דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לקוחות וולוו יוכלו להטעין בעמדות של טסלה

Getting your Trinity Audio player ready...

בקצרה:

  • לקוחות וולוו בארה"ב יוכלו לטעון בעמדות של טסלה
  • החל מ-2025 תשנה וולוו את שקע הטעינה ברכבים
  • היצרנית תספק מתאם לשימוש גם בעמדות אחרות

וולוו היא היצרנית האירופית הראשונה שחותמת הסכם עם טסלה לשימוש ברשת המטענים המהירים של החברה (סופרצ'ארג'רים). בכך היא מצטרפת לפורד, ג'נרל מוטורס וריביאן שכבר חתמו על הסכמים דומים בשבועות האחרונים, ויאפשרו ללקוחותיהם להשתמש ב-12,000 המטענים המהירים של טסלה בארה"ב, קנדה ומקסיקו.

וולוו

בעוד באירופה ובישראל משתמשת טסלה בחיבור הסטנדרטי לעמדות טעינה מהירות (CCS), בצפון אמריקה מצוידים דגמי טסלה בשקע עם חיבור שונה (NCAS). כחלק מההסכם הודיעה וולוו כי החל משנת 2025 יוחלף שקע הטעינה ברכבי היצרנית המיועדים לשווקים אלו לשקע המקובל אצל טסלה, במקום השקע הנפוץ יותר שמוצע כיום.

לקוחות שכבר מחזיקים ברכב חשמלי מתוצרת וולוו יוכלו לרכוש מתאם יעודי, והחל מהמחצית הראשונה של 2024 להטעין באמצעותו בעמדות היעודיות של טסלה. מ-2025 תספק וולוו מתאם הפוך, שיאפשר לבעלי הרכבים להטעין גם בעמדות הטעינה הרגילות.

בשנה שעברה רק 27% ממכירות וולוו בארה"ב היו של דגמים חשמליים או היברידיים-נטענים (לעומת 45% בישראל), אך בוולוו כבר הצהירו על מעבר לדגמים חשמליים בלבד החל משנת 2030 - מה שלדברי היצרנית מדגיש את הצורך ב"שיפור חוויית הטעינה".

וולוו

נזכיר כי כבר לפני שנתיים הודיעה טסלה שתפתח את רשת הטעינה שלה לשימוש עבור הציבור הרחב, אך עד כה ביצעה את המהלך כפיילוט מצומצם במספר מועט של עמדות טעינה ברחבי העולם. סדרת ההסכמים שנחתמו מלמדת כי טסלה בחרה לשנות כיוון, ובמקום פתיחה גורפת של העמדות - יתבצעו שיתופי פעולה נקודתיים מול יצרניות רכב מתחרות. בטסלה עדיין לא הודיעו כמה תעלה הטעינה ללקוחות וולוו, אך בפיילוט שבוצע שילמו לקוחות טסלה מחירים נמוכים יותר לעומת לקוחות שהגיעו עם רכבים אחרים.

פורסם לראשונה ב- 29.06.23

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה