בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיטרואן DS4 מתחדשת ומולידה ג'יפוןסיטרואן DS4 עוברת חידוש שמעטר אותה בפנים החדשות של המותג ומתרחבת עם התווספותו של קרוסאובר להיצע הדגמיםמאת פבל צ'רניצקי / צילומים: סיטרואן


יכול להיות שלא ידעתם, אבל לסיטרואן יש משפחתית יוקרתית, קוראים לה סיטרואן DS4. למעשה יש לה מותג יוקרה שלם, שממנו הצליחה בארץ (וגם זה יחסי) רק ה-DS3 הקטנה. אולם מעבר לים, ובמיוחד בסין חובבת האוונטגרד זוכה המותג להצלחה לא רעה בכלל. עד כדי כך שסיטרואן החליטה להפריד את DS מסיטרואן ולאפשר לשתי החברות לתפקד כישויות עצמאיות לחלוטין. סין אפילו קיבלה דגם בלעדי משלה - קרוסאובר קומפקטי ויוקרתי.

סיטרואן DS4
סיטרואן DS4. פופולארית בסין, בישראל פחות
כעת מציגה סיטרואן, או ליתר דיוק DS, את מתיחת הפנים ל-DS4, ומכריזה יחד עם מתיחת הפנים על השקת ה-DS4 Crossback שתהיה גרסה בעלת "תנוחת ישיבה גבוהה ועיצוב של מכונית שמסוגלת להגיע לכל מקום" או בעברית – קרוסאובר עירוני נטול כל יומרות שטח. ה-DS4 היא למעשה האחרונה לקבל את מתיחת הפנים ובשנתיים הקרובות ככל הנראה כבר נקבל את תחילתו של דור חדש.

סיטרואן DS4 Crossback
סיטרואן DS4 Crossback. עכשיו גם בניחוח ג'יפון

השינויים ב-DS4 לא רבים, ומציגים פילוסופיה דומה לזו שהוצגה עם מתיחת הפנים של ה-DS3 ו-DS5 – אבולוציה איטית של המותג. המשפחתית היוקרתית קיבלה את החזית הנוכחית של המותג, עם הגריל הכסוף והבולט שמכונה "כנפי DS" על שם ה-DS המקורית ופנסי קסנון/לד עוקבי פניה. בתוך תא הנוסעים מקבלת ה-DS4 ריפודי עור נאפה חדשים, מערכת מולטימדיה המבוססת על Carplay של אפל עם אופציה לשיקוף מסך הטלפון, ו...זהו.

סיטרואן DS4
סיטרואן DS4. תא הנוסעים נותר כמעט ללא שינוי

סיטרואן DS4 Crossback מציגה את כל אלה ומוסיפה עליהם גם את פסי הגגון, בתי הגלגלים התפוחים, מראות הצד השחורות והספולייר האחורי המתבקשים. סיטרואן גם מספרת על "גובה נסיעה" שגבוה ב-30מ"מ מזה של ה-DS4, אך אינה מפרטת האם מדובר במרווח גחון משופר או שמא רק הגבהה של המושב. סיטרואן גם אומרת כי ה-Crossback היא "תחליף למשפחתית סטנדרטית" ואפילו לא רומזת על יכולות שטח, כך שאנחנו מרשים לעצמנו לשערך שההגבהה היא שילוב של השניים כשהתוספת העיקרית היא לגובה המושב.

סיטרואן DS4 Crossback
סיטרואן DS4 Crossback. ישיבה גבוהה ומראה קשוח


היצע המנועים של סיטרואן DS4 הוא ליין המנועים המוכר של היצרנית. שלושה מנועי טורבו בנזין עם מנוע ה-1.2 ליטר החדש שמפיק 130 כ"ס ומנוע ה-1.6 ליטר מהדור הקודם שיוצע בשתי רמות הספק – 156 ו-201 כ"ס. בנוסף יוצעו שלושה מנועי דיזל בהספקים של 120, 150 ו-180 כ"ס.

סיטרואן DS4 ו-DS4 Crossback יוצגו בתערכות פרנקפורט ושיווקן יחל בנובמבר של השנה. טרם ידוע מתי יגיעו לישראל.


לדגמי סיטרואן בישראל - סיטרואן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים