בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

תערוכת ז'נבה 2014: מאזדה 2 הבאה נחשפה, בערךמכונית הקונספט מאזדה הזומי (Hazumi) נחשפת בתערוכת ז'נבה ולמעשה חושפת כמעט במלואה את מאזדה 2 הבאהמאת: אסף בר-שי

אם לשפוט לפי סגנון העבודה של מאזדה בשנים האחרונות, אזי מכונית הקונספט שלפנינו חושפת בצורה כמעט שלמה את צורתה של מאזדה 2 הבאה. בתערוכת ז'נבה שנפתחה היום (ג') לעיתונאים, נחשפה לציבור המכונית הרעיונית (קונספט), מאזדה הזומי (Hazumi), ולא קשה, ככל הנראה, לראות בה את מאזדה 2 שבדרך. ובמלים של מאזדה, בתרגום חופשי: "הצצה לרעיונות של מאזדה לגבי הדור הבא של מכונית הסופר מיני שלה".

מאזדה הזומי
מאזדה הזומי (Hazumi). רמז עבה לקראת מאזדה 2 הבאה. צילום: מאזדה

מאזדה הזומי הולמת את סגנון העיצוב העדכני הדרמאטי של מאזדה, שניכר בג'יפון של היצרן, CX5 ויותר מכך - במשפחתית הגדולה, מאזדה 6 ובמשפחתית הקומפקטית, מאזדה 3. כמו אחיה, המכונית הזו מתוכננת לפי תפישת ה"סקיי אקטיב", שמשלבת משקל קל, הנאה מנהיגה וצריכת דלק מופחתת.
ממדיה של מאזדה הזומי מציבים אותה בסביבה של מכוניות הסופר מיני הגדולות. אורכה עומד על 407 ס"מ ובסיס הגלגלים שלה, שרומז על מרווח הפנים, עומד על 259 ס"מ - כמעט ברמה של מכוניות משפחתיות קומפקטיות. במכונית הקונספט הותקנו גלגלי 18 אינץ' גדולים ויפים, אפשר להניח שגרסת הייצור תצויד בגלגלים קטנים וסטנדרטיים יותר.

מתחת למכסה המנוע מותקן מנוע דיזל, דווקא, בנפח של 1.5 ליטר והכוח שלו עובר לגלגלים בעזרת תיבת הילוכים אוטומטית בת שישה הילוכים. כדי לשדרג את צריכת הדלק, מצורפת למנוע מערכת סטארט-סטופ, שמכבה את המנוע בעצירה, ומניעה אותו מיד כשהוא נקרא לפעול.

מאזדה 2 החדשה עצמה טרם נחשפה - דבר שיקרה באחת התערוכות הבינלאומיות השנה, אולי בתערוכת פריז, אחרי הקיץ. לישראל צפויה מאזדה 2 הבאה להגיע ברבעון האחרון של 2014.

לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יפהפיה, ושיתמחרו כמו הדגם הנוכחי שנמכ ב 83K לדגם המאובזר  עיצוב יפה

אגממון אחולה,04.03.2014

2. תלוי במחיר בארץ, ובטח שהדיזל לא תנחת כאן עם המס הירוק המפגר...  בתמונות גם קיה סול נראית לא רע...

א-א,04.03.2014

3. WOW- מקווה שהמחיר ישאר 83K ואני קונה שוב... (לת)  

גיל,04.03.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים