נחשפה סקודה אוקטביה RS

נחשפה סקודה אוקטביה RS


סקודה מציגה את הגרסה הספורטיבית של האוקטביה החדשה, בגרסת פלאג-אין היברידית בלבדמאת רן סגל
 
האוקטביה בדור הרביעי נחשפה לפני כ-4 חודשים והיא עתידה להגיע אלינו בסוף השנה. כעת חושפת היצרנית הצ'כית את גרסת הביצועים הספורטיבית, שתשווק עם יחידת הנעה היברידית נטענת בלבד. מצ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה בישראל, טרם נמסר מידע אודות מועד השיווק בישראל.

סקודה אוקטביה RS
 
בדומה לדגם היוצא, גם לגרסה ה-RS החדשה יש הספק של 245 כ"ס, אך לעומתו - וגם לעומת הגולף GTI והקופרה לאון החדשות - היא אינה מצוידת במנוע טורבו-בנזין בנפח 2.0 ליטרים אלא ביחידת הנעה היבירידת נטענת המוכרת משאר דגמי קונצרן פולקסווגן (פולקסווגן גולף 8, סקודה סופרב, קופרה לאון וקופרה פורמנטור) וזוכה בסקודה לסימול iV.
 
 
מדובר במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.4 ליטרים, אשר יחד עם מנוע חשמלי משיג הספק מירבי של 245 כ"ס ונתון מומנט של 40.7 קג"מ (לעומת 37.7 קג"מ בדגם היוצא). ל-RS iV תיבה כפולת מצמדים בעלת 6 הילוכים והנעה קדמית ואילו סוללת 13 קווט"ש מספקת טווח נסיעה חשמלי של 60 ק"מ (בתקן WLTP).

סקודה אוקטביה RS

ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 7.3 שניות (איטית ב-0.7 שניות מהדור היוצא) והמהירות המקסימלית מוגבלת ל-225 קמ"ש (250 קמ"ש בעבר).

סקודה אוקטביה RS
 
כיאה למכונית ספורטיבית, לסקודה אוקטביה RS iV כמה מאפייני עיצוב יחודיים. הפגושים במראה ספורטיבי עם כונסי אוויר מדומים גדולים, פנסי הערפל בעיצוב שונה, נוספו גימורי חוץ בצבע שחור מבריק (לשבכה ולחצאית הקדמית, לדיפיוזר האחורי, למסגרת החלונות, לספויילר ולסמלים), חישוקי 18 אינץ' ספורטיביים (ו-19 אינץ' אופציונליים) עם קליפרים בצבע אדום, ומושבים ספורטיביים עם לוגו RS בריפוד אלקנטרה שמופיע גם על הדשבורד.
 
 
לדגמי סקודה בישראל - סקודה
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. האחורה קצת פוקוס לא? (לת)  

,04.03.2020

2. בשביל מי בדיוק?  למי היא נועדה? הרי אוקטביה 2000 סמ"ק הרגילה עושה מ...

מרק,05.03.2020
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים