בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

Live Blog: יונדאי i30 במבחן ארוך טווח

יונדאי i30


יונדאי i30 מגיעה ל-iCar למבחן ארוך טווח. במהלך תקופת המבחן תמצאו ב- Live Blog פוסטים ועדכונים שוטפים על החיים עם יונדאי i30מאת מערכת iCar

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח
עמוד דגם


30/12/2018, 16:18
רגע לפני סוף השנה האזרחית, המבחן ארוך הטווח הגיע לסיומו. הרכב הוחזר אל חניון היבואן ואנו ישבנו לסכם את שהיה. כמה עולה להחזיק מכונית כזו? כל הפרטים בסרטון הסיכום.13/12/2018, 15:49
בקרת השיוט האדפטיבית היא מערכת מפנקת ובטיחותית בו זמנית. לשם הניסוי החלטנו לוותר על השימוש בה למשך שבוע כדי לבדוק את השפעתה על צריכת הדלק.
 
בתקופה זו צריכת הדלק השתפרה באופן משמעותי למד, והגענו לצריכה ממוצעת של 16 ק"מ לליטר בנסיעות שגרתיות של תל אביב - מודיעין. הסיבה לכך היא שבאופן טבעי כשהנהג הוא זה שנדרש ללחוץ על הדוושה במצב של מאמץ (למשל בעלייה תלולה) הוא קצת נוטה "לוותר" למנוע ולהוריד מהירות, בזמן שבקרת השיוט תתעקש לשמר את המהירות שנקבעה עבורה תוך הורדת הילוכים והעלאת טורים. או למשל במצב של תנועה מהירה אך צפופה, המערכת תדאג לצמצם בהתמדה מרחק ללא התחשבות במצב התנועה שלפנים.
 
כלומר גם אם התנועה שבאופק היא איטית יחסית, הרכב יאיץ עד התקרבו לרכב האחרון בטור ורק לקראת המפגש עימו הוא יאט. נהג אנושי לעומת זאת יתקדם לאט יותר אל הרכב האחרון בטור, מאחר וברור לו שאין סיבה ללחוץ על הגז ולטוס קדימה אל עבר רכב שגם כך נוסע לאט יותר.
 
המסקנה היא שלטובת צריכת הדלק יש מצבים בהם רצוי לוותר על הפינוק של בקרת השיוט האדפטיבית.


 
11/12/2018, 11:17
ימי החורף מעניקים לנו הזדמנות להתייחס לעוד פרט, אמנם קטן, אבל כזה שהופך את החיים לקצת יותר יעילים. בימים סוערים כשנכנסים לרכב קריר עם מעיל עבה (כי לא בכל נהיגה קצרה יש סבלנות להתפשט), נוצר מצב שתנוחת מושב הנהג כבר פחות מתאימה מאחר והמעיל דוחף עוד קצת את הגוף קדימה ותנוחת הישיבה מושפעת מכך. הכוונון החשמלי העדין והמדויק של מושב הנהג מאפשר לקחת, ברמת המילימטר, את המשענת לאחור, מה שמאפשר לחפות על השינוי הקליל שנוצר בזווית הגב. אולי זה נשמע קצת פיינשמקרי, אך כשזה נוגע לנוחות פלוס החשיבות של תנוחת נהיגה שלטת כל מ"מ קובע.

 
9/12/2018, 09:15
בסוף השבוע האחרון היונדאי עבדה קשה. הסיבוב שלנו מתחיל ביום חמישי באיזור מודיעין עם נסיעה לאיזור השרון ומיד נסיעה דרומה לאשדוד לפגישה. לאחר סיום הפגישה נסיעה חזרה לאיזור השרון ומיד נסיעה חזרה דרומה. ה-i30 ישנה 6 שעות מטכ"ליות וביום שישי בבוקר התחלנו נסיעה ארוכה צפונה, דרך כביש 6, אל הגליל המערבי. גם בצפון היו לה כמה וכמה נסיעות בין ישובים שונים ובמוצ"ש נסיעה חזרה דרומה.

סה"כ נסעה ה-i30 כ-580 ק"מ וזמן נהיגה מצטבר של כ-8 שעות. הנסיעות עברו בנוחות וגם כיסא הנהג נותר נוח, הן בזמן עומסי תנועה והן בכבישים מהירים ולא נשמעו תלונות כלשהן מהגב ובסיום הנסיעה לא הרגשנו עייפים. אין ספק שהיונדאי הקומפקטית ביצעה את עבודתה כרכב משפחתי בצורה ראויה.

יונדאי i30

6/12/2018, 16:27
אין ספק שאנחנו מדינה שטופת שמש וכנראה שמגבים פה בארץ נוטים יותר להתייבש מאשר לעבוד במרץ. ולמרות זאת, בימים גשומים שכאלה כשבאים לצאת מהחניה, תמיד נחמד שיש מגב אחורי שינגב את השמשה כמו שצריך.

יונדאי i30

4/12/2018, 14:38
קבלו את הסרטון החמישי בסדרה - והפעם, אתגר הביצועים!2/12/2018, 16:37
אחרי שראינו שה-i30 מצליחה לאכלס גליל ארוך התבקשנו להחזיר בנוסף גם שני ארגזי קרטון גודלים. ארגז אחד נכנס בקלות אל תא המטען ואילו הארגז השני נכנס אחרי קיפול זריז של חלקו השמאלי של המושב האחורי. את המדף הנחנו בין המושבים ויצאנו לדרך. עוד נספר לכם שאת המדף ניתן היה לסיר מבעוד מועד ולהניח אותו על רצפת תא המטען, כך שהוא לא תופס מקום ומשתלב בדיוק במבנה התא.

יונדאי i30

29/11/2018, 19:02
במרבית הרכבים המשווקים היום, ניתן בלחיצה עדינה על ידית האיתות להפעיל באופן זמני את האיתות. פעולה זו מסייעת בעיקר למעבר בין נתיבים בכביש מהיר למשל, אך לא פעם אנו שמים לב ששלושה איתותים לא תמיד מספיקים. ב-i30 ישנם עד 5 חזרות, מה שמאפשר לנורות האיתות לדלוק לאורך זמן ולסיים את העקיפה או מעבר הנתיב בצורה מדודה יותר.

27/11/2018, 12:48
יונדאי התחדשה אתמול בכמה דגמים, כמו מתיחת הפנים ל-i20 ולטוסון ודור חדש לסנטה פה, אך הבשורה המעניינת היא התרחבות משפחה i30 עם הגעתה של הגרסה הספורטיבית, הלא היא i30N. המכונית הספורטיבית תגיע אלינו בגרסת ההספק החזקה עם 275 כ"ס! אנחנו כבר מחכים בקוצר רוח.

יונדאי i30N

25/11/2018, 09:35
למשענת היד המרכזית שניצבת בין שני המושבים הקדמיים יכולה להיות משמעות ותרומה לנוחות הנהיגה. ישנם רכבים בהם המשענת הזו אף מתכווננת לגובה ומאפשרת ממש להשעין את יד ימין תוך אחיזה בטוחה של ההגה במיקום הנכון (בשעה שלוש ותשע). ביונדאי משענת היד רכה יחסית ומרופדת - מה שמאפשר להניח את המרפק לאורך זמן וגם לקבל תמיכה ראויה. המשענת מייצרת זווית נוחה לאחיזה בהגה וזאת למרות שאין אפשרות לכוונון של גובה או זווית המשען.
 
יונדאי i30 
 
22/11/2018, 15:23
כשנכנסים לספסל אחורי ברכב פוגשים בדרך כלל את אחד משני הפורמטים הבאים: לפעמים רצפת הספסל מפוצלת במרכזה על ידי גל ההינע שעובר לאורך ובמרכז רצפת הרכב, ולעיתים הרצפה שטוחה. ביונדאי לשמחתנו זהו הפורמט השני - זה המאפשר רצפה שטוחה - מצב המייצר ישיבה בנוחות גם במרכז הספסל ללא הצורך הכפוי לפשק רגליים. תכונה זו מתגלה כנוחה גם במצבים שנכנסים מספר ילדים לספסל האחורי מדלת אחת (מצד המדרכה) ואז הם צריכים להתקדם פנימה אל צידו השני של הספסל, הרצפה השטוחה מאפשרת לעשות זאת בקלות, הרגלים נשארות למטה וכך גם ניקיון המושב נשמר.

יונדאי i30
 
20/11/2018, 16:19
ועכשיו - קבלו את סרטון הוידאו הרביעי בסדרה: אתגר הבטיחות!

 
18/11/2018, 9:14
בסוף השבוע חווינו כמה שעות טובות של גשם, בעיקר ביום שישי. ליונדאי יש חיישני גשם, אך לא תמיד הם מפעילים את המגבים בקצב שהיינו רוצים. בדרך כלל הקצב מהיר מדי, אפילו כשיש בקושי טפטוף קל. הבעיה - אין למגבים מצב הפעלה קצובה. יש קצב מהיר, מהיר מאוד או מצב אוטומטי.

 
15/11/2018, 13:52
רגע לפני סוף השבוע, יצאנו עם היונדאי להקפצה של גליל גדול במרחק של כמה דקות נסיעה. אורך הגליל - 2 מטרים וחצי. פתחנו את דלת תא המטען, קיפלנו את המושב האחורי והשחלנו אותו פנימה עד לקצה משענת היד - לפני ידית ההילוכים.פשוט וקל.

 
13/11/2018, 17:21
כמו כל מכונית כמעט בימינו, גם ה-i30 מצוידת בתאורת DRL - פנסי לד שדולקים באופן קבוע ומאירים בשעות היום. אלא שהתאורה הזו לא מספיקה בחורף: על פי דרישות החוק, יש להפעיל גם את התאורה מאחור - כך שאנו נדרשים להפעיל את האורות המלאים של הרכב. בחרנו בדרך מאוד פשוטה לעשות את זה: העברנו את מתג האורות ממצב אוטומטי למצב של דולק באופן קבוע. האורות ממילא כבים כאשר אנו נועלים את הרכב, כך שניתן להשאיר אורות פועלים ולא לגעת במתג לעולם.

 
11/11/2018, 8:50
את הבוקר העברנו בפקקי תנועה כבדים בדרך להרצליה פיתוח. כמו במקרים קודמים, היונדאי היתה שותפה מצוינת לאתגר המרגיז הזה: מערכת בקרת השיוט האדפטיבית מאפשרת זחילה יעילה בלי לגעת בדוושות; בלם היד החשמלי מחזיק את הרכב בעמידה ומאפשר להרפות מהלחיצה על הבלם; מסך הניווט הגדול מקל על חיפוש מסלולים חלופיים תוך כדי נהיגה, מבלי להסיר את המבט מהכביש באופן מוגזם. ואחרי כל זה, היינו מוותרים בשמחה על שעה ורבע של ישיבה ברכב.
 
8/11/2018, 17:03
נתחיל מהסוף: הטיפול היה יקר. בסך הכל מדובר בטיפול 15,000 שגרתי, שכולל החלפת שמן מנוע ומסנן שמן. המחיר הגיע ל-734 שקלים - שזה בערך 200 שקל יותר ממה ששילמנו באותו מוסך לפני שנתיים בדיוק עם יונדאי סונטה, מכונית גדולה ויקרה יותר, שלה יש גם מנוע גדול יותר. שעת העבודה התייקרה מאז ומחירה עומד על 330 שקלים. שעת תקן לטיפול 15,000 היא 0.9. 
 
מצד שני, צריך גם לזכור שהפערים בעלויות הטיפולים אינם דרמטיים - לפחות בטיפולים קטנים. אם מסתכלים על העלות הכוללת של אחזקת רכב, אז מחיר של 734 שקל לטיפול אמנם נחשב יקר - אבל עדיין לא ראינו מוסך מורשה שלוקח פחות מ-500 שקל לטיפול כזה, ופער של 200 שקל בהוצאות רכב שנתיות הוא לא עניין גדול מאוד. דבר שני שצריך לדעת הוא שישנו פער בין המחירים של מוסכי יונדאי השונים, כך שבהחלט כדאי להשוות מחירים ואולי אפילו לנסוע למוסך רחוק יותר. רק באיזור גוש דן ישנם 13 מוסכים מורשים של יונדאי.
 
לצפיה בגודל מלא - לחצו על התמונה:

 
6/11/2018, 11:03
התור לטיפול הראשון נקבע לשעה 8:00 בבוקר במוסך המרכזי של יונדאי בפתח תקווה. כרגיל בישראל, כמה טיפות גשם שיורדות הופכות את הכבישים לעמוסים ואת הנהגים לעצבניים - כך שבסוף הגענו למוסך רק בשעה 8:30. העמדנו את הרכב בחניה על פי הכוונת השומר וניגשנו למשרד, שם קיבלו אותנו באופן מיידי. פתיחת הכרטיס אמנם התעכבה במספר דקות, אך בתוך זמן לא רב נכנס הרכב לטיפול והעבודה החלה.
 
בינתיים ישבנו בחדר ההמתנה, שמציע כסאות נוחים, טלויזיה, מחשב עם אינטרנט, פינת קפה והכי חשוב - עמדות טעינה לסמארטפון. עד השעה 10:30 כבר היינו בחוץ. בהמשך השבוע נסכם בפוסט נפרד את עלות הטיפול.


 
4/11/2018, 18:02
הגשם שהגיע הוביל אותנו לתובנה ראשונה - כיף שיש גג שמש פנוראמי, במיוחד כאשר אין שמש... טיפות הגשם המצטברות על גג הזכוכית מעניקות אווירה חורפית ונעימה. 

1/11/2018, 14:05
אנחנו מתקרבים לטיפול הראשון, והיום התקשרנו להזמין תור במוסך המרכזי של היבואן. בניגוד למבחנים ארוכי-טווח קודמים שערכנו לסיאט ולטויוטה למשל, ביונדאי אין אפליקציית שירות - כך שפשוט התקשרנו טלפונית למוסך. בתפריט של המענה הקולי ישנו ערוץ לזימון תורים, שם ענתה לנו נציגה נחמדה שלקחה את הפרטים ותיאמה לנו תור לשבוע הבא. השיחה ארכה 4 דקות ו-13 שניות, קצת ארוך בשביל צורך פשוט יחסית. נשאלנו אם נרצה שירות של איסוף הרכב (ענינו בשלילה), ולאחר 50 דקות קיבלנו הודעת SMS עם פרטי התור שהוזמן.
 
30/10/2018, 20:40
את יום הבחירות ניצלנו לטיול משפחתי ביער קולה (לא רחוק משוהם) בפארק מקורות הירקון. "יכולות השטח" של היונדאי לא הרשימו על השבילים בהם נסענו. הפגוש הקדמי שלה נמוך יחסית, את זה כבר ידענו מהמפגשים עם שפת המדרכה בחניות בניצב, ובגלל שיושבים די נמוך - לא תמיד רואים את הבורות הקטנים. מדובר כמובן בשבילי קק"ל צנועים שה-i30 נוסעת בהם ללא קושי, אך בשל המגבלות שהזכרנו - כדאי להוריד קצב. נוחות הנסיעה נשארת טובה מאוד גם בתנאים האלה.


 
28/10/2018, 9:36
פעולת התדלוק ב-i30 מתבצעת בנוחות. לא צריך למשוך ידית או ללחוץ על כפתור כדי לפתוח את מיכל הדלק - הוא פשוט נפתח בלחיצה על הדלתית (במידה והרכב לא נעול, כמובן). את הפתח המתברג ניתן לתלות על שקע יעודי בדלתית מיכל הדלק.


25/10/2018, 13:18
מערכת המולטימדיה המשודרגת עושה את החיים הרבה יותר קלים. סוף סוף מרבית הפעולות נעשות מסביבה אחת וכל הפונקציות פועלות כראוי. מצד שני, יש כמה דברים שעדיין יכולים להעשות יותר טוב. למשל - כאשר מוציאים שיחה בזמן ניוווט בוויז, צריך בכל פעם לסגור את חלונית השיחה על מנת להמשיך לצפות בניווט ולשוחח במקביל. גם זמן הטעינה של מערכת ההפעלה יכול להיות קצר יותר. אבל אלו צרות קטנות מאוד.

23/10/2018, 15:10
באחד מימי השבוע תפס אותנו טפטוף קל. לא מערכת גשם של ממש אבל הכביש היה רטוב. דווקא כוח המנוע, נקודה מאוד חזקה של הרכב, היה בעוכריה של היונדאי. הצמיגים הקדמיים הסתחררו יותר מפעם או פעמיים על משטח עירוני מעט חלק וההבנה שזה קורה מגיעה קצת מאוחר, לא מהגה מתקשר אלא יותר מהתחושה של החרטום שמחליק. כניסה עדינה יותר של הטורבו תמנע את זה אבל תיתן לרכב תחושה קצת פחות נמרצת.

21/10/2018, 16:35
לשבוע קליל ומהנה - קבלו את סרטון הוידאו השלישי בסדרה: האתגר הדינאמי!18/10/2018, 15:21
קיבלנו חזרה את ה-i30 אחרי שהוחלף חיישן קדמי, התקלות כולן נעלמו ונמשיך לעקוב ולעדכן. בינתיים היונדאי נחה קצת בזמן שיצאנו להשקה מעניינת מעבר לים.

16/10/2018, 16:26
בעוד היונדאי שלנו מבלה במוסך, קיבלנו בינתיים רכב חלופי זהה - רק עם קצת פחות קילומטרים על השעון. בניגוד ל-i30 הזהובה שלנו, הרכב החלופי היה בצבע אפור כהה מבחוץ עם צבעי פנים שמשלבים אפור כהה ובהיר. כמו בדגמים רבים אחרים של יונדאי, גם כאן נוצר הניגוד: אם לוקחים רכב בהיר, מקבלים תא נוסעים כהה ולהיפך. אנחנו חייבים לומר שאהבנו את השילוב הזה, בעיקר את התחושה האוורירית והמוארת שהוא מכניס לתא הנוסעים.


14/10/2018, 11:52
הבוקר הכנסנו את היונדאי אל המוסך המרכזי בפ"ת. מתחם החניה עמוס עד אפס מקום, אך השומר החביב סייע לנו לנווט בין הרכבים השונים ולמצוא חניה. נרשמנו בדלפק הקבלה ודקות ספורות לאחר מכן נקראנו אל יועץ השירות לדיווח התקלה ופתיחת כרטיס עבודה.

בפינת ההמתנה ישנה עמדת מחשב וגם רשת אלחוטית זמינה, עמדת להכנת משקאות חמים ובר מים קרים. ישנה אפילו עמדת טעינה למכשירים סלולריים שונים ועמדה להזמנת מוניות. פינת ההמתנה מרוצפת פרקט נעים לעין והיא נמצאת בין סוכנות המכירות (מימין) לעמדת הקבלה של המוסך (משמאל).

מרכז שירות יונדאי פתח-תקווה
 
10/10/2018, 14:37
היום בבוקר, כבכל בוקר, נסענו עם היונדאי לשים את הילד בגן. הנסיעה לגן התנהלה כסדרה; עצרנו מול הגן (כיבינו את הרכב), ליווינו את הילד פנימה ולאחר מכן חזרנו אל הרכב. כקילומטר לאחר תחילת הנסיעה התקבלה התרעת תקלה במערכת בקרת השיוט האדפטיבית ולאחר מכן התרעת תקלה במערכת הבלימה האוטונומית. הודעות התקלה לא חלפו גם לאחר כיבוי והנעה מחדש ולנוכח שני אירועים שונים בהם חווינו בלימת חירום שלא נראתה לנו מוצדקת החלטנו לפנות לתיאום כניסה למרכז שירות.

יונדאי i30
 
7/10/2018, 15:48
היום בבוקר, כשעדיין נעים בחוץ ולא עמוס בכבישים, יצאנו ל"עוד יום במשרד". נסיעה רגועה בכביש 6 (הפעם עם מגביל המהירות ולא עם בקרת השיוט האדפטיבית) לכיוון אחת מסוכנויות הרכב במרכז הארץ. יצאנו במחלף חורשים אל כביש 531 - הכביש לא היה עמוס במיוחד והתנועה זרמה. לקראת אחת היציאות בעוד אנחנו מאטים ושומרים על מרחק רב מהרכב שלפנים, נכנסה לפתע מערכת הבלימה האוטונומית לפעולה ובלמה את הרכב בחוזקה. זמן קצר לאחר מכן המערכת שחררה את הבלמים והנסיעה המשיכה כסדרה. נדגיש כי היה מרחק מספק בהחלט מהרכב שלפנים והבלימה התרחשה תוך כדי נסיעה בעוד הרכב שלפנים ממשיך בנסיעתו כרגיל. גם תנאי מזג האוויר והתאורה היו אידיאלים. נמשיך לעקוב...

2/10/2018, 7:10
טיול לילי בכבישי הדרום הריקים ונטולי התאורה, סיפק לנו הזדמנות נוספת להשתמש במנגנון האורות הגבוהים האוטומטי. מניסיון קודם שלנו עם מערכות דומות, המנגנון ב-i30 עובד הרבה יותר טוב. נדרשת חשיכה מוחלטת על מנת שהאורות הגבוהים יידלקו, כלומר ברגע שמגיעים לכביש מואר, התאורה הגבוהה מתבטלת אוטומטית. מה שמרשים במיוחד הוא אירוע מפגש עם מכונית החולפת ממול - המנגנון ממתין עם כיבוי האורות הגבוהים עד לרגע בו אלומת פנסי הרכב שמגיע מלפנים מתייצבת ישירות ממול ורק אז הוא מבטל את האורות הגבוהים.
מיד עם חלוף הרכב על פנינו, התאורה הגבוהה חוזרת. זה בהחלט נוח ומוריד מהנהג את הצורך והטרחה להדליק ולכבות את האורות הגבוהים הלוך ושוב. רק במקרה אחד נתקלנו בבלבול של המנגנון, כאשר תמרור מחזיר-אור שנקרה בדרכינו גרם למנגנון לחשוב שמדובר ברכב המגיע ממול והאורות הגבוהים נכבו, אך אלה נדלקו מיד כשעברנו את התמרור.

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח
 
30/9/2018, 11:41
חג שמחת תורה מגיע וחותם את תקופת החגים הארוכה. אנחנו מנצלים אותו לטיול משפחתי אחרון של מספר ימים באזור הדרום. לפני היציאה לדרך זו הזדמנות מצוינת לבחון את התמודדות תא המטען של ה-i30 עם העמסת ציוד של מספר ימים עבור משפחה ממוצעת. המבנה הרבוע מאפשר לנצל היטב את חלל תא המטען, אך התא מתמלא עד אפס מקום ודלת התא נסגרת מעט בלחץ. לגיטרה כבר לא נותר מקום והיא צריכה לעבור לספסל האחורי - לא אידיאלי, אך זה מה יש. מן הסתם במכונית סטיישן הכל היה נכנס בקלות יותר, כולל הגיטרה, אך ביחס למכונית האצ'בק, היונדאי הוכיחה יכולת פרקטית מרשימה בהיבט זה.

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח

27/9/2018, 15:23
בשבועיים האחרונים החלטנו להתמיד ולנסוע רק במצב ECO. נזכיר שהיונדאי מאפשרת 3 מצבי נהיגה: ECO/NORMAL/SPORT. מצב ECO אכן מייצר תחושה עצלה יותר בנסיעה רגילה, אבל ראינו שישנה השפעה על צריכת הדלק הממוצעת שהלכה והשתפרה לאורך תקופת הנסיעה במצב זה.
למרות העצלות היחסית בנסיעה רגילה, אם בכל זאת יש צורך בעקיפה זריזה או האצה פתאומית, גם במצב ECO ה-i30 לא תסרב. אמנם זה מצריך לחיצה אגרסיבית יותר על דוושת התאוצה כדי להבהיר למחשב הרכב שכרגע יש בהחלט צורך בכוח על חשבון חיסכון, אך המחשב מבין זאת ומפרגן בכוח הרצוי. כמובן שאם כן חפצתם בנסיעה ביצועיסטית שוטפת, רצוי מאוד לשנות למצב הספורט – אך נתון צריכת הדלק ייפגם בהתאם.

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח
 
25/9/2018, 11:10
ואם כבר הזכרנו בפוסט הקודם את מערכת ה"עצור וסע", אז זו הזדמנות לספר שמדובר במערכת מצוינת שאינה מורגשת רוב הזמן. המערכת גם מאוד נשלטת: כלומר, במידה והלחיצה על דוושת הבלם עדינה, הרכב לא ייכבה.
אם הנהג בוחר לכבות את הרכב - הוא פוקד זאת באמצעות לחיצה מעט נחושה. הכיבוי לא מייצר רעידות ומתרחש רק לאחר שהרכב הבין שהוא נמצא בעצירה מלאה והנהג מאפשר זאת באמצעות רגלו הלוחצת את דוושת הבלם.
העמידה ברמזור כשהרכב כבוי מייצרת מן שקט ורוגע נעים ברכב, במיוחד אם כל החלונות (+הגג) פתוחים. לחיצה עדינה על הדוושה מעוררת את המנוע ביעילות ובמהירות ובד"כ ההתנעה כמעט אינה מורגשת. כנראה שעם מערכת כזו, הנהג פחות ימהר לכבות אותה (אלא אם כן הוא חייב מזגן דולק גם בעמידה ברמזור).
 
23/9/2018, 9:56
ימי החופשה המרובים שמתערבבים עם שברי שגרה, מאפשרים לנו לטייל עם היונדאי לא מעט. הכבישים אמנם ברובם פתוחים - ודווקא ובעיקר במרכז, אך הרמזורים עובדים כהרגלם.
בנסיעה עירונית שגרתית המלווה בעצירות רמזור רבות, יתרון הבלם החשמלי האוטומטי בא לידי ביטוי באופן משמעותי. הלחצן שמפעיל את מנגנון הבלם החשמלי האוטומטי מכונה Auto Hold.
אמנם יש לזכור להפעילו מחדש בכל פעם שמניעים את הרכב מחדש – אבל היתרון הוא שניתן להפוך אותו לזמין גם בזמן נסיעה (לא חובה להגיע למצב עצירה כדי להכניסו למצב פעולה), וזה מה שקורה: מגיעים לרמזור למצב של עצירה מלאה ואפשר לשחרר את דוושת הבלם. עם הופעת האור הצהוב ברמזור, ליטוף קליל של דוושת הגז יעורר את המנוע (שכבה באמצעות מערכת ה"עצור וסע" ולחיצה מעט נחושה יותר תשחרר את הבלם החשמלי והרכב ינוע לפנים.
דווקא בפקקים זה עלול לפעמים לעצבן, במיוחד כשעוצרים עצירה מלאה לשניה ומיד שוב חוזרים לתנועה - אז רצוי לכבות את המנגנון הזה.

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח
 
20/9/2018, 16:44
זה נכון שיש לנו לא מעט תלונות על מערכת המולטימדיה, אבל ישנו יתרון אחד משמעותי בחיי היום יום עמה. מסך התצוגה גדול ומערכת האנדרואיד משתמשת בכפתורי ענק - מה שמקשה על פספוס הלחיצה על הכפתור, בכל מצב.
 
גם אם בניסיון הלחיצה מפספסים מעט את מיקום הכפתור, המערכת מאוד סלחנית ומקבלת את הפקודה גם אם לחצנו ליד הכפתור. מניסיוננו עם מערכות כאלו, לא כולן סלחניות ויש מערכות עם כפתורים קטנים שמחייבים לחיצה מאוד מדויקת - עניין שיכול להיות מאוד בעייתי אם הנהג יתעקש לתת את הפקודה שוב ושוב תוך כדי נהיגה למשל.

 
18/9/2018, 11:53
מכירים את זה שאתם מתפקדים על תקן נהג צמוד, כשבת הזוג צריכה רגע לקפוץ לקנות קצת ירקות, ואז לאסוף בגדים מהגיהוץ, ונעצור רגע גם לקחת פרחים...
 
ובקיצור ממתינים ברכב, ובתקופת החגים הסיכוי שזה יקרה גדול יותר. ימי החגים השנה הביאו עמם גם ימים פחות חמים, כך שבזמן ההמתנה אפשר לדומם מנוע, לפתוח את חלון הגג הפנוראמי של ה-i30 ולבהות קצת בנוף העננים. תוספת מבורכת לדקות המתנה ארוכות.

 
16/9/2018, 10:27
הכוונון החשמלי של המושב מתגלה כאביזר שימושי גם כשנוהגים לאורך זמן ברכב. לא פעם יש צורך בשינוי קל של תנוחת הנהיגה לאור מצב העייפות או התחושות הכלליות, טיפה יותר זקוף או לפעמים דווקא יותר נינוח. הכוונון החשמלי מאפשר דיוק ברמת המ"מ בבחירת זוויות המושב והמשענת וכמובן גם המהירות בה מתרחש השינוי. 
 
12/9/2018, 10:07
החג הזה גרם לנו להסתובב לא מעט בשכונה, להביא את הסבתא, את הדודה והדוד ועוד כל מיני זנים וסוגים של בני משפחה שזקוקים לשירותי הקפצות. השכונה המדוברת מלאה בפסי האטה מוגבהים - אלה המכונים בפי העם "באמפ".
 
כבר דיברנו כאן בשבחה של ה-i30 בהקשר של איכות ונוחות הנסיעה. גם במדד הבאמפ, ה-i30 עומדת בכבוד כשגם המפגש וגם הנטישה מתבצעים היטב. רכות המתלים במפגש הראשוני באה לידי ביטוי בכך שאין תחושת חבטה או הקפצה של הנוסעים.
 
לאחר מכן בנטישה אין תחושה של נפילה, ולמרות הרכות הבסיסית של המתלים לא נרשם נדנוד מיותר בסיום המעבר. הרכות המבורכת בעיר, באה מעט לרעתה של ה-i30 כשהיא פוגשת בכביש מהיר ומשובש, שם נרשמת תנודתיות - רצף כזה של שיבושים מייצר תזוזה מעט חסרת ריסון של המרכב.
 
9/9/2018, 19:54
ערב ראש השנה הגיע ועמו ההזמנה לארוחה משפחתית חגיגית אצל החמות. מכיוון שהחשיכה מגיעה מוקדם יותר בימים אלה, הגענו בשעת חשכה לכניסה לכביש החניון שטרם הספיק להיות מואר. הכניסה לחניון היא בפניה עיוורת שמאלה, שמצריכה בשעות הערב הדלקה של אורות גבוהים על מנת להזהיר את הרכב שיוצא מן החניה על בואו של הרכב הנכנס.
 
סיטואציה זו גרמה לנו להבין את חשיבותה של התאורה עוקבת הפניה. עם תחילת סיבוב ההגה, אורות הערפל החזקים פונים הצידה ישירות אל השביל שמעבר לפניה - מה שכמובן ילכוד את תשומת לבו של הנהג הפוטנציאלי שיגיח מכיוון הפניה. בהחלט בטיחותי יותר בתנאים כאלה.


 
6/9/2018, 12:02
פתאום, אחרי כמה חודשים של מבחן, נתקלנו במה שמופיע בתמונה שלפניכם - לוגו מתכתי ונאה על השטיח של הרכב. עוד אחד מהפריטים הקטנים שמוסיפים לתחושת האיכות.


4/9/2018, 10:58
ועכשיו - קבלו את סרטון הוידאו השני בסדרה: אתגר השימושיות!

 
2/9/2018, 19:56
החורף עדיין לא קרוב אפילו, אבל בימים האחרונים שעת החשיכה הולכת ונהיית מוקדמת יותר. בימים בהם אנו יוצאים מאוחר מהמשרד, אנחנו נהנים מפיצ'ר מעניין שיש ליונדאי: כאשר מתקרבים לרכב, נדלקות באופן עצמאי שתי תאורות חיצוניות. האחת על ידית הדלת, מאפשרת לנו לזהות בחושך את כפתור הפתיחה שעל הדלת. התאורה השניה נמצאת במראת הצד והיא מאירה את הרצפה, כדי שלא נדרוך בטעות בשלולית בוץ או במשהו אחר. נהדר.

30/8/2018, 17:35
בנסיעות השונות שלנו ברחבי המדינה, אנחנו לא נתקלים בהרבה i30 מהדור החדש. זה הגיוני: המכונית החלה להימכר בישראל רק בחודשים האחרונים, והיא עדיין לא מתקרבת למספרי המכירות של האיוניק והאלנטרה. אבל באופן מעניין, גילינו שגם כאשר אנחנו פוגשים כבר ב-i30 שכזו, אנחנו כמעט ולא מבחינים בה. העיצוב שלה אמנם נאה ואלגנטי, אך יש בו גם משהו שגרתי, כמעט אנונימי. זו לא מכונית שכיף או מרגש להביט בה, ואם תרצו שמישהו ישים לב אליכם - כדאי שתצבעו אותה בורוד זרחני או משהו כזה.

 
28/8/2018, 9:44
החופש הגדול מזמן לנו עוד ועוד נסיעות. פעם זה לים, לבריכה, לסבא וסבתא או סתם לטיול. עם הקילומטרים שמצטברים על המחוג והמרחקים שגדלים, גם צריכת הדלק הולכת ומשתפרת. בשבועות האחרונים כמעט ולא ירדנו מ-12.5 ק"מ לליטר, ולא פעם הגענו גם ל-13. נתון יפה עבור משפחתית חזקה למדי.
 
26/8/2018, 11:56
במבחן ארוך טווח נחשפת המכונית במלואה, גם בצדדים הפחות מוצלחים. והיום יש לנו תלונה. מערכת המולטימדיה של ה-i30 היא לא מהמוצלחות שפגשנו, בעיקר בכל מה שנוגע למערכת הקונקטד שהותקנה עליה. החיבור לבלוטות' לא נעשה בצורה נוחה או אינטואיטיבית. אחד המכשירים לא נותק בצורה ראויה מהמערכת ומאז הוא נותר כמו רוח רפאים. אי אפשר להוסיפו מחדש ואי אפשר להסירו. גם האופן שבו מוזרמת המוזיקה במערכת לא ברור. אי אפשר להשמיע מוזיקה בבלוטות' (גם במכשירים אחרים) ולא כל הכוננים הניידים מתחברים ומזוהים ע"י המערכת. 
 
בסופ"ש עלינו לירושלים. בגלל ציוד עדין שהצטרף לנסיעה היא הייתה איטית מהרגיל. בנסיעה השלווה צריכת הדלק של היונדאי השתפרה פלאים ועמדה בעליות ובירידות על כ-13.6 ק"מ לליטר. בקטעים המישוריים הגענו לנתון מרשים של 14.5 ק"מ לליטר. מתברר שנהג רגוע, שלא חייב לנצל בכל רגע נתון את הררי המומנט המפתים שמציעה ה-i30, יכול להוציא ממנה צריכת דלק לא רעה.

23/8/2018, 15:12
ועוד עניין אחד אחרון מהחופשה שהסתיימה השבוע. במהלך הטיולים השונים חנינו בכל מיני מקומות, מוסדרים יותר ופחות, ליד חופי ים ומעיינות, ובעוד כל מיני מקומות שמדי פעם מתרחשות בהם פריצות לכלי רכב. ליונדאי i30 יש יתרון גדול בכך שכמעט כל תאי האחסון שלה נסגרים: משענת היד כמובן, אבל גם התא שלפני ידית ההילוכים ואפילו מחזיקי כוסות. כך יכולנו להשאיר ברכב חפצים מבלי לחשוש שמישהו יראה אותם ויחמוד לעצמו.

 
21/8/2018, 17:46
היום חזרנו מחופשה משפחתית של 3 ימים בצפון. את מרבית הזמן העברנו בכבישי הגליל המערבי, ללא טיפוסים מיוחדים או כבישים מאתגרים, אבל בהחלט למדנו לא מעט אודות היונדאי. 
 
קודם כל, גילינו שתא המטען שלה יכול להספיק ללא מעט ציוד. הכנסנו פנימה מזוודה גדולה, שני תיקים לא קטנים, מספר שקיות ועוד מנגל פחמים. אבל בגלל שזו בכל זאת משפחתית האצ'בק, היה צורך לתכנן את ההעמסה ולסדר את הציוד בקפידה כדי שהכל יסגר.
 
שנית, גילינו שה-i30 נותרת נוחה לנסיעה גם על כבישים לא סלולים, זרועי בורות ומהמורות. צריך, כמובן, להתאים את קצב הנסיעה.
 
דבר שלישי שגילינו הוא שאם שוכחים לסגור את הבד של גג הזכוכית הפנוראמי, חוזרים לרכב לוהט בצורה קיצונית. אם מקפידים לסגור אותו, המצב נסבל הרבה יותר.


 
והדבר האחרון, והשלישי, הוא סיפור מערכת המולטימדיה - שעדיין סובלת מבאגים רבים. כאשר מבלים שעות רבות בתוך הרכב, רוצים ליהנות ממגוון רחב של מוזיקה. ה-i30 בשלב זה לא מאפשרת הזרמת מוזיקה בבלוטות', מה שכבר מצמצם את ההיצע. את ה"דיסק און קי" צריך לחבר דרך אפליקציה שנמצאת במערכת הקונקטד - מה שאומר שלא ניתן להסתפק רק בחיבור המכשיר ובנגינה מיידית, אלא צריך להפנות מבט לכמה רגעים ארוכים כדי להפעיל אותו. בנוסף, מתוך 3 מכשירי דיסק או קי שחיברנו, ופעלו במכוניות אחרות, היונדאי הצליחה לקרוא רק מכשיר אחד.
 
ערב היציאה לטיול, היונדאי חצתה את רף 8,000 הקילומטרים. בסיום השבוע העמוס מצביע השעון על 8,741 קילומטרים שנצברו, רובם בדרכים בין עירוניות.


19/8/2018, 07:22
בסוף השבוע אתגרנו את ה-i30 בנסיעות ארוכות לאזור בורות לוץ, כדי להנות משאריות מטר המטאורים. בפוסט הפעם נתמקד בעיקר בכביש אחד (כביש מספר 171) - הכביש המחבר את צומת הרוחות (מס' ק"מ צפונית למצפה רמון) ובורות לוץ (כמעט על הגבול עם מצרים). 
 
מדובר בכביש מהגרועים שניתן לפגוש בארץ. מעבר לעובדה שהוא כבר שכח מתי סללו אותו, הסימונים עליו נמחקו כליל, האספלט חלקלק, ובלילה פראים (יש כזאת חיה) שמטיילים בסביבה באים לברר מי המשוגע שנוסע שם לבדו - אז זהירות רבה נדרשת. על תאורה כמובן אין מה לדבר. והפעם, בניגוד לעשרות הפעמים שהיינו על הכביש, נתקלנו גם במחסום של הרט"ג (רשות הטבע והגנים) - מעולם לא ידענו שגם חסימות כבישים הם עושים. 

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח
 
היונדאי הפגינה, ולא בפעם הראשונה, נוחות מצויינת. הכביש אם לא הבנתם סלול בצורה מזעזעת וכמות הטלאים והמהמורות שיש עליו פגמו בנוחות הנסיעה גם במכוניות נוסעים נוחות ביותר. היונדאי הצליחה, בדרכה שלה לספוג את רוב השיבושים בצורה מרשימה וניתקה את היושבים ברכב מהכביש בצורה מוצלחת (בהלוך נהג בלבד ובחזור נהג + 3 נוסעים, אל תשאלו). 
 
פיצ'ר נוסף ומוצלח היא מערכת המחליפה את אורות הדרך עם אורות גבוהים. ברוב המכוניות היא מגיבה לאט ולכן דורשת הרבה פעמים מעורבות נהג. בקוריאנית התגובות שלה מאוד מהירות - כשרכב מופיע ממול היא מבטלת את האורות הגבוהים אך לא מוקדם מדי ומיד שהוא חולף היא מחזירה את האורות הגבוהים ללא השהייה. בצמתים מוארות נעשה מעבר מהיר לאורות דרך וחוזר לגבוהים בשנייה שחלפנו על פני עמוד התאורה האחרון. אז כן, היונדאי בהחלט עמדה בנסיעה הארוכה ובכביש התובעני באופן יפה ואפילו קינחה בצריכת דלק לא רעה למרות הקצב המאוד מהיר. 
 
אבל יש גם נקודות פחות מוצלחות. בידוד הרעשים, שעושה עבודה טובה בדרך כלל, לא עמד באיכות הסלילה הנמוכה של כביש 171 והמון רעשי כביש חדרו לרכב. זה הפך את החלל של הרכב למקום מאוד רועש והצריך עלייה משמעותית בווליום של השיחה או של הרדיו (חבל שאין קליטה מנקודה מסויימת והלאה).

יונדאי i30 - מבחן ארוך טווח

16/8/2018, 17:06
היום היונדאי נהנתה מיום מנוחה אחרון, וזכתה לתדלוק ושטיפה, לפני שבוע עמוס במיוחד. ביום שישי ניסע לטיול באיזור ירושלים; בשבת נרד דרומה, ואילו בשבוע הבא מתוכננת חופשה משפחתית של 3 ימים בצפון. הולך להיות מעניין.
 
14/8/2018, 13:50
אתמול לפנות ערב היינו צריכים להגיע במהירות לנקודה מסוימת באיזור המרכז. קבענו משהו לשעה כלשהי, וכמעט נוצר איחור בעייתי - כך שהיינו צריכים לנסוע בזריזות (וכחוק, כמובן). העברנו את המתג ביונדאי למצב ספורט, והמכונית נתנה לנו בדיוק את מה שרצינו: תגובות דוושה מצוינות, תאוצה זריזה במהירויות הביניים וגם בלימות מדויקות והיענות מצוינת לפקודות היגוי. זהו לא מקרה מבחן קלאסי להתנהגות כביש ספורטיבית - אלא פשוט מקרה יומיומי בהרבה שבו נדרשת התנהגות כזו ממכונית. והיונדאי מקבלת כאן ציון מעולה.
 
12/8/2018, 17:51
שבוע חדש התחיל, והיונדאי שוב החליפה נהגים. בהחלפות התכופות האלו, גם לאחר הוצאת הרכב מהמוסך וגם בימי שגרה, אנחנו לומדים להעריך את הכוונון החשמלי המלא של הכסא ב-i30 שמקל על מציאת התנוחה בקלות ובמהירות. לא הרבה משפחתיות מציעות את הפיצ'ר הזה.


9/8/2018, 09:37
ימים ספורים בלבד אחרי שה-i30 נכנסה למוסך עודכנו שהתיקון הסתיים ואפשר להגיע לקבל אותה. מאחר ולא יכולנו להגיע באמצע היום ומחלקת הפחחות נסגרת כבר בשעה 16:00 תואם כי המפתחות ישארו בסוכנות המכירות שנמצאת באותו המתחם ופתוחה עד השעה 18:00. הגענו למוסך וה-i30 חיכתה לנו שטופה, נקיה וממש כמו חדשה.

דבר נוסף, ככל שהצטברו הקילומטרים אנו רואים שיפור בצריכת הדלק. מאז העדכון האחרון השתפרה צריכת הדלק ב-0.6 ק"מ לליטר. ממוצע צריכת הדלק עומד כעת על 11.4 ק"מ לליטר, וזה עוד אחרי מבחן השוואתי מאומץ.

יונדאי i30

7/8/2018, 16:05
תיאום הכניסה למוסך יונדאי בפ"ת התבצע במהירות וכבר למחרת ה-i30 נקלטה למחלקת הפחחות. הכניסה למוסך קלה, השומר אדיב מאוד, אבל עומס הרכבים מקשה על מציאת חניה.
הגענו למשרד הקבלה וציינו כי תיאמנו כניסה לפחחות. מסתבר שדלפק הקבלה הראשי אינו מטפל בנושאים אלו ונאלצנו ללכת לקצה המוסך, אל מחלקת הפחחות אשר בתוכה שוכן משרד הקבלה של מחלקת הפחחות. למרות שלא היה כלל עומס אנשים המתנו זמן ממושך יחסית. לצד זאת, מרגע הקבלה, תהליך פתיחת כרטיס העבודה ובדיקת הרכב התבצע במהירות ויצאנו מהמוסך.

מוסך יונדאי פתח-תקווה

5/8/2018, 14:50
בשבוע שעבר ה-i30 שלנו עברה תאונת דרכים - היא נפגעה מאחור עקב אי שמירת מרחק. ראשית, נדגיש את חשיבות שמירת המרחק והנהיגה הבטוחה ונעדכן שפרט לרכבים שניזוקו, התאונה עברה ללא נפגעים.
 
ביונדאי פגע מאחור רכב פנאי, ללא ספק גדול וגבוה יותר מה-i30, אך היא עמדה בזה בגבורה. לרוב תאונות מסוג זה מפתיעות ויוצרות תחושת בהלה, אך ממש לאחר רגע הפגיעה, התחושה בתוך הרכב הייתה בטוחה לגמרי. החגורה אחזה היטב את הגוף, כיסא הבטיחות נשאר במקומו והרכב עצמו נותר יציב ובנתיב הנסיעה.
 
אותתנו לעצירה בטוחה בשוליים ויצאנו מהרכב. לאחר פרק החלפת הפרטים, ה-i30 המשיכה בנסיעה כאילו לא קרה דבר והרכב התנהג כרגיל. מאוחר יותר תיאמנו כניסה למוסך יונדאי בפ"ת ונחזור לדווח כאן אודות חווית השירות ועלויות התיקון. סעו בבטחה!
 
יונדאי i30

2/8/2018, 16:33
כבר הספקנו להרעיף כמה מחמאות על חטיבת ההנעה של ה-i30. אז נוסיף עוד קצת ובסוף גם יש קוץ באליה. הפעם נתייחס לאפשרות לעבור בין שלושה מצבי תפקוד של הגיר: חסכוני, רגיל, וספורטיבי.

המצב החסכוני מתאים בעיקר לנסיעה עירונית רגועה - אם אתם במוד רגוע ומטרתכם לחסוך דלק.

מצב ספורט לעומת זאת מקפיץ את מחט הסל"ד מיד עם כניסתו לעבודה ותגובות הגיר הופכות לרגישות במיוחד לכל תוספת קטנה של לחץ על דוושת הגז. התוצאה היא מכונית תזזיתית, מגיבה היטב, שמסוגלת לשעוט קדימה בקצב מרשים ובעיקר הוכחה רצינית ליכולות המצוינות של המנוע והגיר החדשים של יונדאי.
 
ועכשיו הקוץ באליה: המעבר בין מצבי הגיר נקבע באמצעות כפתור יחיד הממוקם משמאל למוט בורר ההילוכים ולא פעם יש להפנות את המבט למטה כדי לאתר אותו. לאחר מכן יש לוודא שהגיר נכנס למצב הרצוי, זאת מאחר והמעבר בין שלושת המצבים מתרחש ברוטציה, כשכל לחיצה מעבירה למצב הבא - מה שמייצר צורך לחפש בלוח השעונים נורה שמציינת ECO/SPORT או ללא כל ציון.
 
לא פעם נוצר מצב שהנהג מוצא עצמו בהגדרת גיר שלא התכוון אליה. אנחנו בעד משיכה הצידה או אחורה של בורר ההילוכים כדי לעבור למצב ספורט, במיוחד כשההבדל כל כך מהותי בביצועים ותזמון המעבר למצב ספורט יכול להשפיע על יעילותה של עקיפת חירום למשל.

יונדאי i30

31/7/2018, 16:37
לא פעם אנחנו מתייחסים במבחני הרכב שלנו לעובדה שלמרות הפופולריות הגואה של קטגוריית הג'יפונים, דווקא למכוניות הפרטיות והנמוכות יש יתרונות רבים על המתחרים הגבוהים שלהם.
 
המעבר מהג'יפונים הרבים שאנחנו בוחנים לגובה הפרטי של היונדאי i30 הזכיר לנו בכל זאת יתרון שמגיע עם הגובה של הג'יפון. בבואנו לחגור מאחור את העולל שלנו, פתאום מורגש הצורך המשמעותי להתכופף ולהשתחל מטה אל עבר הספסל האחורי.
 
היונדאי בהחלט מרגישה נמוכה ביחס לג'יפון ממוצע, מה שמצריך התכופפות מטה גם כדי להתיישב בתוכה. כמו בכל דבר בחיים, כך גם במכוניות - לכל תכונה יש יתרון וחיסרון.


30/7/2018, 15:05
חודש יולי מגיע לקיצו ואוגוסט מבצבץ באופק. לעתים זה כבר מורגש בכבישים שלפתע שעות העומס מתגלות כקלות יותר, אך זה לא אומר ששכחנו לגמרי מה זה פקק.
 
למרות התקופה הקלה, השבוע הזדמן לנו עומס תנועה מהסוג האגרסיבי ביותר - כזה שכולל עמידה ממושכת ואז נסיעה של שניים שלושה מטרים, ושוב עצירה מוחלטת. או בקיצור דיכאון. הפקק הזה הזכיר לנו עד כמה בקרת השיוט האדפטיבית היא מערכת מפנקת - וכאן נזכיר שישנם שני סוגים של מערכות כאלה:
 
הסוג המוגבל יותר יבטל את פעולת המערכת ברגע שהמהירות נמוכה מאוד ומשם הנהג אמור להסתדר לבד, עד שמתאפשר לו להעלות מהירות ולהכניסה לפעולה מחדש.
הסוג השני והמתוחכם יותר, שגם נמצא כאן ב-i30, יודע לעצור עצירה מוחלטת כשהפקק מאט לכדי עצירה.
 
במידה ומיד לאחר העצירה התנועה תתעורר ותמשיך להתקדם, המערכת תחדש גם את היא את פעולת הנסיעה. אם הנסיעה מתחדשת רק לאחר פרק זמן של עצירה, המערכת תסמן לנהג בחיווי אור-קולי שמשמעו: תודיע לי שהתנועה מתחדשת.
ברגע שזה קורה, הנהג רק צריך לתת לטיפה עדינה על דוושת הגז והמערכת מתעוררת מידית וחוזרת לתפקוד מלא. הפקק המדכא שפגשנו השבוע הזכיר לנו כמה זה נוח להיות ברכב שכולל את המערכת הזו.


24/7/2018, 17:24
המבחן ההשוואתי של אתמול הסתיים אי שם בדרום הארץ, מרחק של כשעתיים נסיעה מאיזור המרכז. נהגנו היום בערך 400 קילומטר על כבישים מסוגים שונים, ובשעות אחר הצהריים - אחרי ארוחה טובה - העייפות מתחילה להצטבר. יצאנו אל הדרך הביתה מצוידים בקולה קרה, אבל היונדאי שמה לב שמשהו לא כרגיל - והפעילה את התרעת העייפות, בשילוב המלצה לעצירת קפה. האמת היא שההמלצה שלה הגיעה לגמרי בזמן, היינו זקוקים לתזכורת הזאת.
 
ואם תשאלו את עצמכם איך היא עושה את זה, אז בגדול מדובר בחישוב של זמן הנהיגה המצטבר, כמות ההפעלות של מערכת ההתרעה על סטיה מנתיב, תגובות הנהג על הדוושות ומידת הדיוק של הידיים על ההגה. נוכחנו לדעת שזה יוצר התרעה מדויקת מאוד.

 
23/7/2018, 6:30
עם אור ראשון, עוד לפני הקפה של הבוקר, התאסף צוות הבוחנים למבחן השוואתי ראשון ל-i30. בינתיים לא נגלה לכם מי המתחרות, אבל כבר עכשיו - בשלב הצילומים - אנחנו חושבים שצפויות כאן כמה הפתעות. תמשיכו לעקוב.

19/7/2018, 14:27
ברוכים הבאים ל-i30. היונדאי החביבה מברכת את נהגה הנאמן פעמיים:
פעם אחת עם ההתקרבות אל הרכב - המראות שמתקפלות חשמלית עם הנעילה, נפתחות עם השיבה אל הרכב (כמובן שהמפתח החכם צריך להיות גם הוא באמתחתו). במקביל הדלתות נשארות נעולות, ורק לחיצה על הכפתור שעל הידית וגם הן ישתחררו מהנעילה.

 

לאחר מכן פותחים את הדלת ומתיישבים במושב הנהג, והיונדאי משמיעה את ניגון הברכה הבא:
 
 
אולי זה נשמע מצחיק ומוכר, או שרק אנחנו חשבנו על כך שמחוות אלה מזכירות מפגש של כלב נאמן עם בעליו לאחר יום עבודה מתיש, כשהראשון ביניהם מכשכש בזנבו ונובח באושר. נחמד סך הכל.

15/7/2018, 12:49
בשבת עלינו עם ה-i30 לירושלים. בשעות הבוקר המוקדמות הכביש פתוח וזה אפשר לנו לשחרר את המנוע ולתת למכונית להאיץ במעלה ההר בלי שמשאיות איטיות ושלל נהגים שתקועים בשמאל יפריעו.
 
הטורבו מצליח להביא את המשפחתית הקומפקטית הזו למהירויות מאוד גבוהות גם בעליות התלולות, ולא נדרש הרבה לשם כך. לא מדובר בטורבו מתפרץ ועוצמתי, כמו נניח בחלק מהמקבילות המוגדשות. הטורבו ביונדאי יותר ליניארי. 
הכוח מגיע בצורה יותר רגועה אבל קבועה לאורך כל טווח הסל"ד. אפילו ב-4,000 סל"ד בעלייה כשהדוושה נצמדת לרצפה המנוע מעניק עוד גל של מומנט שמספיק כדי להגביר את התאוצה. 
 
מהצד השני, במהירויות עירוניות נמוכות, וזה קורה הרבה בעיר הקודש, התיבה מרגישה פחות חלקה. היא יכולה מעט להתבלבל וטיפה לרעוד. לא עניין היסטרי אבל זה משהו שלא תמיד תרגישו בתיבה אוטומטית רגילה.

 
12/7/2018, 14:45
היום זכינו להתקנה מחודשת של מערכת ההפעלה של המולטימדיה, עדיין לא בגרסה סופית. אנחנו כבר יכולים לומר שהיא פועלת בצורה חלקה ויציבה יותר, וחייגן הטלפון נכנס לתוך מערכת ה"קונקטד". נביא עוד רשמים בהמשך, אבל בינתיים נציין ששני פיצ'רים חסרים: האחד הוא האפשרות להזרמת מדיה דרך הבלוטות', והשני הוא האפשרות למענה לשיחה דרך כפתור המענה שעל ההגה. שני העניינים האלו נמצאים על שולחן הפיתוחים, ובקרוב ימצא פתרון.
 
10/7/2018, 18:10
עד היום לא כתבנו על מערכת המולטימדיה של ה-i30, פשוט כי הרגשנו שמשהו שם לא דופק כמו שצריך. אחרי טלפון קצר לבירור, גילינו שבמכונית שלנו הותקנה מערכת נסיונית - וזו לא הגרסה הסופית אותה מקבלים הלקוחות. מיהרנו לעדכן את הגרסה ולהתקין את המערכת החדשה, ובקרוב נחזור עם דיווחים מלאים על המערכת.

בכל מקרה, בניגוד ליתר דגמי יונדאי ומיצובישי, כאן (וגם ביונדאי קונה) יש "מסך צף" מקורי - מה שאומר שהיבואנית לא יכלה להחליף את כל היחידה כמו בדגמים אחרים. במקום זה נוצר פתרון מסקרן של שילוב בין המערכת המקורית לבין מערכת ההפעלה של היבואנית. כל הדיווחים - בקרוב.

8/7/2018, 15:51
במבחן הראשון שערכנו ל-i30 התלוננו על איכות החומרים, שאיננה מהגבוהות שבנמצא. אבל אחרי כמה אלפי קילומטרים מגלים שזה פשוט לא באמת מפריע. איפה שהיד נמצאת רוב הזמן - על ההגה, ידית ההילוכים ומשענות היד, יש חומרים רכים ונעימים. וביתר המקומות פשוט לא משנה לנו מהי איכות החומר. כל עוד הכל מורכב כמו שצריך, אין סיבה שיהיה אכפת לנו מה מידת הרכות של הדשבורד בחלקו העליון.

 
5/7/2018, 14:56
מנוע הטורבו של ה-i30 מספק ביצועים טובים מאוד בתנאי היומיום. עדיין לא אתגרנו אותו במשימות מורכבות, כמו למשל טיפוס לרמת הגולן במשקל מלא, אבל ההאצות ברמזורים, העקיפות והזינוקים מתבצעים בקלילות ובכיף. תגובת הדוושה מיידית והמספרים נצברים על המחוג בקצב זריז בהחלט. יופי של מנוע.

3/7/2018, 9:12
היום בבוקר פעלה, בפעם הראשונה, המערכת לבלימת חירום אוטונומית. נסענו למשרד דרך כביש 6, כאשר בקרת השיוט האדפטיבית מוגדרת למהירות של 125 קמ"ש. בפועל המהירות היתה נמוכה יותר בשל תנאי הדרך. לקראת המנהרה של מחלף בן שמן השתרך פקק תנועה קצר, והמערכת הורידה את מהירות הרכב בהתאם. בתוך המנהרה החשוכה עלתה מהירות התנועה, אך ביציאה מהמנהרה זיהינו רכבים עומדים בפקק תנועה. בגלל השמש החזקה שהיתה מחוץ למנהרה והחושך המוחלט בתוכה, החלטנו שלא לסמוך על בקרת השיוט והתחלנו בבלימה באופן עצמאי. כמה רגעים אחרי הנגיעה הראשונית בבלם, היונדאי החליטה שכנראה לא בלמנו חזק מספיק - והפעילה בלימת חירום עוצמתית, שעצרה אותנו במרחק גדול מאוד מהרכב שמלפנים. בערך 10 מטרים. למרבה המזל, לא היו מכוניות קרובות מאחור. אנחנו לא יודעים לומר אם מדובר בתקלה או שאלו הגדרות המערכת, אבל היינו רוצים לראות את המערכת בולמת בשלב מאוחר יותר, רק כאשר זו הברירה האחרונה לפני התנגשות.
 
1/7/2018, 10:14
בסוף השבוע האחרון, לרגל תחילת תחילת החופש הגדול וסתם ככה כי מתחשק, החלטנו לנסוע לים. ההחלטה הזאת היתה מלווה בשורה ארוכה של טעויות - החל מהרעיון לנסוע לחוף בוגרשוב בתל אביב ביום שישי אחר הצהריים ועד להחלטה לחפש חניה בחניון גן לונדון. 
 
מהר מאוד מצאנו את עצמנו במבוך בלתי נגמר של מאות מכוניות, פקקי ענק, צעקות, קללות ותמרונים בלתי אפשריים. נחסוך מכם את הסיפורים על הבכי במושב האחורי והעצבים המרוטים מלפנים, ורק נספר על מה שהיונדאי עשתה בתנאים האלה. קודם כל, ל-i30 יש הגה מאוד מהיר ומאוד קל, מה שמעניק לה כושר תמרון מעולה במקומות צפופים. שנית, יש לה מצלמת רוורס מצוינת וחיישני חניה מקוריים עם תצוגה גרפית שגם הם מאוד מקלים בסיטואציות כאלו. ולבסוף ישנו לחצן ה-Auto Hold, שמאפשר לרכב לעמוד לבד אחרי לחיצת בלם, גם מבלי שנשאיר את הרגל על הדוושה. זה מאוד מקל על עמידה בפקקים ממושכים שכאלו. בסוף הסתפקנו בגלידה והביתה. אל הים נלך ביום אחר.
 
28/6/2018, 16:46
ועכשיו, סרטון ראשון! שיהיה לכולכם סוף שבוע מהנה ושבת שלום.26/6/2018, 15:20
יונדאי i30 היא מכונית משפחתית קומפקטית, כלומר במבנה 5 דלתות ולא במבנה סדאן עם תא המטען הנפרד שכה אהוב בישראל. אומנם מבחינת מספר הליטרים רכבי הסדאן מציגים נתון עדיף על פני 395 הליטרים של תא המטען ב-i30, אך יתרונה של הדלת החמישית הוא ערך שלא יסולא בפז, במיוחד כשחוזרים מסיבוב "קצר" באיקאה. המושבים האחוריים מתקפלים בקלות (ביחס של 40:60), החגורות לא מונחות על המושב עצמו כך שהן לא מפריעות בקיפול או בהחזרת המושבים. לתא המטען מדף חלוקה בעל שני גבהים והמדף העליון ניתן להסרה והוא מונח בדיוק על רצפת תא המטען - מה שחוסך את כאב הראש למצוא לו מקום בזמן שצריך לנצל גם את מימד הגובה. כאשר מדף החלוקה מונח במדרגה הנמוכה עדיין נשמר שטח הטענה בגובה אחיד (הודות לאותו מיקום ייעודי למדף העליון) ומספיק מקום לעוד כמה שקיות ובנוסף יש גם ווי תלייה ותאים בצדדים ואפילו שקע 12V. פשוט תענוג. מה שאי אפשר להגיד על חווית ההרכבה של הכוננית מאיקאה.

יונדאי i30 - תא מטען

24/6/2018, 14:25
בסוף השבוע האחרון העמסנו את היונדאי ונסענו מזרחה, לבקעת הירדן. ברוב שלבי הנסיעה ישבו ביונדאי ארבעה או חמישה נוסעים מבוגרים. נסיעה בהרכב של ארבעה אפשרה ליושבים מאחור מרווח טוב גם לרגליים וגם לראש. הנוסעים מאחור נהנו מאוד מהגג הפנוראמי הענק שהוסיף להם הרבה אור ותחושה אוורירית. יציאות המיזוג מאחור מוסיפות קירור מהיר ונדרש בחום הכבד של הבקעה בקיץ. 
 
הוספה של נוסע חמישי הפכה את העסק לצפוף למדי. המושב האמצעי יותר קשה וצר משני המושבים האחרים והנוסע שנאלץ לשבת בו לא היה מבסוט. בהרכב מלא גם קשה למצוא ו"להקליק" את החגורות בלי להתחיל במישוש אינטימי מדי של הנוסעים הסמוכים. 
 
ובכל זאת, גם נסיעה של למעלה מ-100 ק"מ כשכל המושבים מאחור תפוסים הסתיימה בלי שהנוסעים סבלו יתר על המידה. כן, זה יחסית צפוף ולא הכי נוח, אבל אפשרי בהחלט ולכל הנוסעים שלום. 
 
המנוע, עליו נרחיב הרבה בהמשך, הציג יכולת מפתיעה להניע את כל חמשת השמנמנים שישבו ברכב בקצב טוב. תחת עומס מלא הרכב יוצא קצת לאט מהמקום, אבל בתוך רצועת הכוח של המנוע הרכב מציע כל מה שאפשר לצפות מטורבו חזק. 
צריכת הדלק עמדה על כ-11 ק"מ לליטר בתנאים לא קשים במיוחד, אבל עם הרבה מאוד משקל.


21/6/2018, 11:59
מכירים את זה כשאתם מורידים את הילד בגן, יוצאים עם המפתחות והתיק עם הבגדים ואז מגלים שחסרה לכם עוד יד שתוכל לשלוף את הזאטוט ממושב הבטיחות? אז במקום לזרוק את התיק על גג הרכב או על הרצפה יש ב-i30 וו תליה על הקורה האמצעית (בנוסף לאלו שבידיות האחיזה שבתקרה). כמה קל היה לתלות את התיק, להוציא את הילד ולקחת אותו בחזרה מבלי להתכופף או לשלוח יד ארוכה אל הגג. ואיך אפשר בלי להודות למפתח הרחב של הדלת.

יונדאי i30 - וו תליה קורה מרכזית

19/6/2018, 21:43
עוד לפני שצברנו קילומטראז' משמעותי, אנחנו מגלים שמערכת המתלים של ה-i30 היא משהו שעוד לא פגשנו ביונדאי. כבר אחרי כמה קילומטרים בודדים מרגישים שיש פה ריסון ונוחות ברמה האירופאית הגבוהה ביותר. עוד לא נהגנו על מספיק סוגי כבישים, ובטח שלא הספקנו לעמת אותה במבחן השוואתי, אבל התחושה הראשונית שלנו אומרת שיש פה משהו מאוד מאוד מרשים. נעקוב אחרי זה במהלך המבחן.

17/6/2018, 11:21
עם הכניסה הראשונה ל-i30 מסתבר שלא צריך יותר משניות בודדות להתמצא ברכב. מסך המולטימדיה קל לתפעול עבור כל אחד שהחזיק אי-פעם טלפון חכם (ולא חשוב מאיזה דור) - כפתורים פיסיים גדולים בצידיו למעבר בין המסכים השונים וגם התצוגה עצמה ברורה, כך שלא נפספס לחיצות על מסך המגע. שאר הכפתורים ברכב גדולים דיו ונגישים ופסנתר הכפתורים הנפרד של בקרת האקלים בהחלט מקל על התפעול. בסיוע כוונון מלא של המושב החשמלי ניתן למצוא תנוחת נהיגה מדוייקת, ובכלל ההתאקלמות לרכב קלה ונוחה.
 
14/6/2018, 14:18
יוצאים לדרך עם מבחן ארוך טווח חדש - והפעם ליונדאי i30, דור חדש למשפחתית הקומפקטית המצליחה. במהלך החודשים הקרובים נשתמש ביונדאי באופן שוטף, וננהג בה אלפי קילומטרים במטרה לדווח לכם כל מה שאפשר וצריך לדעת על המכונית הזו.
 
הדור השלישי של ה-i30 הוצג לראשונה בתערוכת פריז בשנת 2016. ההשקה הרשמית בישראל היתה בסוף שנת 2017, אך רק בשבועות האחרונים החל השיווק באופן משמעותי ללקוחות. 
 
מדובר בדור חדש לגמרי, והשינויים לעומת ה-i30 הקודמת רבים: היא ארוכה, רחבה ונמוכה יותר, תא המטען שלה גדל, יש לה מגוון מרשים של מערכות בטיחות אקטיביות ולראשונה גם מנוע טורבו קטן.

יונדאי i30
 
פיטר שרייר, מעצב העל של יונדאי, הגדיר את המכונית הזו באותה הצורה שבה הוגדרה ה-i30 הקודמת: "מכונית שעוצבה באירופה, תוכננה באירופה. מכונית אירופאית". ההגדרה הזו תוביל אותנו בחודשים הקרובים לביצוע מבחנים השוואתיים עם המובילות שבמשפחתיות האירופאיות, ובתוכן כמובן מי שנחשבת לאמת המידה - פולקסווגן גולף.
 

המכונית שהתייצבה למבחן היא חדשה כמעט לגמרי, והגיעה אלינו עם כ-500 קילומטרים על השעון. מדובר במכונית מרמת הגימור הגבוהה Luxury, שעולה כיום 135,900 שקל. הבחירה בצבע השמפניה היתה מתבקשת: ה-i30 מוצעת בישראל בסך הכל ב-6 צבעים, מתוכם שחור, לבן ושני גווני אפור שפחות הרשימו אותנו.
 
עד שנתחיל בדיווחים השוטפים, אתם מוזמנים לצפות בסרטון המבחן שערכנו לה לפני מספר שבועות. 
 

 
כמו בפעמים קודמות, יתקיימו כאן במקביל שני מבחנים ארוכי טווח - ולצידה של היונדאי תיבחן גם פיאט 500X. 
 
כרגיל, אתם מוזמנים לשאול שאלות, לבקש בקשות ולהציע מבחנים ומבדקים שונים שתרצו שנבצע עם המכונית. עם כמה קילומטרים תסיים היונדאי את המבחן? ומה יקרה לה עד אז? אתם מוזמנים להצטרף ולעקוב אחרי ה-Live Blog.
 

לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי
 
למאמר זה התפרסמו 31 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מעודדים ישראלים ללכת בדרכם, שלא נאמר ממוסחרים  די, די, די! אתם צמודים לקוצנרן הקוריאני הרמאי הזה....

מיואש,14.06.2018

2. מעודדים ישראלים ללכת בדרכם, שלא נאמר ממוסחרים  די, די, די! אתם צמודים לקוצנרן הקוריאני הרמאי הזה....

מיואש,14.06.2018

3. למה הסדר הסדר של הכתבה הפוך  למה ????

ניצן,20.06.2018

4. למה הסדר הסדר של הכתבה הפוך  למה ????

ניצן,20.06.2018

5. למגיב מספר 1  קונצרן הקוראיני, אשר כולל בתוכו את יונדאי וקיה, עש...

אמינות ,29.06.2018

6. למגיב מספר חמש  אמה ממש ממש טועה, יונדאי יודעים לשרוד גג, גג חמש ש...

מיואש,29.06.2018

7. ערד  מישהו בדק את המערכת זיוי עולכי רגל ביגלל זה בספר ש...

דניאל בהר,30.06.2018

8. למספר 6 תודה  (לת)  

,01.07.2018

9. למס' 6  לא קשה לבדוק דירוג אמינות של יצרנים שונים באינטרנט...

אופטימי,05.07.2018

10. יהודה 75 ערד  אי אפשר לענות לטלפון בזמן שימוש בwaze

דניאל בהר,12.07.2018

11. אהבתי את העדכון שלכם מ 10.7  במילים אחרות: שאם המערכת לא טובה אז אתם פשוט לא כו...

עידן,15.07.2018

12. לעידן (11)  קראת עד הסוף? כי זה בדיוק מה שרשום, שהיא לא עבדה כ...

אבי,16.07.2018

13. השם יסלח לכם שאתם מחללים שבת תתביישו לכם! (לת)  

,17.07.2018

14. אני ממש מצדיק את תגובה 13 צודק 100%!!! (לת)  

,31.07.2018

15. יאללה תזדרזו  עד שתפרסמו את המבחן ההשוואתי שערכתם ליונדאי אנחנו ...

א.מ,31.07.2018

16. מעניין איך הגיר הרובוטי יחזיק אחרי שנתיים בזחילה בפקקים (לת)  

בטוסון טורבו יש בעיות התחממות,19.08.2018

17. נראה כי מדובר בפרסום.... "הררי המומנט המפתים"  עברתם כל גבול, אתם מנסים להחמיא לרכב הזה יותר מידי...

שי,28.08.2018

18. לגבי צריכת הדלק  יש לי i30 חדשה (2018) דגם פרימיום, כלומר חישוקים ק...

בעל רכב,29.08.2018

19. חיקוי של הגולף ברמה של אחד לאחד! (לת)  

חן,07.09.2018

20. למגיב 18- תודה  לקחתי את הלאקשרי אבל לא מאמין שהחישוק הגדול באינץ׳...

,11.09.2018

21. מסחר, מסחר מסחר  נו, באמת... אם אתם רוצים להגיד משהו לרעה אתם כל כך...

לא ממוסחר,13.09.2018

22. רשמתם מצב eco  דיברתם על המצבים של ה eco. בכמה בצריכת דלק השתפרה ...

נתוני דלק,02.10.2018

23. Turbo problems  Did you have any problems with the turbocharger I...

Pesach,09.10.2018

24. נתוני דלק אמיתיים - דגם לאקשרי  לאחר כ-1500 קילומטר, הצריכה שלי במצב Eco הינה סביב...

בר,19.10.2018

25. Turbo issue  I can assure you that if you take care of the car ...

J.d fox,19.10.2018

26. בעיה במערכת הבטיחות... הנה הסבר  מה שהייתם צריכים זה לעשות איפוס, אחרי שעושים איפוס...

גיא,20.10.2018

27. לגיא - אבל כן יש לה רדאר (לת)  

אבי,22.10.2018

28. הרכב לא מצפצף עם אתה יוצא לעקיפה!!!  רק במידה ואתה מאותת כתב בשקל.

,26.11.2018

29. 28... אחח... כשיוצאים לעקיפה מאותתים  קצת תרבות נהיגה, קצת תרבות דיבור. מה רצית שכל הזמ...

אבי,05.12.2018

30. הלו תקשיבו   יונדאי וקיה עשו את הקפיצה אבל את הקפיצה מחברות פח ...

יונדאי ,25.12.2018

31. למה לא קונים את הרכב הזה??   סקירה מרתקת. היה רצוי לערוך בסדר כרונולוגי (כלומר ...

משה,26.05.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים