בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיטרואן C4 מתחדשת לקראת 2015סיטרואן C4 עוברת מתיחת פנים קלילה, מקבלת מסך מולטימדיה ומנועים חדשים וחסכוניים יותר. ומתי יגיע הדגם המעודכן לישראל?מאת נועם ריין

סיטרואן C4 עברה מתיחת פנים אחרי כמעט 4 שנים, אבל במקרה הזה "מתיחת הפנים" היא רק כותרת כללית לשינוי הרבה יותר דרמטי שעבר על המכונית. בעיצוב החיצוני לא השתנה מעט כלום: יחידות התאורה מלפנים ומאחור קיבלו עיצוב פנימי מחודש - כלומר, חלוקת הגדלים והמיקומים של הפנסים השתנו, אך הצורה החיצונית של גוף התאורה נותרה זהה. מלבד יחידות התאורה טוענת סיטרואן גם לנגיעות כרום שנוספו פה ושם, ואנחנו עדיין לא הצלחנו למצוא.

סיטרואן C4
סיטרואן C4 המחודשת. מזהים את ההבדלים? / צילומים: סיטרואן
גם מבפנים חלו כמה שינויים בסיטרואן C4 המשפחתית, וכעת יש עוד כמה גימורי קטיפה בכרום בסביבת הנהג, מסך מולטימדיה חדש בגודל 7 אינץ' וקצת פחות כפתורים ובלגאן סביב מערכת השמע. בנוסף, ניתן יהיה לרכוש את ה-C4 בשני גוונים נוספים של אפור שלא היו קיימים עד כה.

אבל גולת הכותרת של מתיחת הפנים הזו לא נמצאת בפריטי העיצוב, אלא דווקא ביחידת ההנעה. סיטרואן C4 מפסיקה להשתמש במנועי הבנזין בנפח 1.6 ליטר (שפותחו בשיתוף עם ב.מ.וו), ומקבל במקומם את יחידת ההנעה של פיג'ו 308 החדשה. מדובר במנוע טורבו-בנזין בנפח 1,200 סמ"ק, עם מערכת "עצור וסע" והספקים של 110 או 130 כ"ס. המנוע, שבנוי מ-3 צילינדרים בלבד, סיפק ביצועים מרשימים במיוחד ב-308 - וסביר להניח שהוא ישדרג משמעותית גם את ה-C4.

סיטרואן C4

גם תיבת ההילוכים המזדקנת, ה-AL4 בעלת 4 ההילוכים ששורשיה נמצאים אי שם בשנות התשעים, מפנה סוף סוף את מקומה. התיבה החדשה תהיה בעלת 6 הילוכים, וגם כאן מדובר בתיבה שמשרתת את פיג'ו 308.

יחידות ההנעה החדשות צפויות לשפר משמעותית את הביצועים, אך היתרון העיקרי יהיה בצריכת הדלק - שעשויה להשתפר בשיעור של למעלה מ-40%, ולהתייצב איפשהו באיזור ה-20 ק"מ לליטר.

סיטרואן C4

סיטרואן C4 המחודשת תתחיל להימכר בשווקי אירופה בתחילת 2015, ומחברת "דוד לובינסקי" יבואנית פיג'ו וסיטרואן נמסר ל-iCar כי סיטרואן C4 תגיע לישראל ברבעון הראשון של השנה.


לדגמי סיטרואן בישראל - סיטרואן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים