בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פולקסווגן אטלס נחשףפולקסווגן אטלס יהיה הקרוסאובר שבעה מושבים הראשון של היצרנית. קודם לצפון אמריקה ובסוף 2017 לשווקים נוספיםמאת פבל צ'רניצקי

אם לשפוט על-פי מספר דגמים, פולקסווגן יחד עם כל החברות הבנות שלה היא קבוצת הרכב הגדולה בעולם. למעשה, עם 7.61 מיליון מכירות עולמית בתשעת החודשים הראשונים של 2016 היא מחזיקה במקום הראשון גם מהבחינה הזו ומצליחה לגבור על טויוטה שמכרה "רק" 7.53 מיליון מכוניות. אז כשחושבים על זה, די מוזר שתחת מותג פולקסווגן עצמו לא היה עד היום אף קרוסאובר שבעה מושבים. כאמור, עד היום.

פולקסווגן אטלס

למשבצת הזו בדיוק נכנס פולקסווגן אטלס החדש. שם מתאים לענק (503.7 ס"מ לאורך, 197.9 ס"מ לרוחב) שאמור לשאת על כתפיו את כל עולמה של משפחה ברוכת ילדים אחת. פולקסווגן לא אומרת את זה מפורשות, אך לפי הממדים ניתן להסיק שהאטלס יהיה גרסה "פולקסווגנית" לאודי Q7 הנוכחי.

 
בניגוד ל-Q7, האטלס יקבל רק שני מנועים - 2.0 ליטר טורבו בנזין עם 238 כ"ס ו-3.6 ליטר ללא מגדש שנושא את השם המיתולוגי VR6. גם ההספק זהה למנוע ה-VR6 "ההוא" - 280 כ"ס, אולם פולקסווגן אינה מציינת אם אכן מדובר באותו אייקון מתחילת שנות ה-90 או שמדובר ביורש עצר מודרני ויעיל יותר. שני המנועים ישודכו לתיבת הילוכים אוטומטית עם שמונה הילוכים כאשר המנוע הגדול יוצע כאופציה גם עם מערכת הנעה כפולה.

פולקסווגן אטלס

בשלב זה פולקסווגן אינה חושפת את מלוא הפרטים אודות האטלס, ומסתפקת במידע מצומצם על רשימת האבזור. זו תכלול תאורת לד קדמית מלאה, מערכת שמע של חברת פנדר עם קישוריות אנדרואיד אוטו, אפל קאר פליי ומירורלינק, וכן מערך בטיחות אקטיבי מקיף שיכלול בין היתר בקרת שיוט אדפטיבית עם בלימת חירום אוטונומית, התרעה על סטיה מנתיב, סיוע בחניה ועוד.

פולקסווגן אטלס

שיווקו של פולקסווגן אטלס צפוי להתחיל ברבעון השני של 2017, אך בתחילה יהיה זה רק בשוק הצפון אמריקאי. הוא צפוי להגיע לשווקים נוספים, בהם רוסיה והמזרח התיכון לקראת סוף 2017.

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. זה אח של סקודה קודיאק, לא? (לת)  

ליבנה,06.11.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים