דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ליסינג פרטי: כל מה שרציתם לדעתמה זה ליסינג פרטי?

בשונה משיטת הליסינג התפעולי, שיטת הליסינג הפרטי מכוונת יותר ללקוח הפרטי שמחפש דרך מימון נוחה לרכישת רכב חדש. שיטת הליסינג הפרטי היא למעשה הלוואה לכל דבר, המבוססת על אשראי חוץ-בנקאי.

אז איך זה עובד? ראשית, בוחרים את המכונית. בשונה משיטת הליסינג התפעולי, במסגרתה קיימות הגבלות מסויימות על סוגי המכוניות המוצעות ללקוח, בשיטת הליסינג הפרטי הלקוח יכול, על פי רוב, לבחור בין מגוון רב של מכוניות הכולל גם מכוניות יוקרה, ספורט ושטח. יש לזכור, עם זאת, שכדאיות עסקת הליסינג הפרטי תצמח ככל שהרכב המבוקש הוא פופולרי יותר - כלומר, במצבים בהם חברת הליסינג מסוגלת להשיג תמחור טוב יותר מהיבואנים הרלוונטיים ועשויה להציע מסלולי מימון אטרקטיביים יותר.


בטרם קבלת המכונית, תדרשו לשלם מקדמה שנקבעה מראש בגובה סכום מסויים מעלות הרכב - בדרך כלל בין 25 ל-35 אחוזים. במקרים רבים בוחרים הרוכשים לבצע עסקת טרייד אין של מכונית קיימת, המכסה באופן חלקי או מלא את המקדמה. גם כאן תדרשו לשלם תשלומים חודשיים במהלך תקופת החכירה. תקופת החכירה בליסינג הפרטי עשויה להיות קצרה יותר מאשר בליסינג המימוני, כאשר רוב חברות הליסינג מציעות מסלולי מימון של 24, 30 ו-36 חודשים – בהתאם לצרכי הלקוח וגובה המקדמה.


ליסינג פרטי - לא מה שחשבתם


בסיום ההתקשרות, מוצבות שתי אפשרויות בפני הלקוח: להחזיר את הרכב לחברת הליסינג ולחכור רכב חדש, או לחילופין - לרכוש את הרכב מחברת הליסינג תמורת מחיר שנקבע מראש. בשלב זה תעבור המכונית לבעלותו של החוכר. אם מחליטים לחדש את ההתקשרות לתקופת ליסינג נוספת, יונח מחיר המחירון של המכונית כמקדמה על הרכב הבא, כאשר הלקוח יכול לבחור גם לקבל את היתרה מתשלום המקדמה במזומן. צריך לזכור כי מחיר המחירון המחושב במקרה זה כולל את ירידת הערך בגובה של כ-10 אחוזים הנובעת מרישומו של הרכב תחת בעלות חברת הליסינג.

בשונה מהליסינג התפעולי, עסקת ליסינג פרטי לרוב אינה כוללת חבילת תחזוקה, אם כי רוב חברות הליסינג מציעות טיפולים ואף שירות נהגים בדומה לזה המוצע בליסינג תפעולי, תמורת תשלום נוסף. עלויות אלה נקבעות מראש בחוזה ומגולמות בתשלום החודשי.

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג פרטי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה