בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

שברולט ספארק RS - בינתיים קונספטשברולט מציגה בתערוכת SEMA את קו הקונספטים Red Line שמדגים את אפשרויות ההתאמה האישית. בין הקונספטים נמצאת גם ספארק RSמאת פבל צ'רניצקי

אם היו נותנים לי אפשרות לבחור תערוכת רכב אחת ויחידה לבקר במהלך החיים שלי, זאת הייתה בלי שמץ שמצו של ספק תערוכת SEMA שנערכת מדי שנה בלאס ווגאס שבארצות הברית. תערוכת SEMA היא ה"כבשה השחורה", ה"בת המופרעת" של תערוכות הרכב העולמיות ובמסגרתה במקום להציג דגמים חדשים ולעיתים בנאליים, כל משרדי העיצוב, ההנדסה, ולא מעט מחברות האפטר-מרקט משחררות את כל המעצורים ויוצרות שיקוצים הזויים, מטריפים שאם לא ראיתם שם, סיכוי טוב שלא תראו יותר לעולם.

שברולט קאמרו Red Line
שברולט קאמרו Red Line / צילום: שברולט

SEMA כבר מזמן הפכה לכר פורה לאנשי העיצוב, השיווק וסתם כל החבר'ה המופרעים ב"שלוש הגדולות" - שברולט, פורד וג'נרל מוטורס, להציג קונספטים תלושים לחלוטין מהמציאות שבחלק לא מבוטל מהמקרים גם הגיעו אח"כ לייצור. גם השנה הסיפור אינו שונה ושברולט חושפת ליין קונספטים אותו היא מכנה Red Line, או "הקו האדום" (אבל אנחנו נדבוק בהגיה הלועזית, כי בעברית זה נשמע קצת מקולקל). מדובר למעשה בחבילת עיצוב שרקחו המוחות הקודחים בשברולט למגוון דגמים, שבאופן טבעי, כוללת בעיקר צבע - ניחשתם נכון - אפור. בואו נודה באמת, חבילות עיצוב הן משהו שבדרך כלל לא מאוד מרגש אף אחד, אבל הפעם הופיעה שם מכונית קטנה שעשויה לעשות רעש גדול, שברולט ספארק RS.

שברולט ספארק RS
שברולט ספארק RS. כרגע קונספט

בשלב זה, קישוטי ה-RS בהם עטופה הספארק הקטנה משלבים כאמור בעיקר נגיעות עיצוביות - חיפויי קרבון לבתי פנסי הערפל, ספליטר מקדימה ודיפיוזר מאחור, גם הם מקרבון, צבע מיוחד אותו מכנה היצרנית "כסוף כהה אולר קפיצי נוזלי" (רציני לחלוטין. אם יש לכם תרגום טוב יותר ל-Dark Liquid Switchblade Silver, כתבו לנו אותו בתגובות ואנחנו נעדכן את הכתבה) ומדבקה אחת כהה יותר שרצה לאורכה של המכונית הקטנה. בנוסף יש כאן גם חישוקי 17 אינץ' ובולמי זעזועים מונמכים שעשויים לשפר את ההתנהגות במעט, אך גם שברולט עצמה אומרת שעיקר תפקידם הוא אסתטי.

שברולט ספארק RS
שברולט ספארק RS. שינויים בעיקר קוסמטיים

אמנם כרגע מדובר בקונספט, קשה לשכוח ששברולט כבר השיקה דגם RS למכונית קטנה אחרת שלה, הסוניק ולכן לא מן הנמנע שנראה גם גרסה דומה לספארק, ובתקווה גם עם מנוע מעט חזק יותר. למרות שהסיפור עלול להישמע כמו חלומות באספמיה, יש לזכור שלא מעט קונספטים הזויים של שנחשפו ב-SEMA הפכו בסופו של דבר לגרסאות ייצור של מכוניות, כמו לדוגמא מהדורת Hot Wheels של שברולט קאמרו, שבעצמה הוצגה בתחילה כקונספט באותה תערוכה מספר שנים קודם לכן.

שברולט מאליבו Red Line
שברולט מאליבו Red Line. בעיקר אפורה, אבל ממש לא אפורה

לצד הספארק RS תציג שברולט גרסאות Red Line גם לקאמרו החדשה, לשברולט טראקס, למאליבו, לסילברדו הפופולרי ואפילו לטנדר הקטן שלה, הקולורדו. גם כאן כל השינויים קוסמטיים וכוללים צבעים יחודיים ונגיעות עיצוביות שונות. ההבדל העיקרי בין הספארק לשאר הגרסאות הוא היחס והפירוט המיוחד שמקבלת הספארק והעובדה שהיא היחידה שאיננה משויכת ישירות לליין העיצוב, אלא זוכה לשם של דגם "אמיתי".

לדגמי שברולט בישראל - שברולט

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. איך הגעת לתרגום הזה?? מאיפה הבאת את האולר??  התרגום הנכון יותר הוא "כסוף נוזלי כהה ומשתנה "

יואר,25.10.2015

2. יואר, הלוואי שזה היה נכון  האמת היא שהרעיון שלך מאוד טוב ומתגלגל, אבל קשה לי ...

פבל - מערכת iCar,25.10.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים