בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה עולה מדרגה - מציגה גרסת GT לפרוסידגרסת ה-GT של קיה פרו-סיד תציע 204 כוחות סוס ממנוע טורבו בנפח 1,600 סמ"ק, ותהיה המכונית הספורטיבית ביותר של קיה
מאת נועם ריין

באיחור קל, מוציאה קיה את התשובה שלה ליונדאי ולוסטר טורבו - קיה פרוסיד GT. המכונית החדשה תתמקם בקצה ההיצע של גרסאות הסיד המשפחתית, ותהיה למכונית הספורטיבית ביותר של היצרן הקוריאני עד כה. החשיפה הרשמית של קיה פרוסיד GT תתרחש בתערוכת ז'נבה בחודש מרץ הקרוב, ובינתיים משחררת היצרנית את הפרטים הראשונים אודות הדגם המסקרן.אם בדגם הקודם של הסיד פגשנו את ה"פרוסיד" כגרסת 3 דלתות עם מנוע 2,000 סמ"ק זריז אך ללא יומרות ספורטיביות של ממש, הפעם פונה קיה אל קהל הלקוחות חובב הנהיגה. קיה סיד החדשה אמנם תשווק גם בגרסת "פרוסיד" עם 3 דלתות ומנועי 1,400 ו-1,600 סמ"ק רגילים, אך החידוש הפעם הוא גרסת הטורבו שתכונה בשם GT. גרסה זו תצויד במנוע טורבו-בנזין בנפח 1,600 סמ"ק, עם נתונים מרשימים של 204 כ"ס ו-27 קג"מ. לשם השוואה, יונדאי ולוסטר טורבו נמכרת באירופה עם מנוע בנפח דומה אך עם הספק של 186 כ"ס בלבד. גרסת ה-GT של קיה פרוסיד תאיץ ל-100 קמ"ש בתוך 7.9 שניות.

הבדלי העיצוב לעומת הפרוסיד הרגילה יהיו שוליים, ויסתכמו בפנסי לד, אגזוז כפול, חישוקי "18 ובלמים בצבע אדום. תיבת ההילוכים תהיה ידנית בלבד, לטובת הקהל האירופי שיהיה שוק היעד העיקרי של המכונית. הייצור יחל בחודש מאי הקרוב במפעלי קיה בסלובקיה, ומיד לאחר מכן ייפתח השיווק באירופה. טרם נמסרו פרטים לגבי אפשרות השיווק בישראל.


לדגמי קיה בישראל - קיה


למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. כל הכבוד!  יש לקיה עליה דרסטית בעיצוב, אך הדבר המעניין הוא אם...

אדי,02.02.2013
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים