וולוו, מרצדס, ב.מ.וו ופורד ישתפו מידע בין רכבים

 וולוו, מרצדס, ב.מ.וו ופורד ישתפו מידע בין רכבים


ארבעה יצרני רכב החלו בתכנית משותפת לחלוקת מידע בין כלי רכב על הכביש. בשלב זה רק באירופהמאת רן סגל
 
לפני כשנתיים החלה וולוו בתכנית לשיתוף מידע בין רכבים ואילו כבר בשנה שעברה הוציאה את התכנית לפועל כאשר רכבי החברה (מכוניות פרטיות ומשאיות) המשווקים בשוודיה ונורבגיה החלו לשתף מידע ביניהם. סגנית נשיא וולוו לבטיחות אמרה אז כי הם מצפים ליצירת שיתופי פעולה נוספים עם שותפים אחרים לשם סיוע במניעת תאונות.

מכונית מקושרת

כעת הודיעה היצרנית השוודית-סינית, יחד עם מרצדס, ב.מ.וו ופורד, כי ארבע היצרניות יחלקו מידע בין דגמי המותגים השונים בכל יבשת אירופה בטכנולוגיית Car2X  (קישור בין מכונית לגורם אחר). הפרויקט המשולב פועל תחת השם The European Data Task Force שהוקם בשנת 2017 ומאגד בתוכו מספר יצרני רכב, ספקי שירות שונים ונציגים ממדינות האיחוד האירופאי.
 

הרכבים השונים ישתפו מידע בזמן אמת ובאופן אנונימי בתחומי בטיחות בדרכים, עומסי תנועה ותשתיות. החברות בפרוייקט מבטיחות כי הושם דגש על אבטחת המידע וכי לא יאסף מידע על הנהגים עצמם. המידע הבטיחותי מכלי הרכב יעלה אונליין ל"ענן" אשר יאגור את המידע וממנו גם ישלחו עדכונים למכוניות השונות בהתאם למיקומן. בנוסף לכך, מידע אודות סכנות או תאונות יועבר גם לרשות המקומית הרלוונטית.

מכונית מקושרת
 
האקן סמואלסון, מנכ"ל וולוו, אמר: "אנו חושבים ששיתוף אנונימי של מידע מסוג זה צריך להיות חופשי לטובת הכלל ולרווחת האוכלוסיה. זה מציל חיי אדם, חוסך זמן וחוסך כסף למשלמי המיסים. אני קורא ליצרני רכב ומדינות נוספות לעבוד איתנו קיום שיתוף המידע באופן נרחב ככל שניתן".
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים