בוחרים סופר-מיני: אלה הפרמטרים החשובים

בוחרים סופר-מיני: אלה הפרמטרים החשובים


אם לא קניתם מכונית קטנה בשנים האחרונות, אתם עשויים להיות מופתעים ממגוון האפשרויות. עשינו סדר בענייניםמאת מערכת iCar בשיתוף לובינסקי

מכוניות הסופר-מיני מנסות לרקוד על כל החתונות. הן לא זולות, מינימליסטיות או ספרטניות כמו מכוניות המיני הקטנטנות, ולכן מצופה מהן להיות איכותיות, מרווחות ומאובזרות יותר; מנגד, הן עדיין נדרשות לשמור על תג מחיר תחרותי ולהיות נגישות יחסית ללקוחות צעירים ולמשפחות בתחילת דרכן.

בכתבה שלפניכם ניסינו למפות את המאפיינים והיתרונות היחודיים של רכבי הסופר מיני ולהצביע על הפרמטרים החשובים אותם יש לבדוק לפני בחירת הרכב. לטובת המחשת הדברים, בחרנו בסיטרואן C3 - מכונית שמייצגת לא מעט מהערכים הבולטים של קטגוריית הסופר-מיני.

סיטרואן C3

העיצוב: סימן שאתה צעיר

יש קטגוריות רכב שמרניות יחסית, כמו קטגוריית המשפחתיות או המיניוואנים, בהם העיצוב נדחק בדרך כלל במורד סדר העדיפויות. אבל ברכבים שפונים לקהל צעיר, כמו רכבי הסופר-מיני, מרבית היצרנים מפגינים יצירתיות עיצובית - וחבל לוותר על זה ולבחור רכב משמים. מלבד קווי העיצוב, שנעים בין המודרני, הספורטיבי, החייכני והעירוני, ניתן למצוא גם פריטי עיצוב בולטים כמו חישוקים קלים יחודיים, תאורת לד, צביעה דו-גונית ועוד. אגב, במקרים רבים פריטי העיצוב היחודיים נמצאים רק בגרסאות בכירות יחסית ולא תמיד זמינים ברכישה דרך ציי רכב.


במקרה של סיטרואן C3, תאורת הלד מלפנים מגיעה כסטנדרט, ואילו בגרסת ה-Shine PK ניתן לקבל גם חישוקי "17 קלים, אפשרות לבחירת צבע הגג ומראות הצד, ריפוד ודיפונים פנימיים בגוונים שונים. ה-AirBumps, אותן כריות הגנה בצידי הרכב, מוסיפות למראה הצעיר וגם תורמות להגנה על צבע הרכב לאורך זמן.

סיטרואן C3

השימושיות: סופר-מיני, לא רק לסופר

בעוד מכוניות המיני נועדו בעיקר למי שנוסע לבדו או בזוג, מכוניות הסופר-מיני כבר מעניקות מרווח נדיב יותר. בשנים האחרונות המימדים בקטגוריה צמחו ולא פעם ניתן למצוא מכוניות סופר-מיני בגודל שפעם היה שייך לקטגוריית המשפחתיות. מצד אחד, אם אתם חיים בעיר, נסו למצוא רכב קצר יחסית שיקל על מציאת חניה; מצד שני, אם אתם מסיעים ילדים מאחור או זקוקים לתא מטען שימושי, חפשו רכב עם בסיס גלגלים ארוך יחסית ועם תא מטען בנפח של 300 ליטרים או יותר.

סיטרואן C3, מצד אחד, שומרת על אורך כללי של 399.6 ס"מ - מהקצרים בקטגוריה, מה שמקל מאוד על החיים בעיר. מנגד, בסיס גלגלים של 253.9 ס"מ ורוחב נדיב של 174.9 ס"מ מאפשרים לה להציג מושב אחורי עם מרווח נדיב ביחס למקובל בסגמנט. נפח תא המטען שלה עומד על 300 ליטרים בדיוק.

סיטרואן C3

הביצועים: לא על הטורבו לבדו

המשקל הנמוך של רכבי הסופר מיני מאפשר להם להיות זריזים למדי. ובמקרה שמדובר ברכבים עם מנועי טורבו - כמו רוב הדגמים בקטגוריה - מתקבלת לעיתים תחושה כמעט ספורטיבית. חשוב לשים לב לנתוני ההספק (לרוב בין 90 ל-130 כוחות סוס) ולנתוני המומנט (נתון של מעל 20 קג"מ נחשב מצוין). גם תיבות ההילוכים הן חלק משמעותי בחוויית הנסיעה: ישנם דגמים עם תיבות הילוכים ידניות, רציפות, רובוטיות או אוטומטיות קלאסיות, עם 6 עד 8 הילוכים.

סיטרואן C3 מצוידת במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.2 ליטרים, עם הספק מירבי של 110 כ"ס ועם מומנט של 20.9 קג"מ. תיבת ההילוכים היא אוטומטית עם 6 הילוכים, והודות למשקל עצמי נמוך יחסית של 1165 ק"ג, מתקבלת תאוצה זריזה למדי: 10 שניות בדיוק מעמידה ל-100 קמ"ש.

סיטרואן C3

הבטיחות: טכנולוגיה של הביוקר

עד לפני מספר שנים, מערכות הבטיחות האקטיביות היו זמינות בעיקר בכלי רכבים גדולים ויקרים למדי. אבל כמו כל מהפכה טכנולוגית, מהר מאוד זלגו היכולות גם למוצרים נגישים יותר, וכיום כמעט כל דגמי הסופר-מיני מציעים מערכות בטיחות מתקדמות שיכולות להציל חיים. כמובן, לא לכל מערכת מידת חשיבות דומה ולא כל רכב מצויד בכל המערכות האפשריות. בין המערכות החשובות ביותר ניתן למנות את בלימת החירום האוטונומית, בקרת הסטיה מנתיב וניטור השטחים המתים במראות הצד.

ה-C3 של סיטרואן מצוידת בשלושתן וגם מציעה פיצ'רים יחודיים יחסית כמו זיהוי תמרורים, התרעת עייפות ואורות גבוהים אוטומטיים.

סיטרואן C3

האבזור: הכל כלול

כמו בבטיחות, גם מפרטי האבזור של דגמי הסופר-מיני השתדרגו משמעותית בשנים האחרונות, עם פריטים שפעם ניתן היה למצוא גם בקטגוריות גבוהות יותר. נמליץ שלא לוותר על מולטימדיה מקורית עם קישוריות סלולאר, שמקלה מאוד על החיים. היתר? פינוקים שתוכלו לבחור וליהנות מהם, אבל בחלק מהמקרים ניתן גם להסתדר בלעדיהם.

סיטרואן C3, בגרסת ה-Shine Pk, מגיעה עם מפרט הכולל מסך מולטימדיה בגודל 7 אינץ' עם קישרויות אנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, ניווט מקורי, בקרת אקלים דיגיטלית, מראות צד עם קיפול חשמלי, תאורת לד, כניסה והנעה ללא מפתח, חיישני חניה מלפנים ומאחור, מצלמת חניה, חלונות אחוריים כהים ועוד.
למאמר זה התפרסמו 6 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. עוד פרסומת ל PSA במסווה של כתבה. אולי די כבר?? (לת)  

Hanoch Gefen,02.06.2022

2. ל 2   כתבו שזה בשיתוף נראה לי הגיוני שיש גם כתבות פרסומ...

ירון,02.06.2022

3. אין חדש  עוד מעט הרכבים האלו כבר לא יהיה אקטואליים, אז למה ...

ישן נושן,21.06.2022

4. סיטרואן c-3   תקבלו רכב ללא ספר רכב.אחרי 3000 ק"מ המרכב חורק.ה...

משה,24.06.2022

5. סיטרואן c3   היגוי גרוע.אחד שיש לו סיטרואן c3

משה,25.06.2022

6. לדעתי הסופר מיני הטובה ביותר גם במחיר (לת)  

מוטי,26.06.2022
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים