בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פולקסווגן טיגואן החדש נחשףפולקסווגן טיגואן החדש מתבסס על פלטפורמת MQB המודולארית, מקבל שמונה מנועים שונים ויוצג בהמשך גם בגרסת בסיס גלגלים ארוךאת פבל צ'רניצקי


שמונה שנים חלפו מאז הוצג פולקסווגן טיגואן הראשון, שהיווה את הכניסה הראשונה של פולקסווגן לקטגוריית הג'יפונים הקומפקטיים. הרבה מים זרמו מאז בנהר הג'יפונים המטאפורי והדור השני שנחשף בתערוכת פרנקפורט מציג בדיוק כמה גדול השינוי שעבר הסגמנט הכל כך פופולרי וחשוב הזה.

עם הצגת כל דור חדש של הגולף, פולקסווגן מספרת לנו על העיצוב שעבר "התפחתות במקום מהפכה". כאן פולקסווגן הופכת את המשפט ומציגה מהפכה. הטיגואן החדש מקבל עיצוב רבוע, שרירי ומרשים בהרבה משל קודמו. עיצוב שמתקרב לזה של הטוארג הנוכחי ואפשר בקלות גם למצוא רמזים לקרבתו המשפחתית של הטיגואן לאאודי Q7 - ג'יפון הדגל של הקונצרן (אם נתעלם לרגע מהבנטלי בנטאיגה).

פולקסווגן טיגואן 2016
פולקסווגן טיגואן החדש. עיצוב רבוע ואגרסיבי / צילום: פולקסווגן

תהפוכה נוספת שמקבלת כאן במה היא חבילת ה-R-Line שמעצבת את הטיגואן באופן קרבי עוד יותר עם חישוקי 19 אינץ' כסטנדרט (או 20 אינץ' כאופציה), פגושים ארגסיביים יותר, צביעת חלקי פח שמגיעים שחורים בגרסה הרגילה בצבע המרכב, ספוילר אחורי ונגיעות ספורטיביות בתא הנוסעים הכוללות בין היתר מושבי ספורט.

פולקסווגן טיגואן 2016
פולקסווגן טיגואן החדש. גרסת ה-R-line מקבלת עיצוב אגרסיבי עוד יותר

הטיגואן החדש משיל לא פחות מ-50 ק"ג ממשקלו, הודות לפלפטורמת MQB המודולארית וקלת המשקל עליה הוא מתבסס. זאת למרות גידול של 6 ס"מ באורך (448.6 ס"מ בסך הכל) ו-3 ס"מ ברוחב (183.9 ס"מ). בסיס הגלגלים התארך ב-7.7 ס"מ (268.1 ס"מ), והגובה, כיאה לאופנת ה"לא באמת שטח" הצטצמם ב-3.3 ס"מ (163.2 ס"מ). יחד עם זאת, פולקסווגן לא שוכחת את מי שכן חובב מעט שטח וגרסת ההנעה הכפולה של הטיגואן תציג מרווח גבוה ב-1.1 ס"מ (20 ס"מ) לטובת צליחה נעימה יותר של שבילים משובשים. פולקסווגן אף תציע "חזית שטח" שתשפר את זווית הגישה מ-18.3 מעלות ל-25.6 מעלות.

פולקסווגן טיגואן 2016
פולקסווגן טיגואן החדש. גרסת ההנעה הכפולה גבוהה ב-1.1 ס"מ

בתא הנוסעים מקבל הטיגואן החדש את לוח המחוונים הדיגיטלי המלא של פולקסווגן שמאפשר מספר מצבי תצוגה שכמעט ומייתרים לחלוטין את המסך המרכזי. בשאר המקומות נראה שהיצרנית החליטה ללכת על בטוח, עם עיצוב שנראה כאילו הועתק בדיוק מילימטרי משאר היצע הדגמים שלה.

במרכז הקונסולה נמצא מסך מגע חד-גוני בגודל 5.0 אינץ' שיוצע כסטנדרט בגרסה הבסיסית, ובשתיים האחרות הוא יהיה צבעוני באותו הגודל. בתוספת תשלום ניתן יהיה לקבל מערכת מתקדמת יותר עם מסך מגע צבעוני בגודל 8 אינץ' (המופיע בתמונות) אשר משלב בתוכו את ממשקי MirrorLink, אנדואיד אוטו של גוגל ו-CarPlay של אפל לטובת שיקוף מסך הטלפון הנייד. על הטענת הטלפון הנייד אחראי משטח טעינה אלחוטי.

פולקסווגן טיגואן 2016
פולקסווגן טיגואן החדש. תא הנוסעים המשפחתי לא מפתיע

עוד בטיגואן ניתן למצוא פתיחה חשמלית של תא המטען עם אופציה לפתיחה ע"י הזזת הרגל מתחת לפגוש האחורי, מערכת מצלמות היקפית, מושבים חשמליים בעיצוב חדש עם פונקציית עיסוי, מערכת בקרת אקלים תלת איזורית ועוד. גם מערך הבטיחות של הטיגואן אינו קוטל קנים וכולל בין היתר מערכת תצוגה עילית, בקרת שיוט אדפטיבית עם אפשרות עצור וסע אוטומטית לפקקים, בלימת חירום אוטומטית עם זיהוי הולכי רגל והתראה על עייפות הנהג.

פולקסווגן טיגואן החדש נהנה מהיצע מנועי טורבו בנזין וטורבו דיזל רחב מאוד. הוא כולל ארבעה מנועי בנזין בהספקים של בין 125 ועד 180 כ"ס ואילו מנועי הדיזל יציעו הספקים של בין 115 ועד 240 כ"ס בזכות מנוע דיזל כפול מגדשים שתופס את ראש הפירמידה. המנועים החדשים עומדים כולם בתקן יורו 6 החדש, ועפ"י פולקסווגן מציגים שיפור של 10% ביחס למנועי היורו 6 של הדגם הקודם ועד 24% ביחס למנועי היורו 5 היוצאים. פולקסווגן לא מציינת באילו תיבות הילוכים היא בחרה לצייד את הטיגואן, אך אלה יהיו קרוב לוודאי תיבות ה-DSG כפולות המצמדים עם שישה ושבעה הילוכים. באירופה הוא ככל הנראה יוצע גם עם לפחות תיבה ידנית אחת. בטיגואן החדש יוצע כאמור בגרסת הנעה קדמית או כפולה שעושה שימוש במנגון האלדקס מהדור החמישי.

פולקסווגן טיגואן 2016
פולקסווגן טיגואן החדש. מעכשיו עם 240 כ"ס

בשנת 2017, מבטיחה פולקסווגן להציג גרסה נוספת של הטיגואן, שתשווק לשוק האמריקאי ולזה הסיני. הגרסה הנוספת, שתכונה XL, תציג בסיס גלגלים ארוך יותר ומקום לשבעה נוסעים.

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. האוטו הבא שלי !!  מקווה שיגיע לארץ בדיזל ובמחיר שפוי, והזמנתי!

יעקב,16.09.2015

2. מהצד גולף מנופח  מקווה שיהיה באמת יפה, הדגם היוצא ממש מכוער מחוספס ...

גולשש,17.09.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים