ליסינג

  ליסינג - מה זה בכלל? מי נגד מי?
  מורה נבוכים באתר iCar

מדורים נוספים בקטגוריית ליסינג
בעל עסק? חושב על עסקת ליסינג מימוני או תפעולי?

כאן תוכל לקבל ריכוז של ההצעות המשתלמות ביותר.
לקבלת מידע, תנאי תשלום ועוד - יש למלא את הטופס

 
* יצרן מבוקש
* דגם מבוקש
* מעוניין ב -
* שם מלא
* דוא"ל
* טלפון
* אזור מגורים
הערות / בקשות
* שדה חובה


 רצוי להשתמש במחשבון ליסינג אינטרנטי כדי להשוות מה יותר משתלם עבורכם כלכלית - עסקת ליסינג או רכישת רכב פרטי
כמו עם חברות הסלולאר - לפעמים חבילת ליסינג תפעולי כוללת גם שירותים שאינכם צריכים. וויתור עליהם יוזיל את עלות העסקה 

אינדקס עסקים בנושא ליסינג

אלבר שלמה פריים ליס
אלדן


ליסינג

 
מאז שנכנס המונח ליסינג לחיינו בסוף המיליניום הקודם, שוק הרכב הישראלי לא חזר להיראות אותו הדבר
 
 
די לעמוד בפקקי הבוקר של נתיבי איילון כדי להבין את כובד משקל הליסינג על השוק הישראלי. בכבישי הארץ נעות מאות אלפי מכוניות, לרוב מדגמים מאוד מסוימים, עם מדבקות ליסינג כמו "תמיד כן", "עושים הכל בשבילך" ומלשינוני היי-טק אופנתיים על הפגוש האחורי. נוסף לאלה, בכל שנה מסיימות המוני מכוניות את שירות הליסינג שלהן, ומיד עוברות לתת את הטון גם בשוק המשומשות.
 

ליסינג תפעולי מול ליסינג מימוני

  
 
מכונית ליסינג היא מכונית מוחכרת, שאינה שייכת לאדם הנוהג בה וגם לא למעסיק שלו, אלא לצי רכב גדול. מרבית מכוניות הליסינג בישראל מוחכרות בשיטת הליסינג התפעולי. משמע, התחזוקה הכוללת של הרכב (טיפולים שוטפים, טיפול בתקלות שונות, תשלומי ביטוחים, אגרות וטיפול בטסט השנתי) הינה באחריות חברת הליסינג.
 
בליסינג מימוני, לעומת זאת, התחזוקה השוטפת נותרת בידי המשתמש. שיטה זו מיועדת בעיקר לעסקים קטנים וללקוחות פרטיים. בליסינג מימוני תקופת החכירה בדרך כלל ארוכה יותר, ויכולה לנוע בין 36 ל-60 חודשים. כתוצאה מכך המקדמה המשולמת על הרכב נמוכה יותר ואחוזי הריבית בדרך כלל גבוהים יותר. גם כאן, בתום חוזה הליסינג, יכול הלקוח לבחור לרכוש את המכונית או להחזיר אותה לחברת הליסינג כנגד זיכוי במקדמה על הרכב הבא. ליסינג מימוני מאפשר לרבים לנהוג ברכב חדש מבלי להיכנס להוצאה חד פעמית גדולה (רכישה מהיבואן) או לתשלומים חודשיים גבוהים (ליסינג תפעולי).

ליסינג - אילו מכוניות ניתן לקחת?

חברות הליסינג דואגות לשמור על ערך צי הרכב שלהן, ולכן רוכשות בדרך כלל מכוניות ששומרות על ערכן וקל למכרן לאחר תקופת הליסינג. חברות הליסינג רוכשות בעיקר משפחתיות, שנחשבות לסגמנט הסחיר והנפוץ ביותר בארץ. עד לאחרונה, מעסיקים רבים נשאו בכל בהוצאות הדלק והאחזקה של רכבי הליסינג, כך שלא נוצר אצל העובדים אינטרס לבחור ברכב קטן וחסכוני יותר.
לקראת סוף העשור הראשון של שנות ה-2000 נשבו רוחות של שינוי בענף הליסינג. שורה של מהלכים הובילו לשינוי דרמטי בדגמי כלי הרכב הנמכרים בישראל. שינוי שיטת המיסוי (לשיטה הליניארית) והעלאת שווי השימוש גרמו לעובדים רבים לוותר על רכבי הליסינג. כמו כן, מחירי הדלק המאמירים גרמו למעסיקים רבים להגביל את הנסיעה במכוניות או את כמות התדלוקים. שיטת המיסוי הירוק החדשה עודדה ייבוא של כלי רכב קטנים, זולים וחסכוניים, כאשר אפילו הגיר הידני קם לחיים: ב-2006 9% בלבד מהמכוניות שנמכרו בישראל שודכו לתיבה ידנית, ואילו בתחילת שנת 2011 צמח הנתון לכדי 23% מרשימים. גם פיתוחים טכנולוגיים של יצרני הרכב תרמו לשינויים, והרגילו את קהל הליסינג הרחב למנועים קטנים מוגדשי טורבו וכן לתיבות הילוכים רובוטיות מתקדמות. דוגמא טובה לכך היא סקודה אוקטביה, בעלת מנוע 1.2 ליטר TSI ותיבת DSG, שרק בעיות מלאי מנעו ממנה להפוך לאחת המשפחתיות הנפוצות בישראל.
 

ליסינג – הרוחות משתנות

 
עד לשנת 2010 חילק משרד האוצר את כלי הרכב הנמכרים בארץ ל"קבוצות שווי שימוש". שיטה זו יצרה אפליה כנגד המכוניות הקטנות – וכללה אותם ב"קבוצה 2" המפורסמת, יחד עם המכוניות המשפחתיות. בשל המיסוי הזהה והוצאות הדלק בהן נשא המעביד, בחרו כמעט כל משתמשי הליסינג ברכב משפחתי – גם אם לא היה להם צורך ברכב כזה. מכאן, התגלגל כדור השלג והשפיע על כל השוק: רכבים קטנים רבים כלל לא יובאו לישראל בעשור הקודם. קטגוריית המיני (יונדאי i10, סוזוקי אלטו ואחרות), שבעולם זוכה להצלחה רבה, הגיעה לישראל רק בשנת 2009 – כאשר נכנס לתוקפו המיסוי הירוק ומאז זוכה להצלחה גדולה בציי הרכב.

כתבות בנושא ליסינג

ליסינג יד שניה
ליסינג יד שניה היא הדרך הקלה לרכוש מכונית חדישה מבלי ...
קניית רכב מליסינג – השוואת מחירים
מעוניינים לקנות רכב מיד שניה? לחברות הליסינג יש מלאי ...
 
קניית רכב מליסינג
קונים רכב יד שניה? לחברות הליסינג יש הרבה מה להציע לכם. ...
ליסינג לקטנועים
בלי פקקים, בלי בעיות חניה ועם הוצאות תדלוק מינימאליות ...
 
שווי שימוש
מציעים לכם רכב מהעבודה? כנראה שתצטרכו לשלם שווי שימוש. ...
חברות ליסינג
לא מעט חברות ליסינג קיימות בשוק. מה ההבדלים בין החברות? ...
 
רכב ליסינג
אומרים שהליסינג שינה את פני שוק הרכב הישראלי. האם זו ...
מדריך: מה זה ליסינג לעזאזל
מה משמעות המקדמה, מה גובה התשלומים החודשיים ומה זה ...
 
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים