפליקציה.

אופציה נוספת להפחתה בעלות הפוליסה היא נהיגה בפוליסה שעוקבת אחרי רמת הנהיגה - גם כאן דרך רכיב OBD. אם הנהג הצעיר שלכם הוא נהג זהיר, אזי אפשר לחסוך עשרות אחוזים ממחיר הפוליסה.

2. יש לכם שתי מכוניות? רכשו ביטוח רכב לנהג צעיר / חדש על הרכב הזול לביטוח

לא כל המכוניות נולדו שוות ולא כל פוליסות הביטוח לנהג צעיר או חדש נולדו שוות. אם יש לכם אפשרות בחירה, כדאי לבדוק כמה עולה ביטוח נהג חדש ואיזו מבין המכוניות שלכם תהיה זולה יותר לביטוח לנהג הטרי. השוו פוליסות ולעתים תגלו שמכונית משפחתית תהיה זולה יותר לביטוח מרכב פנאי, או שרכב המצויד ביותר מערכות בטיחות מתקדמות, ה'עונש' על הפוליסה לנהג חדש יהיה קטן יותר.

אלפא ג'ולייטה. אחת מהשתיים תהיה זולה יותר לביטוח

3. מתכוננים ממילא להחליף מכונית? רכשו מכונית שתהיה זולה יותר לביטוח נהג חדש

במקביל לעצה הקודמת, אם אתם ממילא מתכוונים לרכוש מכונית חדשה בקרוב, שווה לחפש מכונית שתהיה זולה יותר לביטוח נהג חדש. כלי רכב עם מערכות בטיחות עדכניות עשוי להיות זול יותר. נוסף לכך, ישנם דגמי רכב שנחשבים מועדים יותר לאירועי ביטוח ולכן הפוליסה שלהם תהיה יקרה יותר בכלל, ויקרה הרבה יותר בפרט, כשמדובר בנהג חדש או צעיר.


4. צמצמו את הסיכון לתאונה והפעלת הביטוח: ודאו שהנהג החדש מכיר היטב את הרכב ונוהג בטוח

העלות הכבדה כל כך של ביטוח רכב לנהג חדש או צעיר, אינה תולדה של ניחושים. הסטטיסטיקה והמחקרים מגלים שנהגים צעירים וסביבתם סובלים משילוב של שני רכיבים סותרים: בטחון עצמי רב מדי עם נסיון דל מדי. התוצאה היא סבירות גבוהה הרבה יותר מהמקובל לתאונה - סבירות שמצטמצמת ככל שהנהג מתבגר וצובר נסיון. עד שזה יקרה, הסיכוי שביטוח לנהג צעיר יופעל הוא גבוה מאוד, והדבר ילווה בעלויות כבדות (שלא לדבר על סכנות הגוף והנפש). איך מצמצמים למינימום את הסיכון? דואגים שהנהג לא יהיה מעורב בתאונה באשמתו: מכירים לו את כל מערכות הרכב, משתכנעים שהוא מכיר, ומצמצמים ככל האפשר את החשיפה לסביבות נהיגה שהן סטטיסטית מסוכנות יותר - נסיעה לילית בסוף השבוע עם החבר'ה, למשל. 

חלק מפוליסות הביטוח, אגב, מציעות רכיב של מעקב אחרי הנהיגה, ואז אפשר גם לבדוק מתי, היכן ובעיקר - איך הנהג הצעיר נוהג.

לימוד נהיגה

5. שקלו אם הנהג יכול להסתדר תקופה מסוימת בלי לנהוג, בתחילת תקופת הנהג הצעיר

שלב הנהיגה הראשוני הוא היקר ביותר לביטוח; ככל שחולפים החודשים והשנים, כך הביטוח נעשה שפוי יותר. טוב לשדר לנהג טרי שאתם סומכים עליו, ולאפשר לו לצבור נסיון, אבל כדאי גם לזכור את העלויות הכבדות האלה. אם הנהג יוכל לדחות את תחילת הנהיגה בכמה חודשים, או מעט יותר, המשמעות הכספית יכולה להיות גדולה.

לחילופין, אם הנהג החדש ינהג במכונית זולה מאוד, ייתכן שעדיף להפעיל רק ביטוח חובה וצד ג', ולוותר על התוספת הכבדה (לעתים) של הביטוח המקיף. במקרה כזה חשוב להבין את המשמעות: אם קורה משהו לרכב, לא נפוצה על הנזק.

6. התאימו את הפוליסה למצב החדש - ותרו על סעיפים לא חיוניים, שקלו הגדלת ההשתתפות העצמית

לא חייבים להסתכל על מחיר הפוליסה לנהג צעיר כמשהו שלם ומוחלט. בדרך כלל תוכלו לעבור עם המבטח שלכם על סעיפי הכיסוי השונים בביטוח, ולוותר או להתאים סעיפים שיוכלו להוזיל אותו. מוכנים לוותר על רכב חלופי במקרה של הפעלת הביטוח? מה עם אחוז הנזק שיוגדר כ"טוטאל לוס" ויביא להורדת הרכב מהכביש? סעיף מפורסם שעומד לדיון הוא גובה ההשתתפות העצמית. ככל שההשתתפות העצמית נמוכה, כך הפוליסה מתייקרת ולהיפך. 

ביטוח נהג צעיר

7. נתקו את הטייס האוטומטי: השוו מחירים והתמקחו

גם אם התרגלתם לקבל מסוכן הביטוח שלכם את ההודעה: 'נחדש את הפוליסה, היא תעלה X', רכישת פוליסת ביטוח לנהג חדש או צעיר משנה מאוד את התמונה. ההתייקרות המשמעותית דורשת מכם לעבוד קשה יותר כדי להשיג את העסקה הטובה ביותר שאפשר. אולי שווה להחליף חברה מבטחת? אולי אפילו סוכן? השוו הצעות שונות והתמקחו. חברת הביטוח עומדת לקבל מכם לא מעט כסף, שווה לה להצטנע קצת כדי לא לאבד אתכם.

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו
חזור למעלה