בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

רנו גרנד סניק החדש נחשףאחרי שבתערוכת ז'נבה הוצג רנו סניק החדש, חושפת רנו את האח הגדול - רנו גרנד סניק, עם 7 מקומות ישיבהמאת נועם ריין

רנו סניק, מיניוואן קומפקטי עם 5 מושבים, זכה לתשומת לב רבה בתערוכת ז'נבה האחרונה - אך רכבים מסוגו זוכים להתעלמות כמעט מוחלטת בקרב הקהל הישראלי, שצריך את המיניוואנים שלו עם 7 מושבים - אחרת הוא פשוט מעדיף ג'יפונים. כעת מציגה רנו את הגרסה המוארכת, עם 7 מקומות ישיבה, שתתאים ללא מעט משפחות בשוק שלנו - הכירו את הדור החדש של רנו גרנד סניק.רנו גרנד סניק, כמו אחיו הקטן, מציג קימורים נאים וחזות בולטת, כמו אחיו החדשים יחסית רנו קדג'אר, מגאן וטליסמן. הגרנד סניק מבוסס על פלטפורמת המגאן המשפחתית, והוא ארוך ב-24 ס"מ מהסניק הרגילה. ואיך הוא ביחס לגרנד סניק היוצא, שלא היה מהמרווחים בקבוצה? לאורך נוספו 7.5 ס"מ, והוא מתפרס על פני 463.4 ס"מ בסך הכל - כ-4 ס"מ יותר ארוך מסיטרואן C4 גראנד פיקאסו. הרוחב עומד על 186.5 ס"מ, גם כן גדול ב-4 ס"מ מהסיטרואן, ובסיס הגלגלים הוא 280.4 ס"מ, נתון קצר מזה של הסיטרואן אך עדיין מכובד.השוק האירופאי כבר כמעט לא קונה מכוניות עם 7 מקומות ישיבה, די הגיוני בהתחשב בנתוני הילודה ההולכים ויורדים ביבשת הישנה. זו אולי הסיבה שבגללה רנו מתייחסת לגרנד סניק כרכב בעל 5 מושבים ותא מטען גדול במיוחד (718 ליטר) ומציינת רק כי ישנה אופציה לזוג מושבים נוסף מאחור - ולא מפרטת על נפח תא המטען שנותר מאחריהם. סביר להניח שלא יהיה שם הרבה, כמקובל בתחום.באגף הטכנולוגי, רנו גרנד סניק יציע מסך מרכזי דמוי טאבלט בגודל מרשים של 8.7 אינץ', בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל כסטנדרט, אופציה לבקרת שיוט אדפטיבית ומערכות סאונד מתקדמות. מה מתוך כל זה יגיע לישראל? לא ברור, אך שימו לב לנתון הבא: רנו מציינת כי כל הגרסאות ימכרו כסטנדרט עם חישוקי ענק בקוטר 20 אינץ', במידה משונה למדי של 195/55R20. כלומר, צמיג צר יחסית עם דופן גבוהה, במטרה לשמור על הנוחות, אך במידה חריגה במיוחד.

היצע המנועים של רנו גרנד סניק יכלול שני מנועי טורבו בנזין בהספקים של 115 או 130 כ"ס, שישודכו בשלב ראשון לתיבה ידנית בלבד ולכן לא יגיעו לישראל. שתי גרסאות דיזל, עם 130 או 160 כ"ס, יוצעו עם תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים - ומנוע דיזל נוסף, עם תיבה ידנית, יוצע בגרסה היברידית. רנו לא מפרסמת נתונים אודות הביצועים וצריכת הדלק.המכירות של רנו גרנד סניק החדש יחלו באירופה לקראת סוף שנת 2016, ומחברת "קרסו" יבואנית רנו לישראל נמסר כי השיווק בארץ מתוכנן למחצית הראשונה של 2017.


לדגמי רנו בישראל - רנו


למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. עוד פעם רכב מכוער ומרוח כמו... (לת)  

,24.05.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים