בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פרטים ראשונים: מאזדה CX-3חיכיתם לרכב פנאי קטן מבית מאזדה? בתערוכת לוס אנג'לס 2014 בנובמבר ייחשף מאזדה CX-3 החדש. וגם - מתיחות פנים לאח הגדול, CX-5 ולמאזדה 6מאת: אסף בר-שי

מכירים ניסאן ג'וק? ומה עם שברולט טראקס, רנו קפצ'ור, פיג'ו 2008, אופל מוקה או סקודה ייטי? רכבי הפנאי הקטנטנים, אלו שמבוססים על מכוניות סופר מיני קטנות, עומדים לפגוש בקרוב לראשונה את המתחרה היפני החדשה: מאזדה CX-3. רכב הפנאי הקטן ייחשף לראשונה בציבור באופן רשמי בתערוכת הרכב הבינלאומית בלוס אנג'לס, ארה"ב, במחצית השנייה של חודש נובמבר.

בשלב זה מאזדה אינו חושף פרטים רבים לגבי CX-3, מלבד פרטים על קו העיצוב והמנועים, ומלבד איור ראשון. ככל הנראה, מאזדה CX-3 יתבסס על מכונית הסופר מיני של היצרן היפני, מאזדה 2, ועל כן אפשר להעריך שיהיה קל משקל באופן יחסי. היצרן מצהיר שרכב הפנאי החדש ינקוט בטכנולוגיית ה"סקיי אקטיב", כלומר - מנוע, גיר ושלדה שמכוילים כולם למשקל קל, הנאה מנהיגה ויעילות אנרגטית.

מאזדה CX-5
מאזדה CX-5. בקרוב נזכה להכיר את האח הקטן / צילום: דנה גורלנד

בשלב זה יוצע מאזדה CX-3 עם מנועי בנזין ודיזל, כולם בנפח 1.5 ליטר, עם הספקים של 75, 90, 105 ו-115 כ"ס. אפשר להעריך שלישראל תגיע גרסה זו או אחרת של מנוע הבנזין החזק (115 כ"ס, אולי 120 כ"ס כמו המנוע שמוצמד למאזדה 3 המשפחתית בישראל). ייתכן שהוא יוצע בעולם גם עם מנוע בנזין בנפח של 2 ליטרים. בשלב זה אין פרטים רשמיים על תיבת ההילוכים, אך סביר שהגרסה הישראלית תהיה אוטומטית.

מהאיור הראשון שנחשף אפשר לראות, באופן כמעט מתבקש, דמיון רב הן למאזדה 2 שעליה הוא יתבסס כנראה והן למאזדה CX-5, אחיו הגדול. בשבועות הקרובים נכיר אותו בוודאי טוב יותר.

אם לשפוט לפי התנהגות שוק רכבי הפנאי הקטנים, ולפי האסטרטגיה של דלק מוטורס, אפשר להעריך שמאזדה CX-3 אוטומטי יעלה בישראל כ-130 אלף שקלים.

וגם - מתיחות פנים קלות למאזדה 6, מאזדה CX-5
רק שנתיים אחרי השקת הדור הנוכחי של מאזדה 6, וכשלוש שנים אחרי השקת מאזדה CX-5, החליטו במאזדה שהגיע הזמן למתיחת פנים. הדבר יקרה גם כן בתערוכת הרכב הבינלאומית של לוס אנג'לס. בשלב זה אין כל פרטים רשמיים על מהות העדכונים. ככל הנראה מדובר יהיה בעדכוני עיצוב קלים בלבד מבחוץ, שייגעו בעיקר בהחלפת הפנסים למערכת טכנולוגית מתקדמת יותר. בתוך תאי הנוסעים צפויים שינויים קלים בגימור ועדכונים באביזרים הטכנולוגיים.


לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים