בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה פורטה החדשהכחלק ממגמת השינוי הגלובלית של היצרן, קיה חושפת את הפורטה: מחליפת הסראטו, שנמכרה אצלנו בכמויות נכבדות. העיצוב מבוסס על קונספט קיה קופה עוצמתי, אבל המנועים אומרים אחרת. 
מאת: טל ברונפר
 
 
קיה פורטה החדשה 2009

קיה פורטה מקדימה והגריל החדשה. צילום: יצרן

הסראטו, המשפחתית של קיה, למעשה נמכרת משנת 2000, כאשר הדור הראשון שלה נמכר בשם שומה בגרסת ההאצ'באק, וגרסת הסדאן הפופולרית יותר (בישראל) קיבלה את השם מנטור. בדור השני, שהוא בעצם מתיחת פנים, קיה שינו את השם לסראטו. בישראל היא זכתה להצלחה בינונית, ובארה"ב הפכה לרכב הנמכר ביותר של קיה.

אך כעת, הגיע הזמן לשינוי. כחלק ממגמת קיה הקוריאנית להפוך ליצרן פופולארי יותר וכזה שמייצר מכוניות מושכות יותר, ועל מנת להפטר מהדימיון לבעלת הבית - יונדאי, שכרו קיה את פיטר שרייר, מעצב פולקסווגן ואאודי לשעבר, והציגו מגוון אדיר של דגמי קונספט. אחד מאלה היה הקיה קופ, מכונית קופה עוצמתית עם מנוע 290 כ"ס. כעת, מציגים קיה את יורשת הסראטו, גם הפעם עם שינוי שם – כעת היא נקראת פורטה (Forte). העיצוב שאוב מאותו קונספט קופה, רק שאליו התווספו 2 דלתות נוספות והמנוע קטן בהרבה ביחס למנוע בקונספט המקורי - נפח סטנדרטי של 1.6 ליטר. מנוע 2.0 ליטר צפוי להצטרף להיצע מאוחר יותר. בשלב זה, קיה לא מפרסמים נתוני ביצועים של המשפחתית החדשה. [לחוות דעת על הרכב - קיה פורטה]

קאיה פורטה Forte החדשה 2009

קיה פורטה החדשה מאחור. צילום: יצרן

העיצוב של הפורטה מאופיין בקווים מעגליים וגריל חדש, שלפי קיה צפוי להופיע בדגמים העתידיים שלהם. אי אפשר שלא לראות דימיון מסויים למכוניות אחרות: הגריל מזכיר במקצת את ההונדה סיוויק, ואילו עיצוב החלק האחורי את לקסוס IS. דבר אחד אפשר לקבוע בוודאות: היא לא נראית משעממת כמו קודמתה לתפקיד.

שיווקה של הפורטה יתחיל בקוריאה, שם צפויות להמסר המכוניות הראשונות כבר בסוף אוגוסט. השוק האמריקאי צפוי לקבל אותה במהלך 2009. אין מידע לגבי הגעתה לאירופה, ולפיכך – היא אינה צפויה להגיע לישראל בחודשים הקרובים.

 

קיה פורטה בישראל - קיה פורטה

 

לדגמי קיה בישראל - קיה

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מדהים  אוטו ממש מדהים יפה מאובזר

יוסי,07.11.2009

2. אני מסכים בהחלט עם 1  רכב מרשים ומפנק זה לא קיה שהיתה פעם....

לירון,05.12.2009

3. אין במלאי וחבל  אספקה רק במרץ אפריל רוב המכוניות משווקות לארה"ב ו...

חיים,24.01.2010
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים